kate - en to ka translation catalogue (505 entries)

en: Kate - Advanced Text Editor
ka: Kate - გაუმჯობესებული ტექსტური რედაქტორი

en: (c) 2000-2024 The Kate Authors
ka: (c) 2000-2024 The Kate -ის ავტორები

en: Start Kate with a given session.
ka: Kate-ის მითითებული სესიით გაშვება.

en: session
ka: სესია

en: Start Kate with a new anonymous session, implies '-n'.
ka: Kate-ის ახალი ანონიმური სესიის გაშვება. ივარაუდება '-n'.

en: Force start of a new kate instance (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened), forced if no parameters and no URLs are given at all.
ka: Kate-ის ახალი გაშვებული ასლის ნაძალადევი (ფაქტი, რომ სხვა Kate-ის გაშვებულ ასლს მითითებული სესია უკვე ღია აქვს) შექმნა. ნაძალადევია, თუ პარამეტრები და ბმულები გადაცემული არაა.

en: If using an already running kate instance, block until it exits, if URLs given to open.
ka: Kate-ის უკვე გაშვებული ასლის გამოყენებისას, დაბლოკვა, სანამ ის მუშაობას დაასრულებს, თუ გასახსნელად ბმულებია მითითებული.

en: Only try to reuse kate instance with this pid (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened).
ka: მხოლოდ ამ PID-ის მქონე Kate-ის გაშვებული ასლის გამოყენების ცდა(დაიგნორებულია, თუ გამოყენებულია გაშვება და სხვა Kate-ის გაშვებულ ასლს უკვე აქვს მითითებული სესია ღია).

en: Set encoding for the file to open.
ka: აირჩიეთ გასახსნელი ფაილის კოდირება.

en: encoding
ka: კოდირება

en: Navigate to this line.
ka: ამ ხაზზე გადასვლა.

en: line
ka: ხაზი

en: Navigate to this column.
ka: ამ სვეტზე გადასვლა.

en: column
ka: სვეტი

en: Read the contents of stdin.
ka: Stdin-ის შემცველობის წაკითხვა.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
ka: აპლიკაციის მიერ გახსნილი ფაილები/URL-ები წაიშლება გამოყენების შემდეგ

en: Documents to open.
ka: გასახსნელი დოკუმენტები.

en: KWrite - Text Editor
ka: KWrite - ტექსტური რედაქტორი

en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

en: Copy Location
ka: მდებარეობის კოპირება

en: Invalid hash
ka: არასწორი ჰეში

en: %1 doesn't exist in a git repo.
ka: %1 Git-ის რეპოში არ არსებობს.

[ctx: @title:tab]
en: Commit %1
ka: გადაცემა %1

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (file_file_actions)
en: File Act&ions
ka: ფაილ&ის ქმედებები

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &ჩასწორება

note: i18n: ectx: Menu (selection)
en: Sele&ction
ka: მონიშ&ნული

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ka: &გადასვლა

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ხედი

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
ka: ხედის გაყოფა

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

note: i18n: ectx: Menu (tools_diagnosticsview) i18n: ectx: Menu (tools)
en: Diagnostics View
ka: დიაგნოსტიკის ხედი

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &პარამეტრები

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ka: &დახმარება

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

note: i18n: ectx: ToolBar (hamburgerBar)
en: Hamburger Menu Toolbar
ka: ჰამბურგერის მენიუს ზოლი

note: i18n: ectx: Menu (viewspace_popup_statusbar)
en: &Status Bar Items
ka: &სტატუსის ზოლის ელემენტები

[ctx: @info]
en: Error in regular expression: %1
    offset %2: %3
ka: შეცდომა რეგულარულ გამოსახულებაში: %1
    წანაცვლება %2: %3

en: All
ka: ყველა

en: Diagnostics limit reached, ignoring further diagnostics. The limit can be configured in settings.
ka: მიღწეულია დიაგნოსტიკის ზღვარი. მეტ დიაგნოსტიკას მე ვეღარ ავიტან. ზღვრის დაყენება მორგების ფანჯარაში შეგიძლიათ.

[ctx: @action:inmenu Diagnostics View actions menu]
en: Diagnostics View
ka: დიაგნოსტიკის ხედი

en: Quick Fix
ka: სწრაფი გასწორება

en: Next Item
ka: შემდეგი ელემენტი

en: Previous Item
ka: წინა ელემენტი

en: Clear Diagnostics Filter
ka: დიაგნოსტიკის ფილტრის გასუფთავება

en: Show Hover Info
ka: თაგუნას გადატარების ინფორმაციის ჩვენება

en: Diagnostics
ka: დიაგნოსტიკა

en: Errors
ka: შედომები

en: Warnings
ka: გაფრთხილებები

en: Filter…
ka: გაფილტვრა…

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear diagnostics
ka: დიაგნოსტიკის გასუფთავება

en: Error
ka: შეცდომა

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Information
ka: ინფორმაცია

[ctx: @info]
en: %1 [suppressed: %2]
ka: %1 [ჩახშობილია: %2]

en: Expand All
ka: ყველას ამოკეცვა

en: Collapse All
ka: ყველას ჩაკეცვა

en: Copy to Clipboard
ka: ბუფერში კოპირება

en: Remove Global Suppression
ka: გლობალური ჩახშობის წაშლა

en: Add Global Suppression
ka: გლობალური ჩახშობის დამატება

en: Remove Local Suppression
ka: ლოკალური ჩახშობის წაშლა

en: Add Local Suppression
ka: ლოკალური ჩახშობის დამატება

en: Disable Suppression
ka: ჩახშობის გათიშვა

en: Enable Suppression
ka: ჩახშობის ჩართვა

en: Change Style
ka: სტილის შეცვლა

en: Side By Side
ka: გვერდიგვერდ

en: Unified
ka: გაერთიანებული

en: Raw
ka: დაუმუშავებელი

en: Edit Line
ka: ხაზის ჩასწორება

en: Stage Line | Stage Lines
ka[0]: ხაზის შუალედური მდგომარეობის გამოყენება
ka[1]: ხაზის შუალედური მდგომარეობის გამოყენება

en: Stage Hunk
ka: ბლოკის შუალედური შენახვის გამოყენება

en: Discard Line | Discard Lines
ka[0]: ხაზის მოცილება
ka[1]: ხაზის მოცილება

en: Discard Hunk
ka: ბლოკის მოცილება

en: Unstage Line | Unstage Lines
ka[0]: ხაზის შუალედური ცვლილებების მოცილება
ka[1]: ხაზის შუალედური ცვლილებების მოცილება

en: Unstage Hunk
ka: ბლოკის შუალედური შენახვის გაუქმება

en: <b>git</b> not found. Git is needed to diff the documents. If git is already installed, make sure it is your PATH variable. See https://git-scm.com/downloads
ka: <b>git</b> ვერ ვიპოვე. Git საჭიროა დოკუმენტებს შორის სხვაობის საპოვნელად. თუ ის უკვე დაყენებულია, დარწმუნდით, რომ ის თქვენს PATH გარემოს ცვლადშია. იხილეთ https://git-scm.com/downloads

en: Diff
ka: სხვაობა

en: Diff %1
ka: ცვლილება %1

en: Diff %1..%2
ka: ცვლილება %1..%2

en: Diff %1 .. %2
ka: ცვლილება %1 .. %2

en: Show/Hide Commit Info
ka: გადაცემის ინფორმაციის ჩვენება/დამალვა

en: Jump to Next File
ka: შემდეგ ფაილზე გადასვლა

en: Jump to Previous File
ka: წინა ფაილზე გადასვლა

en: Jump to Next Hunk
ka: შემდეგ ბლოკზე გადასვლა

en: Jump to Previous Hunk
ka: წინა ნაფლეთზე გადასვლა

[ctx: Tooltip for a button, clicking the button reloads the diff]
en: Reload Diff
ka: Diff-ის თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: Tooltip for a button]
en: Show diff with full context, not just the changed lines
ka: სხვაობის სრული კონტექსტით და არა მხოლოდ შეცვლილი ხაზებით ჩვენება

en: New file %1
ka: ახალი ფაილი %1

en: Deleted file %1
ka: წაშლილია ფაილი %1

en: No differences found
ka: სხვაობები აღმოჩენილი არაა

[ctx: error message]
en: Invalid date: %1
ka: არასწორი თარიღი: %1

[ctx: Help text]
en: Filter the log.<ul><li>Use <code>"a:"</code> prefix to filter by author name. For e.g., <b>a:john doe</b></li><li>Use <code>"!a:"</code> prefix to exclude an author. For e.g., <b>!a:john doe</b></li><li>Use <code>"since:"</code> prefix to show commits after the given date. The author date of each commit will be checked. The date format is yyyy-MM-dd For e.g., <b>since:2025-04-17</b></li><li>Use <code>"until:"</code> prefix to show commits before the given date. The author date of each commit will be checked. The date format is yyyy-MM-dd For e.g., <b>until:2025-04-17</b></li><li>To filter messages, just type the search term. If multiple search terms are given then messages matching all the search terms will be shown.</li></ul>To trigger the filter, press the <b>Enter</b> key.
ka: ჟურნალის გაფილტვრა.<ul><li>გამოიყენეთ პრეფიქსი <code>"a:"</code> ავტორის სახელით გასაფილტრად. მაგ: <b>a:john doe</b></li><li>Use <code>"!a:"</code> პრეფიქსი, რომ გამორიცხოთ ავტორი. მაგ: <b>!a:john doe</b></li><li>გამოიყენეთ პრეფიქსი <code>"since:"</code> მოცემული თარიღის შემდეგ მომხდარი გადაცემების საჩვენებლად. შემოწმდება თითოეული კომიტის ავტორი. თარიღის ფორმატია yyyy-MM-dd მაგ: <b>since:2025-04-17</b></li><li>გამოიყენეთ პრეფიქსი <code>"until:"</code> მოცემულ თარიღამდე მომხდარი კომიტისთვის. შემოწმდება თითოეული კომიტის ავტორი. თარიღის ფორმატია yyyy-MM-dd მაგ: <b>until:2025-04-17</b></li><li>შეტყობინებების გასაფილტრად უბრალოდ აკრიფეთ სასურველი სტრიქონი. თუ შეყვანილია ერთზე მეტი სტრიქონი, ნაჩვენები იქნება შეტყობინებები, რომელიც ყველა მათგანს შეიცავს.</li></ul>გაფილტვრის დასაწყებად დააჭირეთ ღილაკს <b>Enter</b>.

en: Failed to get file history: git executable not found in PATH
ka: ფაილის ისტორიის მიღება ჩავარდა: გამშვები ფაილი git PATH-ში აღმოჩენილი არაა

en: Failed to get file history: %1
ka: შეცდომა ფაილის ისტორიის მიღებისას: %1

[ctx: @menu:action]
en: Copy Commit Hash
ka: კომიტის ჰეშის კოპირება

[ctx: @menu:action]
en: Show Full Commit
ka: სრული კომიტის ჩვენება

[ctx: @title:tab]
en: File History - %1
ka: ფაილის ისტორია - %1

en: Running this editor with sudo can cause bugs and expose you to security vulnerabilities. Instead use this editor normally and you will be prompted for elevated privileges when saving documents if needed.
ka: ამ რედაქტორის sudo-ით გაშვებამ შეიძლება შეცდომები გამოიწვიოს და უსაფრთხოების მოწყვლადობებთან მარტო დაგტოვოთ. ამის მაგიერ, გამოიყენეთ ეს რედაქტორი ნორმალურად და თუ დოკუმენტების შესანახად აუცილებელი გახდება აღმატებული წვდომები, ამის შესახებ თვითონ გკითხავთ.

en: Running this editor with kdesu can cause bugs and expose you to security vulnerabilities. Instead use this editor normally and you will be prompted for elevated privileges when saving documents if needed.
ka: ამ რედაქტორის kdesu-ით გაშვებამ შეიძლება შეცდომები გამოიწვიოს და უსაფრთხოების მოწყვლადობებთან მარტო დაგტოვოთ. ამის მაგიერ, გამოიყენეთ ეს რედაქტორი ნორმალურად და თუ დოკუმენტების შესანახად აუცილებელი გახდება აღმატებული წვდომები, ამის შესახებ თვითონ გკითხავთ.

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: Core Developer
ka: ძირითადი პროგრამისტი

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: The cool buffersystem
ka: ბუფერის საკაიფო განხორციელება

en: The Editing Commands
ka: რედაქტორის ბრძანებები

en: Matt Newell
ka: მეტ ნიუელი

en: Testing, ...
ka: ტესტირება, ...

en: Former Core Developer
ka: ყოფილი ძირითადი პროგრამისტი

en: KWrite Author
ka: KWrite-ის ავტორი

en: KWrite port to KParts
ka: KWrite -ის პორტირება KParts-ზე

en: KWrite Undo History, Kspell integration
ka: KWrite -ის გაუქმების ისტორია, Kspell -ის ინტეგრაცია

en: KWrite XML Syntax highlighting support
ka: KWrite XML სინტაქსის გამოკვეთის მხარდაჭერა

en: Patches and more
ka: პატჩები და სხვა

en: Python Plugin Developer
ka: Python -ის დამატების პროგრამისტი

en: QA and Scripting
ka: ხარისხის კონტროლი, სკრიპტები

en: Designer of Kate's mascot 'Kate the Cyber Woodpecker'
ka: Kate-ის თილისმის, 'კიბერკოდალა Kate'-ის დიზაინერი

