katesymbolviewer - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Show Functions
ja: 関数を表示

en: Functions
ja: 関数

en: Show Macros
ja: マクロを表示

en: Show Structures
ja: 構造を表示

en: Macros
ja: マクロ

en: Structures
ja: 構造

en: Show Subroutines
ja: サブルーチンを表示

en: Show Modules
ja: モジュールを表示

en: Subroutines
ja: サブルーチン

en: Modules
ja: モジュール

en: Show Pragmas
ja: プラグマを表示

en: Pragmas
ja: プラグマ

en: Classes
ja: クラス

en: SymbolViewer
ja: シンボルビューア

en: Symbol List
ja: シンボルリスト

en: Display functions parameters
ja: 関数の引数を表示する

en: Automatically expand nodes in tree mode
ja: ツリーモードで自動的にノードを展開する

en: Parser Options
ja: パーサのオプション

en: Symbol Viewer
ja: シンボルビューア

en: Symbol Viewer Configuration Page
ja: シンボルビューアの設定

en: Show Methods
ja: メソッドを表示

en: Show Classes
ja: クラスを表示

en: Globals
ja: グローバル

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &Settings
ja: 設定(&S)

en: Show Params
ja: パラメータを表示

en: Show Variables
ja: 変数を表示

en: Show Templates
ja: テンプレートを表示

en: Params
ja: パラメータ

en: Variables
ja: 変数

en: Templates
ja: テンプレート
