kate - en to ka translation catalogue (10 entries)

[ctx: @info]
en: <title>Result of:</title><nl /><pre><code>$ %1
    <nl />%2</code></pre>
ka: <title>შედეგი:</title><nl /><pre><code>$ %1
    <nl />%2</code></pre>

en: Access Restrictions
ka: წვდომის შეზღუდვები

en: Text Filter
ka: ტექსტის ფილტრი

en: Usage: textfilter COMMAND
ka: გამოყენება: textfilter COMMAND

en: &Filter Through Command...
ka: &ბრძანებით გაფილტვრა...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TextFilterWidget)
en: Dialog
ka: ფანჯარა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, newDoc)
en: Open results in a new document
ka: შედეგების ახალ დოკუმენტში გახსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, copyResult)
en: Copy the result instead of pasting it
ka: შედეგის კოპირება მისი ჩასმის მაგიერ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeOutput)
en: Merge STDOUT and STDERR
ka: STDOUT-სა და STDERR-ის შერწყმა

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები