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
ka: გამოკვეთა RPM-ის Spec ფაილებისთვის, Perl, Diffდა სხვა

en: Highlighting for VHDL
ka: გამოკვეთა VHDL-სთვის

en: Highlighting for SQL
ka: გამოკვეთა SQL-სთვის

en: Highlighting for Ferite
ka: გამოკვეთა Ferite-სთვის

en: Highlighting for ILERPG
ka: გამოკვეთა ILERPG-სთვის

en: Highlighting for LaTeX
ka: გამოკვეთა LaTeX-სთვის

en: Highlighting for Makefiles, Python
ka: გამოკვეთა Makefile-სთვის და Python-სთვის

en: Highlighting for Python
ka: გამოკვეთა Python-სთვის

en: Highlighting for Scheme
ka: გამოკვეთა Schema-სთვის

en: PHP Keyword/Datatype list
ka: PHP საკვანძო/მონაცემების ტიპების სია

en: Very nice help
ka: ძალიან კარგი დახმარება

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
ka: ყველა, ვინც მოხალისე იყო და დამავიწყდა, მომეხსენიენებინა

en: Folders can only be opened when the projects plugin is enabled
ka: საქაღალდეების გახსნა მხოლოდ მაშინაა შესაძლებელი, როცა პროექტების დამატება ჩართულია

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
ka: ფაილის ('%1') გახსნა შეუძლებელია. ის ნორმალური ფაილი არაა, ის საქაღალდეა.

en: Configure
ka: მორგება

en: Behavior
ka: ქცევა

en: Behavior Options
ka: ქცევის მორგება

en: PATH
ka: ბილიკი

en: List of %1 separated directories where Kate will look for programs to run. This list will be prepended to your PATH environment variable. E.g '/home/USER/myapps/bin/:/home/USER/.local/bin'
ka: %1-ით გამოყოფილი საქაღალდეების სია, სადაც Kate გასაშვებ პროგრამებს მოძებნის. ეს სია ბოლოში მიეწერება თქვენს PATH გარემოს ცვლადს. მაგ: '/home/USER/myapps/bin/:/home/USER/.local/bin'

en: &Behavior
ka: &ქცევა

en: Open each document in its own window
ka: თითოეული დოკუმენტის მის საკუთარ ფანჯარაში გახსნა

en: If enabled, each document will be opened in its own window. If not enabled, each document will be opened in a new tab in the current window.
ka: თუ ჩართულია, თითოეული დოკუმენტი გაიხსნება თავისსავე ფანჯარაში. თუ არა, თითოეული დოკუმენტი გაიხსნება მიმდინარე ფანჯრის ახალ ჩანართში.

en: &Switch to output view upon message type:
ka: &გამოტანის ხედზე გადართვა როცა შეტყობინების ტიპია:

en: Never
ka: არასდროს

en: Info
ka: ინფორმაცია

en: Log
ka: ჟურნალი

en: &Limit output view history:
ka: &შეზღუდვა:

en: Unlimited
ka: შეუზღუდავი

en: Use a separate &dialog for handling externally modified files
ka: გარედან შეცვლილი ფაილების დასამუშავებლად ცალკე &ფანჯრის გამოყენება

en: If enabled, a modal dialog will be used to show all of the modified files. If not enabled, you will be individually asked what to do for each modified file only when that file's view receives focus.
ka: თუ ჩართულია, ყველა შეცვლილი ფაილისთვის მოდალური დიალოგური ფანჯარა იქნება ნაჩვენები. თუ არაა, ჩართული, თითოეულ შეცვლილ ფაილზე, როცა მისი ხედი ფოკუსს მიიღებს, ცალ-ცალკე გკითხავთ.

en: Output timestamps with date
ka: დროის შტამპების გამოტანა თარიღთან ერთად

en: When enabled, the output line timestamp headers will be prefixed with date.
ka: თუ ჩართულია, გამოტანილი ხაზის დროის შტამპის თავსართებს პრეფიქსად თარიღი ექნება.

en: &Sidebars
ka: &პანელები

en: Sync section size with tab positions
ka: სექციის ზომის სინქრონიზაცია ჩანართების მდებარეობებთან

en: When enabled the section size will be determined by the position of the tabs.
    This option does not affect the bottom sidebar.
ka: როცა ჩართულია, სექციის ზომა განსაზღვრული იქნება ჩანართების მდებარეობით.
    ეს პარამეტრი ქვედა გვერდით პანელზე არ მოქმედებს.

en: Show text for left and right sidebar buttons
ka: მარჯვენა და მარცხენა გვერდითი პანელის ღილაკებისთვის ტექსტის ჩვენება

en: Icon size for left and right sidebar buttons:
ka: ხატულის ზომა მარჯვენა და მარცხენა გვერდითი პანელის ღილაკებისთვის:

en: &Tabs
ka: &ჩანართები

en: &Limit number of tabs:
ka: &ჩანართების რაოდენობის შეზღუდვა:

en: A high limit can increase the window size, please enable 'Allow tab scrolling' to prevent it. Unlimited tabs are always scrollable.
ka: მაღალ ლიმიტს შეუძლია გაზარდოს ფანჯრის ზომა. თავიდან ასაცილებლად ჩართეთ 'ჩანართების ზოლის გადახვევა'. უსაზღვრო ჩანართები ყოველთვის გადახვევადია.

en: &Auto hide tabs
ka: &ჩანართების ავტომატური დამალვა

en: When checked tabs will be hidden if only one document is open.
ka: როცა ჩართულია, როცა ღია მხოლოდ ერთი დოკუმენტია, ჩანართები არ გამოჩნდება.

en: &Show close button
ka: &დახურვის ღილაკის ჩვენება

en: When checked each tab will display a close button.
ka: როცა ჩართულია, თითოეულ ჩანართს დახურვის ღილაკი ექნება.

en: &Expand tabs
ka: &ჩანართების გაფართოება

en: When checked tabs take as much size as possible.
ka: როცა ჩართულია, ჩანართები მაქსიმალურად შესაძლებელ ადგილს დაიკავებენ.

en: &Double click opens a new document
ka: &ორმაგი წკაპი ახალ დოკუმენტს გახსნის

en: When checked double click opens a new document.
ka: როცა ჩართულია, ორმაგი წკაპი ახალ დოკუმენტს გახსნის.

en: &Middle click closes a document
ka: &თაგუნას შუა წკაპი დახურავს დოკუმენტს

en: When checked middle click closes a document.
ka: როცა ჩართულია, შუა წკაპი დოკუმენტს დახურავს.

en: Allow tab scrolling
ka: ჩანართის აწევ-ჩამოწევის დაშვება

en: When checked this will allow scrolling in tab bar when number of tabs is large.
ka: როცა ჩართულია, ეს ჩანართების მენიუს გაწევის საშუალებას მოგცემთ, როცა ჩანართების რაოდენობა მეტისმეტად დიდი იქნება.

en: Elide tab text
ka: ჩანართის ტექსტის შემოკლება

en: When checked tab text might be elided if it is too long.
ka: როცა ჩართულია, ჩანართის ტექსტის ჩასწორება შესაძლებელია, თუ ის ძალიან გრძელია.

en: Open new tabs to the right of the current tab
ka: ახალი ჩანართის გახსნა მიმდინარე ჩანართის მარჯვნივ

en: If unchecked the new tab will open at the end.
ka: თუ გამორთულია, ახალი ჩანართი ბოლოში გაიხსნება.

en: Allow cycling through tabs
ka: ჩანართებს შორის გადართვის დაშვება

[ctx: If 'Allow cycling through tabs' is disabled.]
en: If unchecked, the action '%1'/'%2' will not go to first/last tab after reaching the end.
ka: თუ გამორთულია, ქმედება '%1'/'%2' არ გადავა პირველ/ბოლო ჩანართზე ბოლოს მიღწევისას.

