kate - en to ka translation catalogue (137 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_gdbLabel)
en: GDB command
ka: GDB ბრძანება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_srcPathsLabel)
en: Source file search paths
ka: წყაროს ფაილების საძებნი ბილიკები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, u_localRemote)
en: Local application
ka: ლოკალური აპლიკაცია

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, u_localRemote)
en: Remote TCP
ka: დაშორებული, TCP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, u_localRemote)
en: Remote Serial Port
ka: დაშორებული სერიული პორტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_hostLabel)
en: Host
ka: ჰოსტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_tcpPortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_ttyLabel)
en: Port
ka: პორტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_ttyBaudLabel)
en: Baud
ka: ბოდი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, u_customInitGB)
en: Custom Init Commands
ka: ინიციალიზაციის ხელით მითითებული ბრძანებები

en: A debugging session is on course. Please, use re-run or stop the current session.
ka: მიმდინარეობს გამართვის სესია. გამოიყენეთ თავიდან გაშვება ან გააჩერეთ მიმდინარე სესია.

en: Add new target
ka: ახალი სამიზნის დამატება

en: Copy target
ka: სამიზნის კოპირება

en: Delete target
ka: სამიზნის წაშლა

en: Executable:
ka: გამშვები ფაილი:

en: Working Directory:
ka: სამუშაო საქაღალდე:

en: Process Id:
ka: პროცესის ID:

[ctx: Program argument list]
en: Arguments:
ka: არგუმენტები:

[ctx: Checkbox to for keeping focus on the command line]
en: Keep focus
ka: ფოკუსის დატოვება

en: Keep the focus on the command line
ka: ფოკუსის შენრჩუნება ბრძანების სტრიქონზე

en: Redirect IO
ka: IO-ის გადამისამართება

en: Redirect the debugged programs IO to a separate tab
ka: გამართვადი პროგრამების შეტანა/გამოტანის ცალკე ჩანართში გადამისამართება

en: Advanced Settings
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: Targets
ka: სამიზნეები

en: Target %1
ka: სამიზნე %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: User Debug Adapter Settings
ka: მომხმარებლის გამმართველის ადაპტერის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Settings File:
ka: პარამეტრების ფაილი:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Default Debug Adapter Settings
ka: ნაგულისხმები გამართვის ადაპტერის პარამეტრები

en: Debugger
ka: გამმართველი

en: No JSON data to validate.
ka: დასადასტურებელი JSON მონაცემების გარეშე.

en: JSON data is valid.
ka: JSON მონაცემები სწორია.

en: JSON data is invalid: no JSON object
ka: JSON მონაცემები არასწორია: JSON ობიექტი არ გადმოცეულა

en: JSON data is invalid: %1
ka: JSON მონაცემები არასწორია: %1

en: Locals
ka: ლოკალურები

en: CPU registers
ka: CPU-ის რეგისტრები

en: Please set the executable in the 'Settings' tab in the 'Debug' panel.
ka: დააყენეთ გამშვები ფაილი 'გამართვის' პანელის 'მორგების' ჩანართში.

en: No debugger selected. Please select one in the 'Settings' tab in the 'Debug' panel.
ka: გამმართველი მითითებული არაა. აირჩიეთ ერთ-ერთი 'გამართვის' პანელის 'მორგების ჩანართზე'.

en: Debugger not found. Please make sure you have it installed in your system. The selected debugger is '%1'
ka: გამმართველი აღმოჩენილი არაა. დარწმუნდით, რომ გიყენიათ ის. არჩეულია გამმართველია '%1'

en: Could not start debugger process
ka: გამმართველის პროცესის გაშვების შეცდომა

en: *** gdb exited normally ***
ka: *** gdb ნორმალურად დასრულდა ***

en: all threads running
ka: ყველა ნაკადი გაშვებულია

en: thread(s) running: %1
ka: გაშვებული ნაკადები: %1

en: stopped (%1).
ka: გაჩერებული (%1).

en: Active thread: %1 (all threads stopped).
ka: აქტიური ნაკადი: %1 (ყველა ნაკადი შეჩერდა).

en: Active thread: %1.
ka: აქტიური ნაკადი: %1.

en: Current frame: %1:%2
ka: მიმდინარე კადრი: %1:%2

en: Host: %1. Target: %1
ka: ჰოსტი: %1. სამიზნე: %1

en: gdb-mi: Could not parse last response: %1. Too many consecutive errors. Shutting down.
ka: gdb-mi: ბოლო პასუხის დამუშავების შეცდომა: %1. ძალიან ბევრი ერთდროული შეცდომა. გაითიშება.

en: gdb-mi: Could not parse last response: %1
ka: gdb-mi: ბოლო პასუხის დამუშავების შეცდომა: %1

en: DAP backend failed
ka: DAP უკანაბოლოს შეცდომა

en: program terminated
ka: პროგრამა დასრულდა

en: requesting disconnection
ka: შეერთების გათიშვის მოთხოვნა

en: requesting shutdown
ka: გამორთვის მოთხოვნა

en: DAP backend: %1
ka: DAP უკანაბოლო: %1

en: Breakpoint(s) reached:
ka: მიღწეულია გამართვის წერტილ(ებ)-ი:

en: (continued) thread %1
ka: (გაგრძელდა) ნაკადი %1

en: all threads continued
ka: ყველა ნაკადი გაგრძელდა

en: (running)
ka: [გაშვებულია]

