kate - en to ka translation catalogue (63 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, run)
en: Run
ka: გაშვება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_34)
en: Run time (milliseconds):
ka: გაშვების დრო (მილიწამებში):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_35)
en: Probe level:
ka: შემოწმების დონე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userOpsLabel)
en: User operations layout module:
ka: მომხმარებლის ოპერაციების განლაგების მოდული:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userClassLabel)
en: User classes file:
ka: მომხმარებლის კლასების ფაილი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Base period:
ka: ძირითადი პერიოდი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Reduction core count:
ka: რედუქციის ბირთვების მთვლელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Time core count:
ka: დროის ბირთვების მთვლელი:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, system)
en: System
ka: სისტემა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Model inertia success rate threshold:
ka: მოდელის ინერციის წარმატებულობის კოეფიციენტის სიხშირის ზღვრული მნიშვნელობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Model inertia count threshold:
ka: მოდელის ინერციის მთვლელის ზღვრული მნიშვნელობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Targeted pattern extractor delta success rate threshold:
ka: სამიზნე ნიმუშის გამომტანის დელტას წარმატების სიხშირის ზღვარი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Minimum simulation time horizon:
ka: მინიმალური სიმულაციის დროის ჰორიზონტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum simulation time horizon:
ka: მაქსიმალური სიმულაციის დროის ჰორიზონტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Simulation time horizon:
ka: სიმულაციის დროის ჰორიზონტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Targeted pattern extractor time horizon:
ka: სამიზნე ნიმუშის გამომტანის დროის ჰორიზონტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Perf sampling period:
ka: წარმადობის მნიშვნელობების აღების პერიოდი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Float tolerance:
ka: მცურავმძიმიანი რიცხვების დაშვება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Timer tolerance:
ka: ტაიმერის დაშვება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Primary time horizon:
ka: ძირითადი დროის ჰორიზონტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Secondary time horizon:
ka: დამხმარე დროის ჰორიზონტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Notification marker resilience:
ka: გაფრთხილების მარკერის მდგრადობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Goal prediction success resilience:
ka: სამიზნის გამოცნობის წარმატების მდგრადობა:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, debugtab)
en: Debug
ka: პროგრამის შეცდომის პოვნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Debug:
ka: გამართვა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Debug windows:
ka: გამართვის ფანჯრები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Traces:
ka: ტრეისები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceCompInputs)
en: Composite inputs
ka: კომპოზიტური შეყვანები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceCompOutputs)
en: Composite outputs
ka: კომპოზიტური გამოტანები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceModelIn)
en: Model inputs
ka: მოდელის შეყვანები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceModelOut)
en: Model outputs
ka: მოდელის გამოტანები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tracePredMon)
en: Prediction monitoring
ka: პროგნოზის მონიტორინგი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceGoalMon)
en: Goal monitoring
ka: სამიზნის მონიტორინგი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceModelRev)
en: Model revision
ka: მოდელის რევიზია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceModComInj)
en: Model/composite injections
ka: მოდელის/კომპოზიტის დანერგვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Decompile objects:
ka: ობიექტების დეკომპილება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decompileFileLabel)
en: Decompile to file:
ka: დეკომპილება ფაილში:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Ignore named objects:
ka: დასახელებული ობიექტების გამოტოვება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Dump objects to file:
ka: ობიექტების დამპი ფაილში:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Test objects:
ka: სატესტო ობიექტები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Decompile models:
ka: მოდელების დეკომპილება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Ignore named models:
ka: დასახელებული მოდელების გამოტოვება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dumpFileLabel)
en: Dump models to file:
ka: მოდელების დამპი ფაილში:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Test models:
ka: მოდელების გატესტვა:

en: Path to replicode executor:
ka: ბილიკი replicode-ის გამშვებ ფაილამდე:

en: Replicode configuration
ka: Replicode-ის მორგება

en: Run replicode
ka: Replicode-ის გაშვება

en: Stop replicode
ka: Replicode-ის გაჩერება

en: Replicode Config
ka: Replicode-ის მორგება

[ctx: shortcut for action]
en: Run (%1)
ka: გაშვება (%1)

[ctx: shortcut for action]
en: Stop (%1)
ka: შეჩერება (%1)

[ctx: @title:window]
en: Active Document Not Found
ka: აქტიური დოკუმენტის გარეშე

en: Could not find an active document to run.
ka: გასაშვებად აქტიური დოკუმენტი აღმოჩენილი არაა.

[ctx: @title:window]
en: Empty Document
ka: ცარიელი დოკუმენტი

en: Cannot execute an empty document.
ka: ცარიელი დოკუმენტის გაშვება შეუძლებელია.

[ctx: @title:window]
en: File Not Found
ka: ფაილი ვერ მოიძებნა

en: Unable to open source file for reading.
ka: კოდის ფაილის წასაკითხად გახსნის შეცდომა.

[ctx: @title:window]
en: Replicode Executable Not Found
ka: Replicode-ის გამშვები ფაილი აღმოჩენილი არაა

en: Unable to find replicode executor.
    Please go to settings and set the path to the Replicode executable.
ka: შეცდომა replicode-ის გამშვები ფაილის აღმოჩენისას.
    გადადით პარამეტრებზე და დააყენეთ ბილიკი Replicode-ის გამშვებ ფაილამდე.

[ctx: @title:window]
en: User Operator Library Not Found
ka: მომხმარებლის ოპერატორის ბიბლიოთეკა აღმოჩენილი არაა

en: Unable to find user operator library.
    Please go to settings and set the path to the library.
ka: მომხმარებლის ოპერატორის ბიბლიოთეკა აღმოჩენილი არაა.
    გადადით პარამეტრებზე და დააყენეთ ბიბლიოთეკის ბილიკი.

en: Replicode execution failed: %1
ka: Replicode-ის შესრულება ჩავარდა: %1

en: Replicode execution finished.
ka: Replicode-ის შესრულება დასრულდა.