en: &Mouse
ka: &თაგუნა

en: &Backward button pressed:
ka: &დააწექით უკან გასვლის ღილაკს:

en: Previous tab
ka: წინა ჩანართი

en: History back
ka: ისტორია უკან

en: &Forward button pressed:
ka: &დააწექით წინ გადასვლის ღილაკს:

en: Next tab
ka: _შემდეგი ჩანართი

en: History forward
ka: ისტორია წინ

en: Diff Style:
ka: სხვაობის სტილი:

en: Navigation Bar
ka: ნავიგაციის ზოლი

en: Show current symbol in navigation bar
ka: მიმდინარე სიმბოლოს ნავიგაციის პანელში ჩვენება

en: Diagnostics limit:
ka: დიაგნოსტიკის ლიმიტი:

en: Max number of diagnostics allowed in the Diagnostics toolview.
ka: დიაგნოსტიკის ხედში დაშვებული დიაგნოსტიკების მაქს. რაოდენობა.

en: Context
ka: კონტექსტი

en: Enable tool view
ka: ხელსაწყოს ხედვის ჩართვა

en: A tool view to display context associated with the current cursor position (LSP hints, diagnostics)
ka: ინსტრუმენტის ხედი კურსორის მიმდინარე პოზიციასთან დაკავშირებული კონტექსტის საჩვენებლად (LSP მინიშნებები, დიაგნოსტიკა)

en: Session
ka: სესია

en: Session Management
ka: სესიების მართვა

[ctx: The special case of 'Delete unused meta-information after']
en: (never)
ka: (არასდროს)

[ctx: The suffix of 'Delete unused meta-information after']
en: %v day | %v days
ka[0]: %v დღე
ka[1]: %v დღე

en: When a window is closed the documents opened only in this window are closed as well.
ka: როცა ფანჯარა დაიხურება, დაიხურება მხოლოდ დოკუმენტები, რომლებიც ამ ფანჯარაშია გახსნილი.

en: Plugins
ka: დამატებები

en: Plugin Manager
ka: დამატებების მმართველი

en: User Feedback
ka: მომხარებლის უკუკავშირი

en: Bad PATH value
ka: არასწორი გარემოს ცვლადის PATH მნიშვნელობა

en: The path '%1' doesn't exist
ka: ბილიკი '%1' არ არსებობს

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
ka: გაქვთ შეუნახავი ცვლილებები.გნებავთ ამ ცვლილებების გადატარება, თუ მოვაცილო ისინი?

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
ka: აქ Kate-ის ყველა ხელმისაწვდომი დამატების ნახვა შეგიძლიათ. ისინი, რომლებსაც თოლია უზის, ჩატვირთულია და ჩაიტვირთება მაშინაც, როცა Kate კიდევ გაეშვება.

en: Name
ka: სახელი

en: Description
ka: აღწერა

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
ka: <p>დოკუმენტი '%1' შეცვლილია, შენახული კი - არა.</p><p>გნებავთ ცვლილებების შენახვა თუ მოვაცილო ისინი?</p>

en: Close Document
ka: დოკუმენტის დახურვა

en: Save As
ka: შენახვა როგორც

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
ka: Kate-ის დახურვისას ახალი ფაილი გაიხსნა. დახურვა გაუქმდა.

en: Closing Aborted
ka: დახურვა გაუქმდა

en: Starting Up
ka: გაშვება

en: Reopening files from the last session...
ka: წინა სესიის ფაილების თავიდან გახსნა...

en: Cannot pin untitled documents.
ka: უსახელო დოკუმენტების ამაგრება შეუძლებელია.

en: Cannot pin non local documents.
ka: არალოკალური დოკუმენტების ამაგრება შეუძლებელია.

en: Rename file
ka: ფაილის გადარქმევა

en: New file name
ka: ახალი ფაილის სახელი

en: File "%1" could not be moved to "%2"
ka: ფაილის (%1) "%2"-ში გადატანა შეუძლებელია

en: Do you really want to delete file "%1"?
ka: ნამდვილად გსურთ წაშალოთ ფაილი "%1"?

en: Delete file
ka: Ფაილის წაშლა

en: File "%1" could not be deleted.
ka: ფაილის (%1) წაშლა შეუძლებელია.

en: &Other Application...
ka: &სხვა აპლიკაცია...

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
ka: გამოიყენეთ ეს ბრძანება ხედის სტატუსის ზოლის ჩვენება/დამალვისთვის

en: Show &Tabs
ka: &ჩანართების ჩვენება

en: Use this command to show or hide the tabs for the views
ka: გამოიყენეთ ეს ბრძანება ხედებისთვის ჩანართების ჩვენება/დამალვისთვის

en: Sho&w Path in Titlebar
ka: სათაურში &ბილიკის ჩვენება

en: Show the complete document path in the window caption
ka: ფანჯრის სათაურში დოკუმენტის სრული ბილიკის ჩვენება

en: Show Navigation Bar
ka: ნავიგაციის პანელის ჩვენება

en: &Window Color Scheme
ka: &ფანჯრის ფერის სქემა

en: &Previous Tab
ka: &წინა ჩანართი

en: Focus the previous tab.
ka: ფოკუსის წინა ჩანართზე გადატანა.

en: &Next Tab
ka: &შემდეგი ჩანართი

en: Focus the next tab.
ka: ფოკუსის შემდეგ ჩანართზე გადატანა.

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
ka: %1-ე ჩანართზე გადართვა

en: &Quick Open
ka: &სწრაფი გახსნა

en: Open a form to quick open documents.
ka: დოკუმენტების სწრაფად გახსნის ფორმის გახსნა.

en: Output
ka: გამოტანა

en: Create a new document
ka: ახალი დოკუმენტის შექმნა

en: Open an existing document for editing
ka: უკვე არსებული დოკუმენტის გახსნა

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
ka: ეს სია შეიცავს ფაილებს, რომლებიც ახლახანს გახსენით და საშუალებას გაძლევთ, ადვილად მიაგნოთ მათ.

en: Sa&ve All
ka: ყ&ველას შენახვა

en: Save all open, modified documents to disk.
ka: ყველა ღია დოკუმენტის შენახვა.

en: Reload A&ll
ka: &ყველას თავიდან ჩატვირთვა

en: Reload all open documents.
ka: ყველა ღია დოკუმენტის თავიდან ჩატვირთვა.

en: Copies the file path of the current file to clipboard.
ka: მიმდინარე ფაილის ბილიკის ბუფერში კოპირება.

en: Copy Filename
ka: ფაილის სახელის კოპირება

en: &Open Containing Folder
ka: შემცველი საქაღალდის &გახსნა

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
ka: სახელის გადარქმევა...

en: Renames the file belonging to the current document.
ka: ფაილის, რომელიც მიმდინარე დოკუმენტს ეკუთვნის, სახელის გადარქმევა.

