kate - en to ia translation catalogue (106 entries)

en: Filter...
ia: Filtro...

en: LSP Client
ia: Cliente LSP

en: No JSON data to validate.
ia: Necun datos JSON de validar

en: JSON data is valid.
ia: Datos JSON es valide.

en: JSON data is invalid: no JSON object
ia: Datos JSON invalide: necun objecto JSON

en: JSON data is invalid: %1
ia: Datos JSON es invalide: %1

en: Delete selected entries
ia: Dele entratas seligite

en: Delete all entries
ia: Dele omne entratas

en: LSP server start requested
ia: Servitor LSP requiriva startar

en: Do you want the LSP server to be started?<br><br>The full command line is:<br><br><b>%1</b><br><br>The choice can be altered via the config page of the plugin.
ia: Tu vole que le servitor LSP es startate?<br><br>Le complete commando le linea es:<br><br><b>%1</b><br><br>Le selection pote esser alterate per le pagina de config del  plugin.

en: User permanently blocked start of: '%1'.
    Use the config page of the plugin to undo this block.
ia: Startar blocate permanentemente de usator de: %1
    Usa le pagina de config del plugin per annullar iste bloco.

en: Go to Definition
ia: Vade a definition

en: Go to Declaration
ia: Vade a declaration

en: Go to Type Definition
ia: Vade a definition de typo

en: Find References
ia: Trovar referentias

en: Find Implementations
ia: Trova Implementationes

en: Highlight
ia: Evidentia

en: Symbol Info
ia: Info de  Symbolo

en: Search and Go to Symbol
ia: Cerca e VA a Symbolo

en: Format
ia: Formato

en: Rename
ia: Renomina

en: Expand Selection
ia: Expande selection

en: Shrink Selection
ia: Contracte Selection

en: Switch Source Header
ia: Commuta capite de fonte

en: Expand Macro
ia: Expande Macro

en: Code Action
ia: Action de codice

en: Show selected completion documentation
ia: Monstrar documentation de completion seligite

en: Enable signature help with auto completion
ia: Habilita adjuta de signatura con completamento automatic

en: Include declaration in references
ia: Includer declaration in referentias

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkComplParens)
en: Add parentheses upon function completion
ia: Adde parentheses sur completion de function

en: Show hover information
ia: Monstra information de passar supra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOnTypeFormatting)
en: Format on typing
ia: Formatta sur typar

en: Incremental document synchronization
ia: Synchronisation de documento incremental

en: Highlight goto location
ia: Evidentia location de goto

en: Show Inlay Hints
ia: Monstra suggerentias de tessellar

en: Show Diagnostics Notifications
ia: Monstra notificationes de diagnostica

en: Show Messages
ia: Monstra messages

en: Server Memory Usage
ia: Uso de Memoria de servitor

en: Close All Dynamic Reference Tabs
ia: Claude omne scheda de referentia dynamic

en: Restart LSP Server
ia: Restarta Servitor LSP

en: Restart All LSP Servers
ia: Restarta omne Servitores LSP

en: Go To
ia: Vade a

en: More options
ia: Altere optiones

en: Expand All
ia: Expande omne

en: Collapse All
ia: Plica omne

en: RangeHighLight
ia: RangeHighLight (evidentia de extension)

en: Line: %1:
ia: Rango: %1:

en: No results
ia: Nulle resultatos

[ctx: @title:tab]
en: Type Definition: %1
ia: Definition de Typo: %1

[ctx: @title:tab]
en: References: %1
ia: Referentias: %1

[ctx: @title:tab]
en: Highlight: %1
ia: Evidentia: %1

en: No Actions
ia: Nulle actiones

en: Loading...
ia: Cargante...

en: No edits
ia: Nulle modificationes

[ctx: @title:window]
en: Rename
ia: Renomina

[ctx: @label:textbox]
en: New name (caution: not all references may be replaced)
ia: Nove nomine (prudentia: non omne referentias pote esser reimplaciate)

en: Not enough results
ia: Non assatis resultatos

en: Corresponding Header/Source not found
ia: Capite/Fonte correspondente non trovate

