kate - en to ka translation catalogue (85 entries)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Clang Format Full File
ka: Clang-ის ფაილის სრული ფორმატირება

[ctx: External tool category]
note: i18n: file: 4
en: Tools
ka: ხელსაწყოები

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Clang Format Selected Text
ka: Clang-ის ფაილის მონიშნული ტექსტის ფორმატირება

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Compile and Run cpp
ka: Cpp-ის კომპილაცია და გაშვება

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: Go Fmt Full File
ka: სრული ფაილის Go Fmt

[ctx: External tool category]
note: i18n: file: 4
en: Go
ka: გადასვლა

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: GoImports Full File
ka: მთელი ფაილის GoImports

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Google Selected Text
ka: მონიშნული ტექსტის Google-ში მოძებნა

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Insert UUID
ka: UUID-ის ჩასმა

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: JSON Format Full File
ka: მთელი ფაილის JSON ფორმატირება

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Prettier Format Current File
ka: მიმდინარე ფაილის უფრო გალამაზება

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Qt Quick 2 Preview (qmlscene)
ka: Qt Quick 2 -ის მინიატურა (qmlscene)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Run Shell Script
ka: გარსის სკრიპტის გაშვება

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: Rust Fmt Full File
ka: სრული ფაილის Rust Fmt

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 10
en: Search KDE API
ka: KDE API-ში ძებნა

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 10
en: Search Qt API
ka: Qt API-ში ძებნა

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: XML Format Full File
ka: XML ფორმატის სრული ფაილი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lbTools)
en: This list shows all the configured tools, represented by their menu text.
ka: ეს სია შეიცავს ყველა კონფიგურაციის ხელსაწყოს, წარმოდგენილს მათი მენიუს ტექსტის სახით.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add
ka: &დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Edit...
ka: &ჩასწორება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
ka: &წაშლა

en: Failed to find executable '%1'. Please make sure the executable file exists and that variable names, if used, are correct
ka: გამშვები ფაილის '%1' აღმოჩენა ჩავარდა. დარწმუნდით, რომ გამშვები ფაილი არსებობს და ცვლადის სახელები, თუ იყენებთ, სწორია

en: External Tools
ka: გარე ხელსაწყოები

en: Running %1: %2 %3
ka: გაშვება %1: %2 %3

en: Running %1: %2 %3 with input %4
ka: %1-ის გაშვება: %2 %3 შეყვანით %4

en: Data written to stderr:
ka: Stderr-ზე ჩაწერილი მონაცემები:

en: %1 crashed
ka: %1 ავარიულად გაითიშა

en: %1 finished with exit code %2
ka: %1 დასრულდა გამოსვლის კოდით %2

en: Starts the external tool '%1'
ka: გაუშვებს გარე პროგრამას '%1'

en: Edit External Tool
ka: გარე ხელსაწყოს ჩასწორება

en: Revert tool to default settings
ka: პროგრამის პარამეტრების საწყის მნიშვნელობაზე დაბრუნება

en: External Tool
ka: გარე ხელსაწყო

en: You must specify at least a name and an executable
ka: სულ ცოტა, სახელს და გამშვები ფაილის მითითება, აუცილებელია

en: With 'Trigger' enabled, at least one mimetype needs to be specified.
ka: თუ 'ტრიგერი' ჩართულია, აუცილებელია, ერთი mimetype მაინც მიუთითოთ.

en: Select the MimeTypes for which to enable this tool.
ka: აირჩიეთ mimetype-ები, რომლებისთვისაც ეს ხელსაწყო ჩაირთვება.

en: Select Mime Types
ka: აირჩიეთ MIME ტიპები

en: Add Tool...
ka: ხელსაწყოს დამატება...

en: Add Tool from Defaults
ka: ხელსაწყოს დამატება

en: Add Category
ka: კატეგორიის დამატება

en: Uncategorized
ka: დაულაგებელი

en: New Category
ka: ახალი კატეგორია

en: New Category %1
ka: ახალი კატეგორია %1

en: Configure...
ka: მორგება...