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
ka: წაშლა

en: Deletes the file belonging to the current document.
ka: წაშლს ფაილს, რომელიც მიმდინარე დოკუმენტს ეკუთვნის.

en: Properties
ka: პარამეტრები

en: Compare
ka: შედარება

en: Use the Tabbar context menu to compare two documents
ka: ორი დოკუმენტის შესადარებლად ჩანართების ზოლის კონტექსტური მენიუ გამოიყენეთ

en: Shows a hint how to compare documents.
ka: მინიშნების ჩვენება, როგორ შეადაროთ დოკუმენტები.

en: Close Orp&haned
ka: მიტოვებულების და&ხურვა

en: Close all documents in the file list that could not be reopened, because they are not accessible anymore.
ka: ყველა იმ დოკუმენტის დახურვა ამ სიიდან, რომლების თავიდან გახსნაც შეუძლებელია, რადგან ისინი ხელმისაწვდომი აღარაა.

en: Close the current document.
ka: მიმდინარე დოკუმენტის დახურვა.

en: Close O&ther
ka: სხვების დახურ&ვა

en: Close other open documents.
ka: სხვა ღია დოკუმენტების დახურვა.

en: Clos&e All
ka: &ყველას დახურვა

en: Close all open documents.
ka: ყველა ღია დოკუმენტის დახურვა.

en: &Reopen Latest Closed Document(s)
ka: უკანასკნელი დახუ&რული დოკუმენტ(ებ)-ის თავიდან გახსნა

en: Reopen the document or documents that were most recently closed
ka: იმ დოკუმენტის, ან დოკუმენტების თავიდან გახსნა, რომლებიც ახლახან დახურეთ

en: Close &Window
ka: &ფანრჯის დახურვა

en: Close this window
ka: ამ ფანჯრის დახურვა

en: Quit the application
ka: აპლიკაციიდან გასვლა

en: New &Window
ka: &ახალი ფანჯარა

en: Create a new window.
ka: ახალი ფანჯრის შექმნა.

en: Open W&ith
ka: გამხსნელი &პროგრამა

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
ka: მიმდინარე დოკუმენტის, სხვა, ამ ტიპზე რეგისტრირებული აპლიკაციით გახსნა, ან გამხსნელი აპლიკაციის არჩევა.

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
ka: აპლიკაციის კლავიატურის მალსახმობების მინიჭების მორგება.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
ka: მიუთითეთ, რომელი ელემენტები გამოჩნდება ხელსაწყოთა ზოლ(ებ)-ზე.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
ka: მოირგეთ ამ აპლიკაციისა და ჩასწორების კომპონენტის სხვადასხვა ასპექტები.

en: &Plugins Handbook
ka: &დამატებების სახელმძღვანელო

en: This shows help files for various available plugins.
ka: გაჩვენებთ დახმარებს ფაილებს სხვადასხვა ხელმისაწვდომი დამატებებისთვის.

en: Sess&ions
ka: &სესიები

[ctx: Menu entry Session->New Session]
en: &New Session
ka: &ახალი სესია

en: &Recent Sessions
ka: &ბოლო სესიები

en: &All Sessions
ka: &ყველა სესია

en: &Manage Sessions...
ka: სესიების &მართვა...

en: &Save Session
ka: სესიის &შენახვა

en: Save Session &As...
ka: შესიის შენახვა, &როგორც...

en: Pin/Unpin Active Document
ka: აქტიური დოკუმენტის ამაგრება/ჩამოხსნა

en: Open Next Pinned Document
ka: შემდეგი ამაგრებული დოკუმენტის გახსნა

en: Go to Previous Location
ka: წინა მდებარეობაზე გადასვლა

en: Go to Next Location
ka: შემდეგ მდებარეობაზე გადასვლა

en: Show File Git History
ka: ფაილის Git ისტორიის ჩვენება

en: &Windows
ka: &ფანჯრები

en: This will close all open documents. Are you sure you want to continue?
ka: ეს ყველა ღია დოკუმენტს დახურავთ. გნებავთ, გააგრძელოთ?

en: Close all documents?
ka: დავხურო ყველა დოკუმენტი?

en: Close All
ka: ყველას დახურვა

en: This will close all open documents beside the current one. Are you sure you want to continue?
ka: ეს მიმდინარეს გარდა ყველა დოკუმენტს დახურავს. მართლა გნებავთ, გააგრძელოთ?

en: Close all documents beside current one?
ka: დავხურო მიმდინარეს გარდა ყველა დოკუმენტი?

en: Close Others
ka: სხვების დახურვა

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
ka: ეს მენიუს ზოლს სრულად დამალავს. მისი ჩვენება %1-ზე დაწოლით შეგიძლიათ.

en: Hide menu bar
ka: მენიუს ზოლის დამალვა

en: You dropped the directory %1 into Kate. Do you want to open all files contained in it?
ka: თქვენ საქაღალდე %1 შიგ Kate-ში ჩააგდეთ. გნებავთ, მასში არსებული ყველა დოკუმენტი გახსნათ?

[ctx: @title:window]
en: Open Files Recursively
ka: ფაილების რეკურსიულად გახსნა

[ctx: @action:button]
en: Open All Files
ka: ყველა ფაილის გახსნა

en:  [read only]
ka:  (მხოლოდ-კითხვადი)

en: Toolview Manager
ka: ხელსაწყოების ხედის მმართველი

en: Sidebar Buttons
ka: გვერდითი პანელის ღილაკები

en: Focus Toolview
ka: ხელსაწყოების ხედზე გადასვლა

en: Tool &Views
ka: პროგრამის &ხედები

en: Show Side&bars
ka: &გვერდითი პანელების ჩვენება

en: Hide All Tool Views
ka: ყველა გვერდით პანელის ხედის დამალვა

en: Show %1
ka: %1-ის ჩვენება

en: Show %1 Button
ka: %1 ღილაკის ჩვენება

en: Focus %1
ka: %1-ის ფოკუსი

en: Configure...
ka: მორგება...

en: Hide Button
ka: ღილაკის დამალვა

en: Move To
ka: გადატანა

en: Own Section
ka: მონიშნული

en: One Down
ka: ერთ დაბლა

en: One Right
ka: ერთი მარჯვნივ

en: One Up
ka: ერთი მაღლა

en: One Left
ka: ერთი მარცხნივ

en: Left Sidebar
ka: მარცხენა პანელი

en: Right Sidebar
ka: მარჯვენა პანელი

en: Top Sidebar
ka: ზედა პანელი

en: Bottom Sidebar
ka: ქვედა პანელი

en: <qt>You are about to hide the sidebars. With hidden sidebars it is not possible to directly access the tool views with the mouse anymore, so if you need to access the sidebars again invoke <b>View &gt; Tool Views &gt; Show Sidebars</b> in the menu. It is still possible to show/hide the tool views with the assigned shortcuts.</qt>
ka: <qt>აპირებთ, გვერდითი პანელები დამალოთ. დამალული გვერდითი პანელებით თაგუნათი ხელსაწყოს ხედებთან პირდაპირი წვდომა აღარ გექნებათ, ასე რომ, გვერდით პანელებთან წვდომისთვის შედით მენიუში <b>ხედი &gt; ხელსაწყოს ხედები &gt;გვერდითი პანელების ჩვენება.</b> ხელსაწყოს ხედების ჩვენება დამალვა ჯერ კიდევ შესაძლებელია მინიჭებული მალსახმობებით.</qt>

en: Documents Modified on Disk
ka: დოკუმენტები დისკზე შეიცვალა

en: <qt>The documents listed below have changed on disk.<p>Select one or more at once, and press an action button until the list is empty.</p></qt>
ka: <qt>დოკუმენტები, რომლებიც ქვემოთაა ჩამოთვლილი, დისკზე შეიცვალა.<p>აირჩიეთ ერთი ან მეტი ერთდროულად და დააწექით შესაბამის ქმედებას, სანამ სია არ დაცარიელდება.</p></qt>

