kate - en to ie translation catalogue (35 entries)

en: Show Functions
ie: Monstra functiones

en: Functions
ie: Functiones

en: Show Macros
ie: Monstrar macros

en: Show Structures
ie: Monstrar structuras

en: Structures
ie: Structuras

en: Show Subroutines
ie: Monstrar subrutines

en: Show Modules
ie: Monstrar modules

en: Subroutines
ie: Subrutines

en: Show Uses
ie: Monstrar uses

en: Show Pragmas
ie: Monstrar pragmas

en: Namespaces
ie: Nómin-spacies

en: SymbolViewer
ie: Visor de simboles

en: Tree Mode
ie: Mode de árbor

en: Expand Tree
ie: Expander li árbor

en: Show Sorted
ie: Ordinar

en: Show Parameters
ie: Monstrar parametres

en: Symbol List
ie: Liste de simboles

en: Filter...
ie: Filtre...

[ctx: @title:column]
en: Symbols
ie: Simboles

en: File type: %1
ie: Tip de file: %1

en: Display functions parameters
ie: Monstrar parametres de functiones

en: Always sort symbols
ie: Ordinar simboles

en: Parser Options
ie: Parametres del analisator

en: Symbol Viewer
ie: Visor de simboles

en: Symbol Viewer Configuration Page
ie: Configuration del Visor de simboles

en: Show Methods
ie: Monstrar metodes

en: Show Classes
ie: Monstrar classes

en: Globals
ie: Globales

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &Settings
ie: &Parametres

en: Show Tags
ie: Monstrar tags

en: Show Params
ie: Monstrar params

en: Show Variables
ie: Monstrar variabiles

en: Show Templates
ie: Monstrar modelles

en: Variables
ie: Variabiles

en: Templates
ie: Modelles (template)
