kate - en to hu translation catalogue (107 entries)

en: LSP Client
hu: LSP kliens

en: No JSON data to validate.
hu: Nincs ellenőrzendő JSON-adat.

en: JSON data is valid.
hu: A JSON-adat érvényes.

en: JSON data is invalid: no JSON object
hu: A JSON-adat érvénytelen: nincs JSON-objektum

en: JSON data is invalid: %1
hu: A JSON-adat érvénytelen: %1

en: Delete selected entries
hu: Kiválasztott bejegyzések törlées

en: Delete all entries
hu: Minden bejegyzés törlése

en: LSP server start requested
hu: LSP-kiszolgáló indítása kérve

en: Do you want the LSP server to be started?<br><br>The full command line is:<br><br><b>%1</b><br><br>The choice can be altered via the config page of the plugin.
hu: Szeretné elindítani az LSP-kiszolgálót?<br><br>A teljes parancssor:<br><br><b>%1</b><br><br>A választás a bővítmény beállítóoldalán változtatható meg.

en: User permanently blocked start of: '%1'.
    Use the config page of the plugin to undo this block.
hu: A felhasználó véglegesen tiltotta a(z) „%1” indítását.
    A bővítmény beállítóoldalán oldhatja fel a tiltást.

en: Go to Definition
hu: Ugrás a definícióra

en: Go to Declaration
hu: Ugrás a deklarációra

en: Go to Type Definition
hu: Ugrés a típusdefinícióra

en: Find References
hu: Hivatkozások keresése

en: Find Implementations
hu: Implementációk keresése

en: Highlight
hu: Kiemelés

en: Symbol Info
hu: Szimbóluminformáció

en: Search and Go to Symbol
hu: Keresés és ugrás szimbólumra

en: Format
hu: Formázás

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Expand Selection
hu: Kijelölés kibővítése

en: Shrink Selection
hu: Kijelölés zsugorítása

en: Switch Source Header
hu: Váltás a forrásfejlécre

en: Expand Macro
hu: Makró kibontása

en: Code Action
hu: Kódművelet

en: Show selected completion documentation
hu: A kijelölt kiegészítési dokumentáció megjelenítése

en: Enable signature help with auto completion
hu: Aláírás-súgó bekapcsolása automatikus kiegészítéssel

en: Include declaration in references
hu: Deklaráció felvétele a hivatkozásokba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkComplParens)
en: Add parentheses upon function completion
hu: Zárójelek hozzáadása függvénykiegészítéskor

en: Show hover information
hu: Információk megjelenítése rámutatáskor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOnTypeFormatting)
en: Format on typing
hu: Formázás gépeléskor

en: Incremental document synchronization
hu: Inkrementális dokumentum-szinkronizáció

en: Highlight goto location
hu: Ugrási hely kiemelése

en: Show Inlay Hints
hu: Soron belüli tippek megjelenítése

en: Show Diagnostics Notifications
hu: Diagnosztikai értesítések megjelenítése

en: Show Messages
hu: Üzenetek megjelenítése

en: Server Memory Usage
hu: Kiszolgáló memóriahasználata

en: Close All Dynamic Reference Tabs
hu: Összes dinamikus hivatkozási lap bezárása

en: Restart LSP Server
hu: LSP kiszolgáló újraindítása

en: Restart All LSP Servers
hu: Összes LSP kiszolgáló újraindítása

en: Go To
hu: Ugrás ide

en: More options
hu: További beállítások

en: Expand All
hu: Összes kibontása

en: Collapse All
hu: Összes összecsukása

en: RangeHighLight
hu: Tartománykiemelés

en: Line: %1:
hu: Sor: %1:

en: No results
hu: Nincs találat

[ctx: @title:tab]
en: Definition: %1
hu: Definíció: %1

[ctx: @title:tab]
en: Declaration: %1
hu: Deklaráció: %1

[ctx: @title:tab]
en: Type Definition: %1
hu: Típusdefiníció: %1

[ctx: @title:tab]
en: References: %1
hu: Hivatkozások: %1

[ctx: @title:tab]
en: Implementation: %1
hu: Implementáció: %1

[ctx: @title:tab]
en: Highlight: %1
hu: Kiemelés: %1

en: No Actions
hu: Nincsenek műveletek

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: No edits
hu: Nincsenek szerkesztések

[ctx: @title:window]
en: Rename
hu: Átnevezés

[ctx: @label:textbox]
en: New name (caution: not all references may be replaced)
hu: Új név (figyelem: nem minden hivatkozás cserélhető)

en: Not enough results
hu: Nincs elég találat

en: Corresponding Header/Source not found
hu: A megfelelő fejléc/forrás nem található

