kate - en to ie translation catalogue (16 entries)

en: XML Tools
ie: Utensiles XML

en: &Insert Element...
ie: &Inserter un element...

en: &Close Element
ie: &Cluder li element

en: Assign Meta &DTD...
ie: Assignar un Meta &DTD...

en: Assign Meta DTD in XML Format
ie: Assignar un Meta DTD in li formate XML

en: Loading XML Meta DTD
ie: Cargante li Meta DTD de XML

en: The file '%1' could not be opened. The server returned an error.
ie: Ne successat aperter li file «%1». Li servitor retrodat un errore.

en: XML Plugin Error
ie: Errore del plugin de XML

en: XML entities
ie: Entitás XML

en: XML attribute values
ie: Valores de atributes XML

en: XML attributes
ie: Atributes XML

en: XML elements
ie: Elementes XML

en: Insert XML Element
ie: Inserter un element XML

en: Enter XML tag name and attributes ("<", ">" and closing tag will be supplied):
ie: Intra un tag XML e su atributes («<», «>» e li cludent tag va esser providet automaticmen):

en: The file '%1' could not be parsed. Please check that the file is well-formed XML.
ie: Li file «%1» ne posset esser analisat. Ples controlar que li file es un valid XML.

en: Cancel
ie: Anullar