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

en: Status on Disk
ka: სტატუსი დისკზე

en: Modified
ka: შეიცვალა

en: Created
ka: შექმნილია

en: Deleted
ka: წაშლილია

en: &View Difference
ka: სხვაობის &ნახვა

en: Calculates the difference between the editor contents and the disk file for the selected document.
ka: გამოითვლის განსხვავებას რედაქტორის შემცველობასა და დისკის ფაილს შორის მიმდინარე დოკუმენტისთვის.

en: &Ignore Changes
ka: ცვლილებების &იგნორი

en: Remove modified flag from selected documents
ka: მონიშნული დოკუმენტებიდან ცვლილების ალმის მოცილება

en: Overwrite selected documents, discarding disk changes
ka: მონიშნული დოკუმენტების თავზე გადაწერა, რითიც დისკზე ცვლილებებზე მოაცილებთ

en: &Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: Reload selected documents from disk
ka: მონიშნული დოკუმენტების დისკიდან თავიდან ჩატვირთვა

en: Could not save the document 
    '%1'
ka: დოკუმენტის შენახვის შეცდომა:
    "%1"

en: Please install git to view diffs
ka: სხვაობების სანახავად დააყენეთ git

en: The diff command failed. Please make sure that git is installed and in your PATH.
ka: ბრძანება diff-ის შეცდომა. დარწმუნდით, რომ git დაყენებულია და თქვენს PATH-შია.

en: Error Creating Diff
ka: სხვაობის შექმნის შეცდომა

en: [OLD]
ka: [ძველი]

en: [NEW]
ka: [ახალი]

en: Search...
ka: ძებნა...

en: Copy all text to clipboard
ka: სრული ტექსტის გაცვლის ბუფერში კოპირება

en: Clear all messages
ka: ყველა შეტყობინების გასუფთავება

[ctx: @info]
en: Error
ka: შეცდომა

[ctx: @info]
en: Warning
ka: გაფრთხილება

[ctx: @info]
en: Info
ka: ინფორმაცია

[ctx: @info]
en: Log
ka: ჟურნალი

en: Save As (%1)
ka: შენახვა, როგორც (%1)

en: Save Documents
ka: დოკუმენტების შენახვა

en: The document "%1" has been modified. Do you want to save your changes or discard them?
ka: დოკუმენტი %1 შეიცვალა. გნებავთ ცვლილებების შენახვა თუ მოვაცილო ისინი?

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
ka: <qt>შემდეგი დოკუმენტები შეიცვალა. გნებავთ მათი შენახვა დახურვამდე?</qt>

en: Documents
ka: დოკუმენტები

en: Location
ka: დებარეობა

en: Se&lect All
ka: ყველას &მონიშვნა

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
ka: მონაცემების, რომლების შენახვაც მოითხოვეთ, ჩაწერა შეუძლებელია. აირჩიეთ, რისი გაკეთება გნებავთ.

[ctx: @menu:action]
en: Copy Location
ka: მდებარეობის კოპირება

[ctx: @menu:action]
en: Copy Filename
ka: ფაილის სახელის კოპირება

en: Split Ve&rtical
ka: &ვერტიკალურად გაყოფა

en: Split the currently active view vertically into two views.
ka: მიმდინარე აქტიური ხედის შვეულად, ორ ხედად გაყოფა.

en: Split &Horizontal
ka: &ჰორიზონტალურად გაყოფა

en: Split the currently active view horizontally into two views.
ka: მიმდინარე აქტიური ხედის თარაზულად, ორ ხედად გაყოფა.

en: Move Document to New Vertical Split
ka: დოკუმენტის ახალ შვეულ დანაყოფში გადატანა

en: Split the currently active view vertically into two views and move the currently active document to right view.
ka: ამჟამად აქტიური ხედის შვეულად, ორ ხედად გაყოფა და ამჟამად აქტიური დოკუმენტის მარჯვენა ხედში გადატანა.

en: Move Document to New Horizontal Split
ka: დოკუმენტის ახალ თარაზულ დანაყოფში გადატანა

en: Split the currently active view horizontally into two views and move the currently active document to view below.
ka: ამჟამად აქტიური ხედის თარაზულად, ორ ხედად გაყოფა და ამჟამად აქტიური დოკუმენტის ქვედა ხედში გადატანა.

en: Cl&ose Current View
ka: &მიმდინარე ხედის დახურვა

en: Close the currently active split view
ka: &ამჟამად აქტიური დაყოფილი ხედის დახურვა

en: Close Inactive Views
ka: არააქტიური ხედების დახურვა

en: Close every view but the active one
ka: ყველა ხედის, აქტიურის გარდა, დახურვა

en: Hide Inactive Views
ka: არააქტიური ხედების დამალვა

en: Hide every view but the active one
ka: ყველა ხედის, აქტიურის გარდა, დახურვა

en: Toggle Orientation
ka: ორიენტაციის გადართვა

en: Toggles the orientation of the current split view
ka: გადართავს მიმდინარე გაყოფილი ხედის ორიენტაციას

en: Next Split View
ka: შემდეგი გაყოფილი ხედი

en: Make the next split view the active one.
ka: შემდეგი ხედის დანაყოფის გააქტიურება.

en: Previous Split View
ka: წინა გაყოფილი ხედი

en: Make the previous split view the active one.
ka: წინა ხედის დანაყოფის გააქტიურება.

en: Left Split View
ka: მარცხენა გაყოფილი ხედი

en: Make the split view intuitively on the left the active one.
ka: აქტიურიდან მარცხენა მხარეს გაყოფილი ხედის ინტუიციურად შექმნა.

en: Right Split View
ka: მარჯვენა გაყოფილი ხედი

en: Make the split view intuitively on the right the active one.
ka: აქტიურიდან მარჯვენა მხარეს გაყოფილი ხედის ინტუიციურად შექმნა.

en: Upward Split View
ka: ხედის გაყოფა ზემო მიმართულებით

en: Make the split view intuitively upward the active one.
ka: აქტიურიდან ზედა მხარეს გაყოფილი ხედის ინტუიციურად შექმნა.

en: Downward Split View
ka: ხედის გაყოფა ქვემო მიმართულებით

en: Make the split view intuitively downward the active one.
ka: აქტიურიდან ქვედა მხარეს გაყოფილი ხედის ინტუიციურად შექმნა.

