kate - en to ka translation catalogue (80 entries)

[ctx: @title:window]
en: Connection Wizard
ka: კავშირის მორგება

[ctx: @title Wizard page title]
en: Database Driver
ka: ბაზის დრაივერი

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Select the database driver
ka: აირჩიეთ ბაზის დრაივერი

[ctx: @label:listbox]
en: Database driver:
ka: ბაზის დრაივერი:

[ctx: @title Wizard page title]
en: Connection Parameters
ka: მიერთების მორგება

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Please enter connection parameters
ka: შეიყვანეთ მიერთების პარამეტრები

[ctx: @item Spinbox special value]
en: Default
ka: ნაგულისხმევი

[ctx: @label:textbox]
en: Hostname:
ka: ჰოსტის სახელი:

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
ka: მომხმარებელი:

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
ka: პაროლი:

[ctx: @label:spinbox]
en: Port:
ka: პორტი:

[ctx: @label:textbox]
en: Database name:
ka: ბაზის სახელი:

[ctx: @label:textbox]
en: Connection options:
ka: შეერთების პარამეტრები:

en: Unable to connect to database.
ka: ბაზასთან მიერთების შეცდომა.

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Please enter the SQLite database file path.
    If the file does not exist, a new database will be created.
ka: შეიყვანეთ SQLite-ის ბაზის ფაილი ბილიკი.
    თუ ფაილი რ არსებობს, ახალი შეიქმნება.

en: Database files
ka: ბაზის ფაილები

en: All files
ka: ყველა ფაილი

[ctx: @label:textbox]
en: Path:
ka: ბილიკი:

[ctx: @info]
en: Unable to connect to database.<nl/><message>%1</message>
ka: ბაზასთან მიერთების შეცდომა.<nl/><message>%1</message>

[ctx: @title Wizard page title]
en: Connection Name
ka: შეერთების სახელი

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Enter a unique connection name
ka: შეერთების უნიკალური სახელი

[ctx: @label:textbox]
en: Connection name:
ka: შეერთების სახელი:

[ctx: @action:intoolbar]
en: Resize columns to contents
ka: სვეტების ზომის მათ შემცველობამდე შეცვლა

[ctx: @action:intoolbar]
en: Resize rows to contents
ka: მწკრივების ზომის მათ შემცველობამდე შეცვლა

[ctx: @action:intoolbar]
en: Copy
ka: ასლი

[ctx: @action:intoolbar]
en: Export...
ka: გატანა...

[ctx: @action:intoolbar]
en: Clear
ka: სუფთა ცა

[ctx: @action:intoolbar]
en: Use system locale
ka: სისტემური ენის გამოყენება

[ctx: @info]
en: Unable to open file <filename>%1</filename>
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Export Wizard
ka: გატანის პარამეტრები

[ctx: @title Wizard page title]
en: Output Target
ka: გატანის სამიზნე

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Select the output target.
ka: აირჩიეთ გატანის სამიზნე.

[ctx: @option:radio Output target]
en: Current document
ka: მიმდინარე დოკუმენტი

[ctx: @option:radio Output target]
en: Clipboard
ka: გაცვლის ბაფერი

[ctx: @option:radio Output target]
en: File
ka: ფაილი

en: Comma Separated Values
ka: მძიმით გამოყოფილი მნიშვნელობები

[ctx: @title Wizard page title]
en: Fields Format
ka: ველების ფორმატი

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Select fields format.
    Click on "Finish" button to export data.
ka: აირჩიეთ ველების ფორმატი. მონაცემების გასატანად "დასრულების" ღილაკს დააწექით.

[ctx: @title:group]
en: Headers
ka: სათაურები

[ctx: @option:check]
en: Export column names
ka: სვეტის სახელების გატანა

[ctx: @option:check]
en: Export line numbers
ka: ხაზის ნომრების გატანა

[ctx: @title:group]
en: Quotes
ka: ბრჭყალები

[ctx: @option:check]
en: Quote strings
ka: სტრიქონების ბრჭყალებში ჩასმა

[ctx: @option:check]
en: Quote numbers
ka: რიცხვების ბრჭყალებში ჩასმა

[ctx: @label:textbox]
en: Character:
ka: სიმბოლო:

[ctx: @title:group]
en: Delimiters
ka: გამყოფები

[ctx: @label:textbox]
en: Field delimiter:
ka: ველის გამყოფები:

[ctx: @option:check]
en: Save and restore connections in Kate session
ka: შეერთებების Kate-ის სესიაში შენახვა და აღდგენა

[ctx: @title:group]
en: Output Customization
ka: გამოტანის ოპტიმიზაცია

[ctx: @title:window]
en: SQL ConfigPage Settings
ka: SQL ConfigPage პარამეტრები

[ctx: @title:window]
en: SQL Schema
ka: SQL სქემა

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Connection...
ka: შეერთების დამატება...

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Connection
ka: შეერთების წაშლა

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Connection...
ka: შეერთების ჩასწორება...

[ctx: @action:inmenu]
en: Reconnect
ka: თავიდან დაკავშირება

[ctx: @action:intoolbar]
en: Connection
ka: კავშირი

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Query
ka: მოთხოვნის გაშვება

[ctx: @title:column]
en: Context
ka: კონტექსტი

[ctx: @title:column]
en: Text Color
ka: ტექსტის ფერი

[ctx: @title:column]
en: Background Color
ka: ფონის ფერი

[ctx: @item:intable]
en: Text
ka: ტექსტი

[ctx: @item:intable]
en: Number
ka: რიცხვი

[ctx: @item:intable]
en: Bool
ka: ლოგიკური მნიშვნელობა

[ctx: @item:intable]
en: Date & Time
ka: თარიღი & დრო

[ctx: @title:window]
en: SQL Text Output
ka: SQL -ის ტექსტურად გამოტანა

[ctx: @title:window]
en: SQL Data Output
ka: SQL მონაცემების გამოტანა

[ctx: @title:column]
en: Database schema
ka: ბაზის სქემა

[ctx: @title Folder name]
en: Tables
ka: ცხრილებ

[ctx: @title Folder name]
en: Views
ka: ხედები

[ctx: @title Folder name]
en: System Tables
ka: სისტემური ცხრილები

[ctx: @action:inmenu Context menu]
en: Select Data
ka: აირჩიეთ მონაცემები

[ctx: @action:inmenu Submenu title]
en: Generate
ka: გენერაცია

[ctx: @action:inmenu Context menu]
en: Refresh
ka: განახლება

en: Prepare Statement Failure
ka: პროცედურის მომზადება ჩავარდა

en: <p>Preparing the query failed with the following error: %1</p><p>Do you want to continue without preparing the query?</p>
ka: <p>მოთხოვნის მომზადება ჩავარდა შემდეგი შეცდომით: %1</p><p>გნებავთ გაგრძელება მოთხოვნის მომზადების გარეშე?</p>

[ctx: @info]
en: Query completed successfully
ka: მოთხოვნა წარმატებით დასრულდა

[ctx: @info]
en: %1 record selected | %1 records selected
ka[0]: არჩეულია 1 ჩანაწერი
ka[1]: არჩეულია %1 ჩანაწერი

[ctx: @info]
en: %1 row affected | %1 rows affected
ka[0]: შეიცვალა 1 ჩანაწერი
ka[1]: შეიცვალა %1 ჩანაწერი

note: i18n: ectx: ToolBar (SQLConnectionsToolBar)
en: SQL Connections Toolbar
ka: SQL -თან შეერთების ხელსაწყოთა ზოლი

note: i18n: ectx: ToolBar (SQLToolBar)
en: SQL Toolbar
ka: SQL -ის ხელსაწყოთა ზოლი