[ctx: @info]
en: LSP Server
hu: LSP-kiszolgáló

[ctx: @info]
en: LSP Client
hu: LSP-kliens

en: Question from LSP server
hu: Kérdés az LSP-kiszolgálótól

en: Restarting
hu: Újraindítás

en: NOT Restarting
hu: NEM indul újra

en: Server terminated unexpectedly ... %1 [%2] [homepage: %3]
hu: A kiszolgáló váratlanul leállt … %1 [%2] [honlap: %3]

en: Failed to find server binary: %1
hu: A kiszolgáló binárisa nem található: %1

en: Please check your PATH for the binary
hu: Ellenőrizze a PATH változót a binárishoz

en: See also %1 for installation or details
hu: Lásd %1 a telepítéshez vagy részletekhez

en: Failed to start server: %1
hu: Nem sikerült elindítani a kiszolgálót: %1

en: Started server %2: %1
hu: %2 kiszolgáló elindítva: %1

en: Failed to parse server configuration '%1': no JSON object
hu: Nem sikerült feldolgozni a(z) „%1” kiszolgálóbeállítást: nincs JSON-objektum

en: Failed to parse server configuration '%1': %2
hu: Nem sikerült feldolgozni a(z) „%1” kiszolgálóbeállítást: %2

en: Failed to read server configuration: %1
hu: Nem sikerült olvasni a kiszolgálóbeállítást: %1

en: Symbol Outline
hu: Szimbólumadatok

en: Tree Mode
hu: Famód

en: Automatically Expand Tree
hu: Fa automatikus kibontása

en: Sort Alphabetically
hu: Rendezés betűrendben

en: Show Details
hu: Részletek megjelenítése

en: Symbols
hu: Szimbólumok

en: No LSP server for this document.
hu: Nincs LSP kiszolgáló ehhez a dokumentumhoz.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Client Settings
hu: Kliensbeállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFmtOnSave)
en: Format on save
hu: Formázás mentéskor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSemanticHighlighting)
en: Enable semantic highlighting
hu: Szemantikai kiemelés bekapcsolása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInlayHint)
en: Enable inlay hints
hu: Soron belüli tippek bekapcsolása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Completions:
hu: Kiegészítések:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkComplDoc)
en: Show inline docs for selected completion
hu: Beágyazott dokumentáció megjelenítése a kijelölt kiegészítéshez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSignatureHelp)
en: Show function signature when typing a function call
hu: Függvényaláírás megjelenítése függvényhívás gépelésekor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoImport)
en: Add imports automatically if needed upon completion
hu: Importálások automatikus hozzáadása szükség esetén kiegészítéskor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Navigation:
hu: Navigáció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRefDeclaration)
en: Count declarations when searching for references to a symbol
hu: Deklarációk számolása szimbólum referenciáinak keresésekor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoHover)
en: Show information about currently hovered symbol
hu: Információk megjelenítése a kurzor alatti szimbólumról

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHighlightGoto)
en: Highlight target line when hopping to it
hu: Célsor kiemelése ugráskor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Server:
hu: Kiszolgáló:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDiagnostics)
en: Show program diagnostics
hu: Programdiagnosztikák megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMessages)
en: Show notifications from the LSP server
hu: LSP-kiszolgáló értesítéseinek megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkIncrementalSync)
en: Incrementally synchronize documents with the LSP server
hu: A dokumentumok inkrementális szinkronizálása az LSP-kiszolgálóval-

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Document outline:
hu: Dokumentumkinézet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolSort)
en: Sort symbols alphabetically
hu: Szimbólumok rendezése betűrendben

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolDetails)
en: Display additional details for symbols
hu: További részletek megjelenítése a szimbólumhoz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolTree)
en: Present symbols in a hierarchy instead of a flat list
hu: A szimbólumok hierarchikus formában történő megjelenítése sima lista helyett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolExpand)
en: Automatically expand tree
hu: Fa automatikus kibontása

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Allowed && Blocked Servers
hu: Engedélyezett és tiltott kiszolgálók

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: User Server Settings
hu: Felhasználói kiszolgálóbeállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Settings File:
hu: Beállításfájl:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Default Server Settings
hu: Alapértelmezett kiszolgálóbeállítások

note: i18n: ectx: Menu (lspclient_more_options)
en: More Options
hu: További beállítások