en: Move Splitter Right
ka: გამყოფის მარჯვენივ გაწევა

en: Move the splitter of the current view to the right
ka: მიმდინარე ხედის გამყოფის მარჯვნივ გაწევა

en: Move Splitter Left
ka: გამყოფის მარცხნივ გაწევა

en: Move the splitter of the current view to the left
ka: მიმდინარე ხედის გამყოფის მარცხნივ გაწევა

en: Move Splitter Up
ka: გამყოფის მაღლა აწევა

en: Move the splitter of the current view up
ka: მიმდინარე ხედის გამყოფის აწევა

en: Move Splitter Down
ka: გამყოფის დაბლა ჩამოწევა

en: Move the splitter of the current view down
ka: მიმდინარე ხედის გამყოფის დაწევა

en: Focus Navigation Bar
ka: ფოკუსი ნავიგაციის პანელზე

en: Focus the navigation bar
ka: ფოკუსი ნავიგაციის პანელზე

en: Welcome Page
ka: საწყისი გვერდი

en: Show the welcome page
ka: საწყისი გვერდის ჩვენება

en: Toggle Scroll Synchronization
ka: ჩოჩიის სინქრონიზაციის გადართვა

en: Toggle scroll synchronization for the current view
ka: გადართავს ჩოჩიის სინქრონიზაციას მიმდინარე ხედისთვის

en: Detach Active Document
ka: აქტიური დოკუმენტის მოხსნა

en: Opens the active document in a new window and closes it in the current window
ka: გახსნის აქტიურ დოკუმენტს ახალ ფანჯარაში და მიმდინარე ფანჯარას დახურავს

en: <p>You are attempting to open one or more large files:</p><ul>%1</ul><p>Do you want to proceed?</p><p><strong>Beware that kate may stop responding for some time when opening large files.</strong></p>
ka: <p>ცდილობთ, გახსნათ ერთი ან მეტი უზარმაზარი ფაილი:</p><ul>%1</ul><p>გნებავთ, გააგრძელოთ?</p><p><strong>ფრთხილად იყავით, რადგან დიდი ფაილების გახსნისას Kate-მა შეიძლება პასუხი საკმაოდ დიდი ხნის განმავლობაში არ დაგიბრუნოთ.</strong></p>

en: Opening Large File
ka: დიდი ფაილის გასნა

en: %1 cannot open folders
ka: %1 -ს საქაღალდეების გახსნა არ შეუძლია

en: The plugin required to open folders was not found
ka: დამატება, რომელიც საქაღალდეების გასახსნელადაა საჭირო, აღმოჩენილი არაა

en: In order to open folders, the <b>%1</b> plugin must be enabled. Enable it?
ka: იმისათვის, რომ საქაღალდეები გასნათ, საჭიროა, ჩართოთ დამატება <b>%1</b>. ჩავრთო?

[ctx: @title:window]
en: Open Folder
ka: საქაღალდის გახსნა

[ctx: @action:button]
en: Enable
ka: ჩართვა

en: Failed to enable <b>%1</b> plugin
ka: <b>%1</b> დამატების ჩართვის შეცდომა

en: The file '%1' does not exist
ka: ფაილი '%1' არ არსებობს

en: Synchronize Scrolling
ka: აწევა/დაწევის სინქრონიზაცია

en: Synchronize scrolling of this split-view with other synchronized split-views
ka: ამ გაყოფილი ხედის გადახვევის სინქრონიზაცია სხვა სინქრონიზებულ გაყოფილ ხედებთან

en: Click here to switch to the Quick Open view.
ka: დააწკაპუნეთ სწრაფ გადასვლაზე გადასართავად.

en: Control view space splitting
ka: ხედის დაყოფის მართვა

en: Currently, there is one more document open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here. | Currently, there are %1 more documents open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here.
ka[0]: ამჟამად გაქვთ კიდევ 1 ღია დოკუმენტი. იმისთვის, რომ ნახოთ ყველა ღია დოკუმენტი, გადაერთეთ სწრაფი გახსნის ხედზე აქ დაწკაპუნებით.
ka[1]: ამჟამად გაქვთ კიდევ %1 ღია დოკუმენტი. იმისთვის, რომ ნახოთ ყველა ღია დოკუმენტი, გადაერთეთ სწრაფი გახსნის ხედზე აქ დაწკაპუნებით.

en: &Close Tab
ka: &ჩანართის დახურვა

en: Close &Other Tabs
ka: &სხვა ჩანართების დახურვა

en: Close All &Tabs
ka: ყველა ჩანართის და&ხურვა

en: D&etach Document
ka: &დოკუმენტის მოხსნა

en: Opens the document in a new window and closes it in the current window
ka: გახსნის დოკუმენტს ახალ ფანჯარაში და მიმდინარე ფანჯარას დახურავს

en: Compare with Active Document
ka: აქტიურ დოკუმენტთან შედარება

en: Compare with Active Document Using
ka: აქტიურ დოკუმენტთან შედარება გამოყენებით

en: Unpin Document
ka: დოკუმენტის ჩამოხსნა

en: Pin Document
ka: დოკუმენტის ამაგრება

en: Can not open %1
ka: %1 ვერ გავხსენი

en: No toolview found for name: '%1'. Is the plugin for it disabled or the name is misspelled?
ka: ხელსაწყოს ხედი ვერ ვიპოვე სახელისთვის: '%1'. დამატება გათიშულია, თუ სახელი არასწორად აკრიფეთ?

en: Script error. Expected a toolview name. Available: %1
ka: სკრიპტის შეცდომა. მოველოდი ხელსაწყოს ხედის სახელს. ხელმისაწვდომია: %1

en: Scripting
ka: სკრიპტები

en: 'showtoolview $toolview_name'. Show a toolview panel. Available panels: %1
ka: 'showtoolview $toolview_name'. ხელსაწყოს ხედის პანელის ჩვენება. ხელმისაწვდომი პანელებია: %1

en: 'showtoolview $toolview_name'. Hide a toolview panel. Available panels: %1
ka: 'showtoolview $toolview_name'. ხელსაწყოს ხედის პანელის დამალვა. ხელმისაწვდომი პანელებია: %1

[ctx: The text is shown as a placeholder in an input line edit, keep it short]
en: Search files in all projects (right click to configure)
ka: ფაილების ძებნა ყველა პროექტში (მარჯვენა წკაპი მოსარგებად)

[ctx: The text is shown as a placeholder in an input line edit, keep it short]
en: Search files in current project (right click to configure)
ka: ფაილის ძებნა მიმდინარე პროექტში (მარჯვენა წკაპი მოსარგებად)

en: All Projects
ka: ყველა პროექტები

en: Current Project
ka: მიმდინარე პროექტი

en: Fuzzy Filtering
ka: არაზუსტი ფილტრი

en: Wildcard Filtering
ka: ვაილდკარდით ფილტრი

en: Project: %1
ka: პროექტი: %1

en: Manage Sessions
ka: სესიების მართვა

en: Session Chooser
ka: სესიის ამომრჩევი

en: Restore
ka: აღდგენა

en: Session will be deleted on dialog close
ka: ფანჯრის დახურვისას სესია წაიშლება

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_filterBox)
en: Filter Sessions
ka: ფილტრის სესიები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Session Name
ka: სესიის სახელი

note: i18n: The number of open documents i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Files
ka: ფაილები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Last opened
ka: ბოლოს გახსნილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openButton)
en: &Open
ka: &გახსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewSession) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New Session
ka: ახალი სესია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_templateButton)
en: Open as Template
ka: გახსნა, როგორც შაბლონის

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dontAskCheckBox)
en: Don't ask again
ka: აღარ მკითხო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_copyButton)
en: Duplicate...
ka: დუბლირება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: &Rename...
ka: &სახელის გადარქმევა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete
ka: წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: Close
ka: დახურვა

en: Session '%1' is already opened in another Kate instance. Switch to that or reopen in this instance?
ka: სესია '%1' უკვე გახსნილია Kate-ის სხვა გაშვებულ ასლში. გადავრთო იმ გაშვებულ ასლზე თუ თავიდან გავხსნა ამ გაშვებულ ასლში?

