kate - en to ka translation catalogue (70 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Reloa&d
ka: &თავიდან ჩატვირთვა

en: Reload selected document(s) from disk.
ka: მონიშნული დოკუმენტების დისკიდან თავიდან ჩატვირთვა.

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
ka: დახურვა

en: Close the current document.
ka: მიმდინარედოკუმენტის დახურვა.

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand Recursively
ka: რეკურსიულად ამოკეცვა

en: Expand the file list sub tree recursively.
ka: ფაილების სიის ქვეხის რეკურსიული გაფართოება.

[ctx: @action:inmenu]
en: Collapse Recursively
ka: რეკურსიულად ჩაკეცვა

en: Collapse the file list sub tree recursively.
ka: ფაილების სიის ქვეხის რეკურსიული აწევა.

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other
ka: სხვების დახურვა

en: Close other documents in this folder.
ka: ამ საქაღალდეში სხვა დოკუმენტების დახურვა.

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Containing Folder
ka: შემცველი საქაღალდის გახსნა

en: Open the folder this file is located in.
ka: საქაღალდის გახსნა, სადაც ფაილია მოთავსებული.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Location
ka: მდებარეობის კოპირება

en: Copy path and filename to the clipboard.
ka: ფაილის სახელისა და ბილიკის ბუფერში კოპირება.

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
ka: სახელის გადარქმევა...

en: Rename the selected file.
ka: მონიშნული ფაილის გადარქმევა.

en: Print selected document.
ka: მონიშნული დოკუმენტის დაბეჭდვა.

en: Show print preview of current document
ka: მიმდინარე დოკუმენტების დაბეჭდვისწინა გადახედვის ჩვენება

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
ka: წაშლა

en: Close and delete selected file from storage.
ka: მითითებული ფაილის დახურვა და საცავიდან წაშლა.

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear History
ka: ისტორიის გაწმენდა

en: Clear edit/view history.
ka: ჩასწორების/ნახვის ისტორიის გასუფთავება.

[ctx: @action:inmenu]
en: Tree Mode
ka: ხის რეჟიმი

en: Set view style to Tree Mode
ka: აირჩიეთ ხის რეჟიმის სტილი

[ctx: @action:inmenu]
en: List Mode
ka: სიის რეჟიმი

en: Set view style to List Mode
ka: აირჩიეთ სიის რეჟიმის სტიპი

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Document Name
ka: დოკუმენტის სახელი

en: Sort by Document Name
ka: დოკუმენტის სახელით დალაგება

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Document Path
ka: დოკუმენტის ბილიკი

en: Sort by Document Path
ka: დოკუმენტის ბილიკით დალაგება

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Opening Order
ka: გახსნის მიმდევრობა

en: Sort by Opening Order
ka: გახსნის მიმდევრობით დალაგება

en: Custom Sorting
ka: ხელით მითითება

en: Open...
ka: გახსნა...

en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

[ctx: @action:inmenu]
en: Open With
ka: გამხსნელი პროგრამა

en: Show File Git History
ka: ფაილის Git ისტორიის ჩვენება

[ctx: @action:inmenu]
en: View Mode
ka: ხედვის რეჟიმი

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
ka: დახარისხება

en: Background Shading
ka: ფონის დაჩრდილვა

en: &Viewed documents' shade:
ka: &ნანახი დოკუმენტების დაჩრდილვა:

en: &Modified documents' shade:
ka: &შეცვლილი დოკუმენტების დაჩრდილვა:

en: &Sort by:
ka: &დალაგება:

en: Opening Order
ka: გახსნის მიმდევრობა

en: Document Name
ka: დოკუმენტის სახელი

en: &View Mode:
ka: &ხედის რეჟიმი:

en: Tree View
ka: ხისმაგვარი ხედი

en: List View
ka: სიისებრი ხედი

en: &Show Full Path
ka: &მთლიანი ბილიკის ჩვენება

en: Show &Toolbar
ka: &პანელის ჩვენება

en: Show Close Button On Hovering
ka: დახურვის ღილაკის ჩვენება გადატარებისას

en: Middle Click To Close Documents
ka: შუა წკაპი დოკუმენტების დასახურად

en: When background shading is enabled, documents that have been viewed or edited within the current session will have a shaded background. The most recent documents have the strongest shade.
ka: თუ ფონის დაჩრდილვა ჩართულია, დოკუმენტები, რომლებიც გახსნილი ან ჩასწორებულია მიმდინარე სესიაში, დაჩრდილული ფონი ექნებათ. რაც ახალია დოკუმენტი, მით ძლიერად იქნება დაჩრდილული.

en: Set the color for shading viewed documents.
ka: ნანახი დოკუმენტების ნახვის ჩრდილის ფერის დაყენება.

en: Set the color for modified documents. This color is blended into the color for viewed files. The most recently edited documents get most of this color.
ka: ჩასწორებული დოკუმენტების ფერის დაყენება. ეს ფერი გახსნილი ფაილების ფერს ერევა. რაც ახალია დოკუმენტი, მით მეტ ფერს იღებს ის.

en: When enabled, in tree mode, top level folders will show up with their full path rather than just the last folder name.
ka: როცა ჩართულია, ზედა დონის საქაღალდეები ბოლო საქაღალდის სახელის მაგიერ სრული ბილიკით გამოჩნდება.

en: When enabled, a toolbar with actions like “Save” are displayed above the list of documents.
ka: როცა ჩართულია, ზოლი ისეთი ქმედებებით, როგორიცაა "შენახვა", დოკუმენტების სიაზე ზემოთ იქნება ნაჩვენები.

en: Documents
ka: დოკუმენტები

en: Configure Documents
ka: დოკუმენტების მორგება

[ctx: Open here is a description, i.e. 'list of widgets that are open' not a verb]
en: Open Widgets
ka: ვიჯეტების გახსნა

[ctx: %1 is the full path]
en: <p><b>%1</b></p><p>The document has been modified by another application.</p>
ka: <p><b>%1</b></p><p>დოკუმენტი შეიცვალა სხვა აპლიკაციის მიერ.</p>

en: Filter…
ka: გაფილტვრა…

en: Previous Document
ka: წინა დოკუმენტი

en: Next Document
ka: შემდეგი დოკუმენტი

en: &Show Active Document
ka: აქტიური დოკუმენტის &ჩვენება

en: Save
ka: შენახვა

en: Save the current document
ka: მიმდინარე დოკუმენტის შენახვა

en: Save As
ka: შენახვა, როგორც

en: Save the current document under a new name
ka: მიმდინარე დოკუმენტის ახალი სახელით შენახვა

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ka: &გადასვლა
