kate - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Preview
it: Anteprima

en: Lock Current Document
it: Blocca il documento corrente

en: Lock preview to current document
it: Blocca l'anteprima al documento corrente

en: Unlock Current View
it: Sblocca la vista corrente

en: Unlock current view
it: Sblocca la vista corrente

en: Automatically Update Preview
it: Aggiorna automaticamente l'anteprima

en: Enable automatic updates of the preview to the current document content
it: Abilita l'aggiornamento automatico dell'anteprima al contenuto del documento corrente

en: Manually Update Preview
it: Aggiorna manualmente l'anteprima

en: Disable automatic updates of the preview to the current document content
it: Disabilita l'aggiornamento automatico dell'anteprima al contenuto del documento corrente

en: Update Preview
it: Aggiorna l'anteprima

en: Update the preview to the current document content
it: Aggiorna l'anteprima al contenuto del documento corrente

en: View
it: Visualizza

en: No preview available.
it: Anteprima non disponibile.

en: About %1
it: Informazioni su %1