[ctx: @action:button]
en: Switch to Instance
ka: გაშვებულ ასლზე გადასვლა

[ctx: @action:button]
en: Reopen
ka: ხელახლა გახსნა

en: The session could not be renamed to "%1". Failed to write to "%2"
ka: სესიის სახელის გადარქმევა '%1'-ზე შეუძლებელია. '%2'-ში ჩაწერა ჩავარდა

en: Session Renaming
ka: სესიის გადარქმევა

en: Session name:
ka: სესიის სახელი:

en: There is already an existing session with your chosen name: %1
    Please choose a different one.
ka: სესია თქვენი არჩეული სახელით უკვე არსებობს: %1
    აირჩიეთ სხვა სახელი.

en: To save a session, you must specify a name.
ka: სესიის შესანახად საჭიროა სახელის მითითება.

en: Specify a name for this session
ka: ამ სესიის ფაილის მიითება

en: Specify a new name for session: %1
ka: მიუთითეთ ახალი სახელი სესიისთვის: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAppStartup)
en: Application Startup Behavior
ka: აპლიკაციის გაშვების ქცევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startNewSessionRadioButton)
en: &Start new session
ka: ახალი სესიის &დაწყება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadLastUserSessionRadioButton)
en: &Load last used session
ka: ბოლოს გამოყენებული სესიის &ჩატვირთვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manuallyChooseSessionRadioButton)
en: &Manually choose a session
ka: &სესიის ხელით არჩევა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Application Startup/Shutdown Behavior
ka: აპლიკაციის ქცევა გაშვება/გათიშვისას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Automatically save and restore:
ka: ავტომატურად შენახვა და აღდგენა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stashNewUnsavedFiles)
en: Newly-created unsaved files
ka: ახლად შექმნილი შეუნახავი ფაილები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stashUnsavedFilesChanges)
en: Files with unsaved changes
ka: ფაილები შეუნახავი ცვლილებებით

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showWelcomeViewForNewWindow)
en: If disabled, an untitled document will be shown for new windows.
ka: თუ გამორთულია, ახალი ფანჯრებისთვის უსახელო დოკუმენტს გაჩვენებთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showWelcomeViewForNewWindow)
en: Show welcome view for new windows
ka: მისალმების ჩვენება ახალი ფანჯრისთვის

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, modCloseAfterLast)
en: If enabled, the application will shutdown when the last file being edited is closed, otherwise a blank page will open so that you can start a new file.
ka: თუ ჩართულია, აპლიკაცია, როცა ბოლო ჩასწორებად ფაილს დახურავთ, დაიხურება. სხვა შემთხვევაში კი ცარიელ გვერდს გაჩვენებთ, რათა ახალი ფაილი დაიწყოთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, modCloseAfterLast)
en: Close the application entirely when the last file is closed
ka: აპლიკაციის დახურვა, როცა ბოლო ფაილი დაიხურება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, winClosesDocuments)
en: Close documents with the window they belong to
ka: დოკუმენტების დახურვა მათი მფლობელი ფანჯრის ჩათვლით

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbElements)
en: Session Elements
ka: სესიის ელემენტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: The session contains the list of open documents, recently opened files list, bookmarks, cursor position etc. When the session is loaded all elements are restored.
ka: სესია ღია დოკუმენტებს, ახლახანს გახსნილი ფაილების სიას, სანიშნებს, კურსორის მდებარეობებს და ა.შ. შეიცავს. როცა სესია ჩაიტვირთება, ყველა ელემენტი აღდგება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of entries in recent file list:
ka: უახლესი ფაილების სიის მაქსიმალურ ჩანაწერების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Check this if you want all your views and frames restored each time you open the application.
ka: ჩართეთ, თუ გნებავთ, რომ ყოველთვის, როცა აპლიკაციას გახსნით, ყველა თქვენი ხედიც და ჩარჩოც აღდგეს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Include &window configuration
ka: &ფანჯრის კონფიგურაციის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
ka: ჩართეთ, თუ გნებავთ დოკუმენტის პარამეტრები, როგორიცაა მაგალითად, სანიშნეები, რედაქტორის სესიებთან ერთად იყოს შენახული. კონფიგურაცია აღდგება, თუ დოკუმენტის თავიდან გახსნისას ის შეცვლილი არაა.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Keep &meta-information past sessions
ka: &წარსული სესიების მეტაინფორმაციის შენარჩუნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Delete unused meta-information after:
ka: გამოუყენებელი მეტაინფორმაციის წაშლის ვადა:

en: Welcome to %1
ka: მოგესალმებით %1-ში

en: Recent Documents and Projects
ka: ახლახანს გახსნილი დოკუმენტები და პროექტები

en: Recent Documents
ka: ახლახანს გახსნილი დოკუმენტები

en: No recent documents or projects
ka: ახლახანს გახსნილი დოკუმენტებისა და პროექტების გარეშე

en: No recent documents
ka: ახლახანს გახსნილი დოკუმენტების გარეშე

en: No saved sessions
ka: შენახული სესიების გარეშე

en: Open Selected Files...
ka: მონიშნული ფაილების გახსნა...

en: Copy &Location
ka: &მდებარეობის კოპირება

en: &Remove
ka: &წაშლა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QScrollArea, WelcomeView)
en: Welcome
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewFile)
en: New File
ka: ახალი ფაილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenFolder)
en: Open Folder...
ka: საქაღალდის გახსნა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRecentItems)
en: Recent Files
ka: ბოლო ფაილები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenFile)
en: Open File...
ka: ფაილის გახსნა...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClearRecentItems)
en: Clear Recent Files
ka: ბოლო ფაილების გასუფთავება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHelp)
en: Help
ka: დახმარება

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHomepage)
en: Visit homepage
ka: ეწვიეთ მთავარ გვერდს

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelContribute)
en: Get involved
ka: შემოგვიერთდით

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHandbook)
en: Read handbook
ka: სახელმძღვანელოს წაკითხვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSavedSessions)
en: Saved Sessions
ka: შენახული სესიები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonManageSessions)
en: Manage Sessions...
ka: სესიების მართვა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowForNewWindow)
en: Show welcome page for new window
ka: მისალმების გვერდის ჩვენება ახალი ფანჯრისთვის
