kate - en to ia translation catalogue (84 entries)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Clang Format Full File
ia: File Complete de Formato de Clang

[ctx: External tool category]
note: i18n: file: 4
en: Tools
ia: Instrumentos

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Clang Format Selected Text
ia: Texto Seligite de Formato Clang

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Compile and Run cpp
ia: Compila e executa cpp

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: Go Fmt Full File
ia: File Complete de Fmt de Go

[ctx: External tool category]
note: i18n: file: 4
en: Go
ia: Vade (Go)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: GoImports Full File
ia: File Complete de GoImports

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Google Selected Text
ia: Texto Seligite de Google

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Insert UUID
ia: Inserta UUID

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: JSON Format Full File
ia: File Complete de Formato de JSON

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Prettier Format Current File
ia: File currente de formato Prettier (plus belle)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Qt Quick 2 Preview (qmlscene)
ia: Vista preliminar de Qt Quick 2  (qmlscene)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Run Shell Script
ia: Executa Script de shell

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: Rust Fmt Full File
ia: File Complete de Fmt de Rust

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 10
en: Search KDE API
ia: Cerca API de KDE

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 10
en: Search Qt API
ia: Cerca API de Qt

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: XML Format Full File
ia: File Complete de Formato de XML

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lbTools)
en: This list shows all the configured tools, represented by their menu text.
ia: Iste lista monstra omne le instrumentos configurate, representate per lor texto de menu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add
ia: &Adde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Edit...
ia: &Edita...

en: Failed to find executable '%1'. Please make sure the executable file exists and that variable names, if used, are correct
ia: Il falleva a trovar executabile '%1'. Pro favor assecura que le file executabile existe  e que nomines de variabile, si usate, es correcte

en: External Tools
ia: Instrumentos externe

en: Running %1: %2 %3
ia: Il es in execution %1: %2 %3

en: Running %1: %2 %3 with input %4
ia: In execution  %1: %2 %3 con entrata %4

en: Data written to stderr:
ia: Datos scribite in stderr:

en: %1 crashed
ia: %1 habeva un crash

en: %1 finished with exit code %2
ia: %1 terminate con codice de exito %2

en: Starts the external tool '%1'
ia: Initia le instrumento externe '%1'

en: Edit External Tool
ia: Instrumento externe de Kate

en: Revert tool to default settings
ia: Retorna instrumento a preferentias predefinite

en: External Tool
ia: Instrumento externe

en: You must specify at least a name and an executable
ia: Tu debe specificar al minus un nomine e un programma executabile

en: With 'Trigger' enabled, at least one mimetype needs to be specified.
ia: Con 'Trigger' habilitate, al minus un mimetype necessita esser specificate.

en: Select the MimeTypes for which to enable this tool.
ia: Selige le Typos mime per le qual tu vole habilitar iste  instrumento.

en: Select Mime Types
ia: Seliger Typos Mime

en: Add Tool...
ia: Adde instrumento ...

en: Add Tool from Defaults
ia: Adde instrumento  ex preferentias

en: Add Category
ia: Adde categoria

en: Uncategorized
ia: Sin categoria

en: New Category
ia: Nove categoria

en: New Category %1
ia: Nove categoria %1

en: Configure...
ia: Configura...

en: Launch external helper applications
ia: Lancea applicationes de adjuta externe

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ToolDialog)
en: Edit Tool
ia: Edita instrumento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Na&me:
ia: No&mine:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtName)
en: The name will be displayed in the 'Tools->External Tools' menu.
ia: Le nomine essera monstrate in le menu 'Instrumentos->Instrumentos externe'.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtName)
en: Short name of the tool
ia: Nomine breve del instrumento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExecutable)
en: Executable:
ia: Executabile:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, edtExecutable)
en: Application or interpreter
ia: Application o interprete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblArgs)
en: Ar&guments:
ia: Ar&gumentos:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtArgs)
en: Command line arguments
ia: Argumentos de linea de commando

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInput)
en: &Input:
ia: &Ingresso:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, edtInput)
en: Optional standard input
ia: Ingresso standard optional

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWorkingDir)
en: Working directory:
ia: Directorio de travalio:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, edtWorkingDir)
en: Uses current document path if empty
ia: Usa le percurso del documento currente si vacue

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeType)
en: Mime &types:
ia: &Typos Mime

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtMimeType)
en: A semicolon-separated list of mime types for which this tool should be available. If empty, the tool is always available.
ia: Un lista de typos mime separate per puncto e virgula per le qual iste instrumento deberea esser disponibile. Si vacue es sempre disponibile.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtMimeType)
en: Show tool only for given mime types
ia: Monstra instrumento solmente per typos de mime date

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, btnMimeType)
en: Opens a dialog that helps in creating a list of mimetypes.
ia: Aperi un dialogo que adjuta in crear un lista de typos mime.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSave)
en: Save:
ia: Salveguarda:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbSave)
en: Optionally save the current or all modified documents prior to running the command. This is helpful if you want to pass URLs to an application like, for example, an FTP client.
ia: Optionalmente salveguarda le documentos currente o tote modificate ante que executar le commando. Isto es utile si tu vole passar le URLs a un application como, per exemplo, un cliente FTP.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: None
ia: Necun

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave)
en: Current Document
ia: Documento currente

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave)
en: All Documents
ia: Omne documentos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Trigger
ia: Trigger (Disbloca)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: Before Save
ia: Ante salveguardar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: After Save
ia: Post Salveguardar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkReload)
en: Reload current document after execution
ia: Recarga documento currente poste execution

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: O&utput:
ia: Exit&o:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Ignore
ia: Ignora

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Insert at Cursor Position
ia: Inserta al Position de Cursor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Replace Selected Text
ia: Reimplacia Texto Seligite

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Replace Current Document
ia: Reimplacia Documento Currente

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Append to Current Document
ia: Appende a documento currente

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Insert in New Document
ia: Inserta in Nove Documento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Copy to Clipboard
ia: Copia in area de transferentia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Display in Pane
ia: Monstra in Pannello

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Editor command:
ia: Commando de editor:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtCommand)
en: If you specify a name here, you can invoke the command from the view command line with the_name_you_specified_here. Please do not use spaces or tabs in the name.
ia: Si tu specifica hic un nomine, tu pote invocar le commando ab le linea de commando de vista con le_nomine_que_tu_ha_specificate_ci. Pro favor tu non usar spatios o tabs in le nomine.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtCommand)
en: Optional view command line name
ia: Nomine de commando de linea de vista optional

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabOutput)
en: Output
ia: Exito

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, teOutput)
en: Displays output from the external tool
ia: Monstra exito ex le nstrumento externe

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ia: Ins&trumentos

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ia: Barra de instrumento principal