en: Launch external helper applications
ka: გარე დამხმარე აპლიკაციების გაშვება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ToolDialog)
en: Edit Tool
ka: რედაქტორის ხელსაწყო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Na&me:
ka: &სახელი:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtName)
en: The name will be displayed in the 'Tools->External Tools' menu.
ka: სახელი გამოჩნდება მენიუში 'ხელსაწყოები->გარე ხელსაწყოები'.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtName)
en: Short name of the tool
ka: ხელსაწყოს მოკლე სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExecutable)
en: Executable:
ka: გამშვები ფაილი:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, edtExecutable)
en: Application or interpreter
ka: აპლიკაცია ან ინტერპრეტატორი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblArgs)
en: Ar&guments:
ka: &არგუმენტები:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtArgs)
en: Command line arguments
ka: ბრძანების სტრიქონის არგუმენტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInput)
en: &Input:
ka: &შეყვანა:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, edtInput)
en: Optional standard input
ka: არასავალდებულო სტანდარტული შეყვანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWorkingDir)
en: Working directory:
ka: სამუშაო საქაღალდე:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, edtWorkingDir)
en: Uses current document path if empty
ka: თუ ცარიელია, გამოყენებული იქნება მიმდინარე დოკუმენტის ბილიკი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeType)
en: Mime &types:
ka: Mime &ტიპები:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtMimeType)
en: A semicolon-separated list of mime types for which this tool should be available. If empty, the tool is always available.
ka: წერტილმძიმით გამოყოფილე mimetype-ები, რომლებისთვისაც, ეს ხელსაწყო, ხელმისაწვდომი იქნება. თუ ცარიელია, ხელსაწყო ყოველთვის ხელმისაწვდომია.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtMimeType)
en: Show tool only for given mime types
ka: ხელსაწყოს გამოყენება მხოლოდ მითითებული mimetype-ებისთვის

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, btnMimeType)
en: Opens a dialog that helps in creating a list of mimetypes.
ka: გახსნის დიალოგურ ფანჯარას, რომელიც mimetype-ების სიის შექმნაში დაგეხმარებათ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSave)
en: Save:
ka: შენახვა:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbSave)
en: Optionally save the current or all modified documents prior to running the command. This is helpful if you want to pass URLs to an application like, for example, an FTP client.
ka: არასავალდებულოდ, ბრძანების გაშვებამდე მიმდინარე ან ყველა შეცვლილი დოკუმენტის შენახვა. ეს დაგეხმარებათ, თუ აპლიკაციას, როგორიცაა მაგალითად, FTP კლიენტი, URL-ები უნდა გადასცეთ.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: None
ka: არაფერი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave)
en: Current Document
ka: მიმდინარე დოკუმენტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave)
en: All Documents
ka: ყველა დოკუმენტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Trigger
ka: ტრიგერი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: Before Save
ka: შენახვამდე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: After Save
ka: შენახვის შემდეგ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkReload)
en: Reload current document after execution
ka: გაშვების შემდეგ მიმდინარე დოკუმენტის თავიდან ჩატვირთვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: O&utput:
ka: &გამოტანა:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Ignore
ka: იგნორი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Insert at Cursor Position
ka: კურსორის პოზიციაზე ჩასმა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Replace Selected Text
ka: მონიშნული ტექსტის ჩანაცვლება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Replace Current Document
ka: მიმდინარე დოკუმენტის ჩანაცვლება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Append to Current Document
ka: მიმდინარე დოკუმენტზე მიწერა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Insert in New Document
ka: ახალ დოკუმენტში ჩასმა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Copy to Clipboard
ka: გაცვლის ბუფერში კოპირება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Display in Pane
ka: პანელში ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Editor command:
ka: რედაქტორის ბრძანება:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtCommand)
en: If you specify a name here, you can invoke the command from the view command line with the_name_you_specified_here. Please do not use spaces or tabs in the name.
ka: თუ აქ სახელს მიუთითებთ, ბრძანება შეგიძლათ ხედის ბრძანების სტრიქონიდან გაუშვათ იმ_სახელით_რომელსაც_აქ_მიუთებთ. სახელში გამოტოვებებს და ტაბულაციებს, თქვენი ჭირიმე, ნუ გამოიყენებთ.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtCommand)
en: Optional view command line name
ka: არასავალდებული ხედის ბრძანების სტრიქონის სახელი

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabOutput)
en: Output
ka: გამოტანა

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, teOutput)
en: Displays output from the external tool
ka: გარე პროგრამის მიერ გამოტანილი ინფორმაციის ჩვენება

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი
