kate - en to ka translation catalogue (82 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Session-global index targets
ka: სესიის-გლობალური ინდექსის სამიზნეები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
ka: დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Remove
ka: წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateDB)
en: Update
ka: განახლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmdLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: CTags command
ka: CTags -ის ბრძანება

[ctx: Tag Type]
en: define
ka: განსაზღვრა

[ctx: Tag Type]
en: label
ka: ჭდე

[ctx: Tag Type]
en: macro
ka: მაკრო

[ctx: Tag Type]
en: function
ka: ფუნქცია

[ctx: Tag Type]
en: subroutine
ka: ქვეპროგრამა

[ctx: Tag Type]
en: fragment definition
ka: ფრაგმენტის აღწერა

[ctx: Tag Type]
en: any pattern
ka: ნებისმიერი ნიმუში

[ctx: Tag Type]
en: slot
ka: სლოტი

[ctx: Tag Type]
en: pattern
ka: შაბლონი

[ctx: Tag Type]
en: class
ka: კლასი

[ctx: Tag Type]
en: enumerator
ka: დამთვლელი

[ctx: Tag Type]
en: enumeration
ka: დათვლა

[ctx: Tag Type]
en: member
ka: წვერი

[ctx: Tag Type]
en: namespace
ka: სახელთა სივრცე

[ctx: Tag Type]
en: prototype
ka: პროტოტიპი

[ctx: Tag Type]
en: struct
ka: სტრუქტურა

[ctx: Tag Type]
en: typedef
ka: ტიპის აღწერა

[ctx: Tag Type]
en: union
ka: გაერთიანება

[ctx: Tag Type]
en: variable
ka: ცვლადი

[ctx: Tag Type]
en: external variable
ka: გარე ცვლადი

[ctx: Tag Type]
en: paragraph
ka: პარაგრაფი

[ctx: Tag Type]
en: feature
ka: თვისება

[ctx: Tag Type]
en: local entity
ka: ლოკალური ჩანაწერი

[ctx: Tag Type]
en: block
ka: ბლოკი

[ctx: Tag Type]
en: common
ka: ჩვეულებრივი

[ctx: Tag Type]
en: entry
ka: ჩანაწერი

[ctx: Tag Type]
en: interface
ka: ინტერფეისი

[ctx: Tag Type]
en: type component
ka: ტიპის კომპონენტი

[ctx: Tag Type]
en: local
ka: ლოკალური

[ctx: Tag Type]
en: module
ka: მოდული

[ctx: Tag Type]
en: namelist
ka: სახელების სია

[ctx: Tag Type]
en: program
ka: პროგრამა

[ctx: Tag Type]
en: type
ka: ტიპი

[ctx: Tag Type]
en: field
ka: ველი

[ctx: Tag Type]
en: method
ka: მეთოდი

[ctx: Tag Type]
en: package
ka: პაკეტი

[ctx: Tag Type]
en: procedure
ka: პროცედურა

[ctx: Tag Type]
en: mixin
ka: შერევა

en: CTags executable not found.
ka: CTags -ის გამშვები ფაილი ვერ ვიპოვე.

en: CTags executable failed to execute.
ka: CTags -ის გამშვები ფაილის გაშვების შეცდომა.

en: CTags was unable to parse this file.
ka: CTags -ის შეცდომა ფაილის დამუშვებისას.

en: Tags file not found. Please generate one manually or using the CTags plugin
ka: ჭდეების ფაილი ვერ ვიპოვე. დააგენერირეთ ის ხელით ან CTags დამატების გამოყენებით

en: File for '%1' not found.
ka: ფაილი '%1'-თვის ვერ ვიპოვე.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Lookup
ka: ამოხსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton2)
en: Update Index
ka: ინდექსის განახლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Tag
ka: იარლიყი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Type
ka: ტიპით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: File
ka: ფაილი

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, targets)
en: Index Targets
ka: სამიზნეების ინდექსი

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, database)
en: Database
ka: მონაცემთა ბაზა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileLabel)
en: CTags database file
ka: CTags-ის ბაზის ფაილი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, resetCMD)
en: Revert to the default command
ka: ნაგულისხმებ ბრძანებაზე დაბრუნება

en: Add a directory to index.
ka: საქაღალდის ინდექსში ჩამატება.

en: Remove a directory.
ka: საქაღალდის წაშლა.

en: (Re-)generate the common CTags database.
ka: საერთო CTags-ის ბაზის (რე)გენერაცია.

en: CTags Settings
ka: CTags -ის მორგება

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
ka: "%1"-ის გაშვების შეცდომა. exitStatus = %2

en: The CTags executable crashed.
ka: CTags-ის გამშვები ფაილი ავარიულად დასრულდა.

en: The CTags command exited with code %1
ka: CTags ბრძანება დასრულდა კოდით %1

en: Jump back one step
ka: ერთი ნაბიჯით უკან გადასვლა

en: Go to Declaration
ka: დეკლარაციაზე გადასვლა

en: Go to Definition
ka: აღწერაზე გადასვლა

en: Lookup Current Text
ka: მიმდინარე ტექსტის მოძებნა

en: Configure ...
ka: მორგება...

[ctx: @title:window]
en: Configure CTags Plugin
ka: CTags დამატების მორგება

en: Go to Declaration: %1
ka: დეკლარაციაზე გადასვლა: %1

en: Go to Definition: %1
ka: აღწერაზე გადასვლა: %1

en: Lookup: %1
ka: მოძებნა: %1

en: (Re-)generate the session specific CTags database.
ka: სესიის CTags-ის ბაზის (რე)გენერაცია.

en: Select new or existing database file.
ka: აირჩიეთ ახალი ან არსებული ბაზის ფაილი.

en: Go To Local Symbol
ka: ლოკალურ სიმბოლოზე გადასვლა

en: Go To Global Symbol
ka: გლობალურ სიმბოლოზე გადასვლა

en: No hits found
ka: არ მოხვედრია

en: No folders or files to index
ka: დასაინდექსებელი საქაღალდეების და ფაილების გარეშე

en: Failed to run. Error: %1, exit code: %2
ka: გაშვების შეცდომა. შეცდომა: %1. გასვლის კოდი: %2

en: The CTags executable crashed
ka: CTags-ის გამშვები ფაილი ავარიულად დასრულდა

en: The CTags program exited with code %2: %1
ka: CTags ბრძანება დასრულდა კოდით %2: %1