en: *** connection with server closed ***
ka: *** სერვერთან შეერთება დაიხურა ***

en: program exited with code %1
ka: პროგრამა დასრულდა კოდით %1

en: *** waiting for user actions ***
ka: *** მოხმარებლის ქმედების მოლოდინი ***

en: error on response: %1
ka: შეცდომა პასუხზე: %1

en: important
ka: მნიშვნელოვანი

en: telemetry
ka: ტელემეტრია

en: debugging process [%1] %2
ka: პროცესის [%1] %2 გამართვა

en: debugging process %1
ka: პროცესის გამართვა %1

en: Start method: %1
ka: გაშვების მეთოდი: %1

en: thread %1
ka: ნაკადი %1

en: breakpoint set
ka: გამართვის წერტილი დაყენებულია

en: breakpoint cleared
ka: გამართვის წერტილი გასუფთავდა

en: (%1) breakpoint
ka: (%1) გამართვის წერტილი

en: server capabilities
ka: სერვერის შესაძლებლობები

en: supported
ka: მხარდაჭერილი

en: unsupported
ka: მხარდაუჭერელი

en: conditional breakpoints
ka: პირობითი გამართვის წერტილები

en: function breakpoints
ka: ფუნქციის გამართვის წერტილები

en: hit conditional breakpoints
ka: მიღწეული გამართვის წერტილები

en: log points
ka: ჟურნალში ჩასაწერი წერტილები

en: modules request
ka: მოდულების მოთხოვნა

en: goto targets request
ka: სამიზნის მოთხოვნაზე გადასვლა

en: terminate request
ka: მოთხოვნის შეწყვეტა

en: terminate debuggee
ka: გასამართი პროცესის მოკვლა

en: syntax error: expression not found
ka: სინტაქსის შეცდომა: გამოსახულება ვერ ვიპოვე

en: syntax error: %1
ka: სინტაქსური შეცდომა: %1

en: invalid line: %1
ka: არასწორი ხაზი: %1

en: file not specified: %1
ka: ფაილი მითითებული არაა: %1

en: invalid thread id: %1
ka: ნაკადის არასწორი ID: %1

en: thread id not specified: %1
ka: ნაკადი მითითებული არაა: %1

en: Available commands:
ka: ხელმისაწვდომი ბრძანებები:

en: conditional breakpoints are not supported by the server
ka: პირობითი გამართვის წერტილები სერვერის მიერ მხარდაჭერილი არაა

en: hit conditional breakpoints are not supported by the server
ka: პირობით გამართვის წერტილებამდე მიღწევა სერვერის მიერ მხარდაჭერილი არაა

en: line %1 already has a breakpoint
ka: ხაზს %1 გამართვის წერტილი უკვე გააჩნია

en: breakpoint not found (%1:%2)
ka: გამართვის წერტილი ვერ ვიპოვე (%1:%2)

en: Current thread:
ka: მიმდინარე ნაკადი:

en: none
ka: არა

en: Current frame:
ka: მიმდინარე კადრი:

en: Session state:
ka: სესიის მდგომარეობა:

en: initializing
ka: ინიციალიზაცია

en: running
ka: გაშვებულია

en: stopped
ka: შეჩერებულია

en: terminated
ka: სწეყდა

en: disconnected
ka: გათიშულია

en: post mortem
ka: სიკვდილის შემდეგ

en: command not found
ka: ბრძანება ვერ ვიპოვე

en: missing thread id
ka: ნაკლული ნაკადის ID

en: killing backend
ka: უკანაბოლოს მოკვლა

en: Current frame [%3]: %1:%2 (%4)
ka: მიმდინარე კადრი [%3]: %1:%2 (%4)

en: Symbol
ka: სიმბოლო

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: type
ka: ტიპი

en: indexed items
ka: ინდექსირებული ელემენტები

en: named items
ka: სახელიანი ელემენტები

en: Kate Debug
ka: Kate-ის გამართვა

en: Debug View
ka: გამართვის ხედი

en: Debug
ka: პროგრამის შეცდომის პოვნა

en: Locals and Stack
ka: ლოკალურები და სტეკი

[ctx: Column label]
en: Frame
ka: კადრი

[ctx: Tab label]
en: Debug Output
ka: გამართვის გამოტანა

[ctx: Tab label]
en: Settings
ka: მორგება

[ctx: @info]
en: <title>Could not open file:</title><nl/>%1<br/>Try adding a search path to Advanced Settings -> Source file search paths
ka: <title>ფაილის გახსნის შეცდომა:</title><nl/>%1<br/>სცადეთ დამაატოთ საძებნი ბილიკი დამატებით პარამეტრებში -> კოდის ფაილების ძებნის ბილიკები

en: Start Debugging
ka: გამარტვის დაწყება

en: Kill / Stop Debugging
ka: გამართვის მოკვლა / გაჩერება

en: Continue
ka: გაგრძელება

en: Toggle Breakpoint / Break
ka: გამართვის წერტილის გადართვა / გაჩერება

en: Step In
ka: შებიჯება

en: Step Over
ka: გადაბიჯება

en: Step Out
ka: გამობიჯება

en: Run To Cursor
ka: კურსორამდე გაშვება

en: Restart Debugging
ka: გამართვის თავიდან გაშვება

[ctx: Move Program Counter (next execution)]
en: Move PC
ka: PC-ის გადატანა

en: Print Value
ka: მნიშვნელობის დაბეჭდვა

en: Insert breakpoint
ka: გამართვის წერტილის ჩასმა

en: Remove breakpoint
ka: გამართვის წერტილის წაშლა

en: Execution point
ka: გაშვების წერტილი

en: Thread %1
ka: ნაკადი %1

en: Breakpoint
ka: გამართვის წერტილი

note: i18n: ectx: Menu (debug)
en: &Debug
ka: &გამართვა

note: i18n: ectx: ToolBar (gdbplugin)
en: Debug Plugin
ka: გამართვის მოდული
