kate - en to ie translation catalogue (46 entries)

en: Edit Snippet Repository %1
ie: Modificar li repositoria de fragmentes %1

en: Create New Snippet Repository
ie: Crear un nov repositoria de fragmentes

en: <i>leave empty for general purpose snippets</i>
ie: <i>lassa vacui por fragmentes de general intention</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, snippetName)
en: Name:
ie: Nómine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoNamespaceLabel)
en: Namespace:
ie: Nómin-spacie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoLicenseLabel)
en: &License:
ie: &Licentie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoAuthorsLabel)
en: &Authors:
ie: &Autores:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoFileTypesLabel)
en: &File types:
ie: Tipes de &file:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, repoNameEdit)
en: A short name for the repository
ie: Un curt nómine del repositoria

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, repoNamespaceEdit)
en: Prefix to show in code completion
ie: Un prefix monstrat in li competion de code

en: Edit Snippet %1 in %2
ie: Redacter li fragmente %1 in %2

en: Create New Snippet in Repository %1
ie: Crear un nov fragment in li repositoria %1

en: Warning - Unsaved Changes
ie: Avise: íngardat modificationes

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, snippetNameEdit)
en: will be shown in the completion list
ie: va esser monstrat in li liste de completion

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, snippetTab)
en: &Snippet
ie: &Fragmente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, snippetLabel)
en: The text your snippet will insert into the document. <a href="A snippet can contain editable fields. They can be cycled by pressing Tab. The following expressions can be used in the template text to create fields: <br><tt>${field_name}</tt> creates a simple, editable field. All subsequent occurrences of the same field_name create fields which mirror the contents of the first during editing.<br><tt>${field_name=default}</tt> can be used to specify a default value for the field. <tt>default</tt> can be any JavaScript expression.<br>Use <tt>${field_name=text}</tt> to specify a fixed string as default value.<br><tt>${func(other_field1, other_field2, ...)}</tt> can be used to create a field which evaluates a JavaScript function on each edit and contains its contents. See the Scripts tab for more information.<br><tt>${cursor}</tt> can be used to mark the end position of the cursor after everything else was filled in.">More...</a>
ie: Li textu quel vor fragmente va inserter in li document. <a href="Un fragmente posse contener redactibil camps. On move inter ili per li clave Tab. On posse usar li sequent expressiones por crear camps: <br><tt>${camp_nomine}</tt> crea un simplic redactibil camp. Omni sequent occurrenties del sam <tt>camp_nomine</tt> va replicar li contenete del prim.<br><tt>${camp_nomine=predefinit}</tt> posse esser usat por provider un predefinit valore del camp. <tt>predefinit</tt> posse esser alcun expression JavaScript.<br>Usa <tt>${camp_nomine=textu}</tt> por provider ti catene quam un valore predefinit.<br><tt>${func(altri_camp1, altri_camp2, ...)}</tt> posse esser usat por crear un camp quel evalua un function JavaScript pos chascun redaction de su contenete. Vi li carte «Scriptes» por additional information.<br><tt>${cursor}</tt> posse esser usat por li position del cursore pos que omni campes es prenat.">Plu...</a>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, scriptTab)
en: S&cripts
ie: S&criptes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scriptLabel)
en: Write down JavaScript helper functions to use in your snippets here. <a href="All JavaScript functions should return the contents you want to place in a template field as a string.<br>Functions are called in a scope which contains the contents of all editable template fields as local variables. For example in a snippet containing <tt>${field}</tt>, a variable called <tt>field</tt> will be present which contains the up-to-date contents of the template field. Those variables can either be used in the function statically or passed as arguments, by using the <tt>${func(field)}</tt> or <tt>${field2=func(field)}</tt> syntax in the snippet string.<br>You can use the kate scripting API to get the selected text, full text, file name and more by using the appropriate methods of the <tt>document</tt> and <tt>view</tt> objects. Refer to the scripting API documentation for more information.">More...</a>
ie: Scri ci auxiliari functiones JavaScript por usar les in  vor fragmentes. <a href="Omni functiones JavaScript deve retrodar li contenete quel va esser mettet in li camp quam un catene.<br>Functiones es invocat in un cadre quel contene li contenete de omni redactibil campes quam local variabiles. Por exemple in un fragmente contenente <tt>${camp}</tt>, un variabile nominat <tt>camp</tt> va esser present e contener li actual valore del camp. Ti variabiles posse esser usat staticmen, o passat quam argumentes, usante li sintaxe <tt>${func(camp)}</tt> or <tt>${camp2=func(camp)}</tt> in li textu del fragmente.<br>On posse usar li API de scriptes de kate por obtenet li selectet textu, complet textu, nómine de file e plu del correspondent metodes de objectes <tt>document</tt> e <tt>view</tt>.Vi li documentation del API de scriptes por additional information.">Plu...</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dotest_button)
en: Test this snippet
ie: Provar ti fragmente

[ctx: Autogenerated repository name for a programming language]
en: %1 snippets
ie: Fragmentes %1

en: Snippets
ie: Fragmentes

en: Create Snippet
ie: Crear un fragmente

en: <empty snippet>
ie: <vacui fragmente>

en: insert snippet %1
ie: inserter li fragmente %1

en: <empty repository>
ie: <vacui repositoria>

en: You have edited a snippet repository file not located in your personal directory; as such, a copy of the original file has been created within your personal data directory.
ie: Vu ha modificat un file de repositoria de fragmentes quel ne es situat in vor personal fólder, dunc un copie del original file ha esset creat in vor personal fólder de data.

en: Output file '%1' could not be opened for writing
ie: Li file «%1» ne posset esser apertet por scrition

en: Cannot open snippet repository %1.
ie: Ne successat aperter li repositoria de fragmentes %1

en: <qt>The error <b>%4</b><br /> has been detected in the file %1 at %2/%3</qt>
ie: <qt>Li errore <b>%4</b><br /> esset detectet in li file %1 che %2/%3</qt>

en: Invalid XML snippet file: %1
ie: Ínvalid file XML de fragmente: %1

en: Applies to all filetypes
ie: Applica a omni tipes de files

en: Applies to the following filetypes: %1
ie: Applica a solmen a ti tipes de files: %1

en: Add Repository
ie: Adjunter un repositoria

en: Edit Repository
ie: Modificar li repositoria

en: Remove Repository
ie: Remover li repositoria

en: Add Snippet
ie: Adjunter un fragmente

en: Edit Snippet
ie: Redacter li fragmente

en: Remove Snippet
ie: Remover li fragmente

en: Get New Snippets
ie: Obtener nov fragmentes

en: Snippet: %1
ie: Fragmente: %1

en: Repository: %1
ie: Repositoria: %1

en: Do you really want to delete the snippet "%1"?
ie: Esque vu vole remover li fragmente «%1»?

en: Do you really want to delete the repository "%1" with all its snippets?
ie: Esque vu vole remover li repositoria «%1» e omni su fragmentes?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, filterText)
en: Define filter here
ie: Definir un filtre ci

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, filterText)
en: Filter...
ie: Filtre...

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ie: U&tensiles