[ctx: @info]
en: LSP Server
ia: Servitor LSP

[ctx: @info]
en: LSP Client
ia: Cliente LSP

en: Question from LSP server
ia: Demanda ex  Servitor LSP

en: Restarting
ia: Restartante

en: NOT Restarting
ia: NON restartante

en: Server terminated unexpectedly ... %1 [%2] [homepage: %3]
ia: Servitor terminava inopinatemente ... %1 [%2][pagina principal o domo: %3]

en: Failed to find server binary: %1
ia: Il falleva a trovar binari de  servitor: %1

en: Please check your PATH for the binary
ia: Pro favor tu verifica tu PATH per le binari

en: See also %1 for installation or details
ia: Vide anque %1 per installation o detalios

en: Failed to start server: %1
ia: Il falleva a startar servitor: %1

en: Started server %2: %1
ia: Startava servitor %2: %1

en: Failed to parse server configuration '%1': no JSON object
ia: Falleva a analysar configuration de servitor '%1': necun objecto JSON

en: Failed to parse server configuration '%1': %2
ia: Falleva a analysar configuration de servitor '%1': %2

en: Failed to read server configuration: %1
ia: Il falleva a leger le confiurtion del sevitor: %1

en: Symbol Outline
ia: Schizzo de symbolo

en: Tree Mode
ia: Modo a arbore

en: Automatically Expand Tree
ia: Automaticamente expande arbore

en: Sort Alphabetically
ia: Ordina alphabeticamente

en: Show Details
ia: Monstra Detalios

en: Symbols
ia: Symbolos

en: LSP server does not support symbol outline.
ia: Server LSP non supporta contorno de symbolo (symbol outline).

en: No LSP server for this document.
ia: Necun servitor LSP per iste documento.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Client Settings
ia: Preferentias de cliente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFmtOnSave)
en: Format on save
ia: Formatta sur salveguardar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSemanticHighlighting)
en: Enable semantic highlighting
ia: HAbilita evidentia semantic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInlayHint)
en: Enable inlay hints
ia: Habilita suggerentias de tessellar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Completions:
ia: Completamentos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkComplDoc)
en: Show inline docs for selected completion
ia: Monstra documentation insertate per completion seligite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSignatureHelp)
en: Show function signature when typing a function call
ia: Monstra signatura de function quando on typa un appello de function

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoImport)
en: Add imports automatically if needed upon completion
ia: Adde importationes automaticamente si necessitate al completion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRefDeclaration)
en: Count declarations when searching for references to a symbol
ia: Computa declarationes quando il cerca  referentias a un symbolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoHover)
en: Show information about currently hovered symbol
ia: Monstra information a proposito de symbolo currentemente planate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHighlightGoto)
en: Highlight target line when hopping to it
ia: Evidentia line objecivo quando on salta illac

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Server:
ia: Servitor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDiagnostics)
en: Show program diagnostics
ia: Monstra diagnostica de programma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMessages)
en: Show notifications from the LSP server
ia: Monsta notificationes ex le servitor LSP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkIncrementalSync)
en: Incrementally synchronize documents with the LSP server
ia: Synchronisa incrementalmente documentos con le servitor LSP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Document outline:
ia: Contorno de documento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolSort)
en: Sort symbols alphabetically
ia: Ordina alphabeticamente le symbolos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolDetails)
en: Display additional details for symbols
ia: Monstra detalios additional per symbolos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolTree)
en: Present symbols in a hierarchy instead of a flat list
ia: Presenta symbolos in un hierarchia in lodo de un lista platte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolExpand)
en: Automatically expand tree
ia: Automaticamente expande arbore

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Allowed && Blocked Servers
ia: Servitores Permittite && Blocate

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: User Server Settings
ia: Preferentias de servitor de usator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Settings File:
ia: File de preferentias:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Default Server Settings
ia: Preferentias prdefinite de servitor

note: i18n: ectx: Menu (LSPClient Menubar)
en: &LSP Client
ia: Cliente &LSP

note: i18n: ectx: Menu (lspclient_more_options)
en: More Options
ia: Altere optiones
