katefilebrowserplugin - en to is translation catalogue (17 entries)

en: Search
is: Leita

en: Enter a name filter to limit which files are displayed.
is: Settu inn nafnasíu til að takmarka hvaða skrár birtast.

[ctx: @action:inmenu]
en: Open With
is: Opna með

en: &Other...
is: A&nnað...

en: You are trying to open 1 file, are you sure? | You are trying to open %1 files, are you sure?
is[0]: Þú ert að reyna að opna 1 skrá, ertu viss?
is[1]: Þú ert að reyna að opna %1 skrár, ertu viss?

[ctx: @action:button]
en: Open All Files
is: Opna allar skrár

en: Bookmarks
is: Bókamerki

en: Current Document Folder
is: Núverandi skjalamappa

en: Options
is: Valkostir

en: Automatically synchronize with current document
is: Samstilla sjálfkrafa við núverandi skjal

en: Highlight current file
is: Áherslulita núverandi skjal

en: Toolbar
is: Tækjastika

en: A&vailable actions:
is: Tiltækar &aðgerðir:

en: S&elected actions:
is: Valdar &aðgerðir:

en: Filesystem Browser
is: Skráakerfisvafri

en: Filesystem Browser Settings
is: Stillingar skráakerfisvafra

en: Filesystem
is: Skráakerfi
