kate - en to ka translation catalogue (25 entries)

en: You do not have enough karma to access a shell or terminal emulation
ka: გარსთან ან ტერმინალის ემულატორთან წვდომისთვის საკმარისი კარმა არ გაქვთ

en: Terminal
ka: ტერმინალი

[ctx: @action]
en: &Pipe to Terminal
ka: &ტერმინალში გადამისამართება

[ctx: @action]
en: S&ynchronize Terminal with Current Document
ka: &ტერმინალის სინქრონიზაცია მიმდინარე დოკუმენტთნ

[ctx: @action]
en: Run Current Document
ka: მიმდინარე დოკუმენტის გაშვება

[ctx: @action]
en: S&how Terminal Panel
ka: &ტერმინალის პანელის ჩვენება

[ctx: @action]
en: &Focus Terminal Panel
ka: &ტერმინალის პანელის ფოკუსი

en: Konsole not installed. Please install konsole to be able to use the terminal.
ka: Konsole დაყენებული არაა. ტერმინალის ფუნქციის გამოსაყენებლად დააყენეთ პროგრამა konsole.

en: Pipe to Terminal?
ka: გადავამისამართო ტერმინალში?

en: Pipe to Terminal
ka: ტერმინალში გადამისამართება

en: Sorry, cannot cd into '%1'
ka: '%1'-ში cd-ის შეცდომა

en: Not a local file: '%1'
ka: არალოკალური ფაილი: %1

en: Run in Terminal?
ka: გავუშვა ტერმინალში?

en: Run
ka: გაშვება

[ctx: @action]
en: &Hide Terminal Panel
ka: &ტერმინალის პანელის დახურვა

en: Defocus Terminal Panel
ka: ტერმინალის პანელიდან ფოკუსის მოხსნა

en: Focus Terminal Panel
ka: ტერმინალის პანელის ფოკუსი

en: Run in terminal
ka: ტერმინალში გაშვება

en: &Remove extension
ka: &გაფართოების წაშლა

en: Prefix:
ka: პრეფიქსი:

en: &Show warning next time
ka: &შემდეგ ჯერზე გაფრთხილების ჩვენება

en: Set &EDITOR environment variable to 'kate -b'
ka: დააყენეთ გარემოს ცვლადი 'EDITOR' მნიშვნელობაზე 'kate -b'

en: Hide Konsole on pressing 'Esc'
ka: Konsole-ის დამალვა 'Esc'-ის დაჭერისას

en: Terminal Settings
ka: ტერმინალის მორგება

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები
