katesymbolviewer - en to it translation catalogue (46 entries)

en: Show Functions
it: Mostra funzioni

en: Functions
it: Funzioni

en: Show Macros
it: Mostra macro

en: Show Structures
it: Mostra strutture

en: Macros
it: Macro

en: Structures
it: Strutture

en: Show Subroutines
it: Mostra subroutine

en: Show Modules
it: Mostra moduli

en: Subroutines
it: Subroutine

en: Modules
it: Moduli

en: Show Uses
it: Mostra istruzioni use

en: Show Pragmas
it: Mostra pragma

en: Uses
it: Istruzioni use

en: Pragmas
it: Pragma

en: Namespaces
it: Spazi di nomi

en: Defines
it: Definizioni

en: Classes
it: Classi

en: SymbolViewer
it: Visore di simboli

en: Tree Mode
it: Modalità ad albero

en: Expand Tree
it: Espandi albero

en: Show Sorted
it: Mostra ordinati

en: Show Parameters
it: Mostra i parametri

en: Symbol List
it: Elenco dei simboli

en: Filter...
it: Filtro...

[ctx: @title:column]
en: Symbols
it: Simboli

[ctx: @title:column]
en: Position
it: Posizione

en: Sorry, not supported yet!
it: Spiacente, non ancora supportato.

en: File type: %1
it: Tipo di file: %1

en: Display functions parameters
it: Visualizza i parametri delle funzioni

en: Automatically expand nodes in tree mode
it: Espandi automaticamente i nodi nella modalità ad albero

en: Always display symbols in tree mode
it: Mostra sempre i simboli in modalità ad albero

en: Always sort symbols
it: Ordina sempre i simboli

en: Parser Options
it: Opzioni di elaborazione

en: Symbol Viewer
it: Visore di simboli

en: Symbol Viewer Configuration Page
it: Pagina di configurazione del visore di simboli

en: Show Methods
it: Mostra i metodi

en: Show Classes
it: Mostra le classi

en: Globals
it: Globali

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &Settings
it: Imp&ostazioni

en: Show Tags
it: Mostra etichette

en: Show Params
it: Mostra i parametri

en: Show Variables
it: Mostra le variabili

en: Show Templates
it: Mostra i modelli

en: Params
it: Parametri

en: Variables
it: Variabili

en: Templates
it: Modelli
