kate-ctags-plugin - en to km translation catalogue (66 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Session-global index targets
km: គោលដៅ​លិបិក្រម​សម័យ​សកល​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
km: បន្ថែម​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Remove
km: យកចេញ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateDB)
en: Update
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmdLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: CTags command
km: ពាក្យ​បញ្ជា​របស់​​ CTags

[ctx: Tag Type]
en: define
km: កំណត់

[ctx: Tag Type]
en: label
km: ស្លាក

[ctx: Tag Type]
en: macro
km: ម៉ាក្រូ

[ctx: Tag Type]
en: function
km: មុខងារ

[ctx: Tag Type]
en: subroutine
km: ទម្រង់​ការ​រង​​

[ctx: Tag Type]
en: fragment definition
km: កំណត់​ការ​បំបែក​

[ctx: Tag Type]
en: any pattern
km: លំនាំ​ណាមួយ

[ctx: Tag Type]
en: slot
km: រន្ធ

[ctx: Tag Type]
en: pattern
km: លំនាំ

[ctx: Tag Type]
en: class
km: ថ្នាក់

[ctx: Tag Type]
en: enumerator
km: ឧបករណ៍​​រាយឈ្មោះ

[ctx: Tag Type]
en: enumeration
km: ការ​រាយ​ឈ្មោះ​

[ctx: Tag Type]
en: member
km: សមាជិក

[ctx: Tag Type]
en: namespace
km: ចន្លោះឈ្មោះ

[ctx: Tag Type]
en: prototype
km: គំរូដើម

[ctx: Tag Type]
en: union
km: ប្រសព្វ

[ctx: Tag Type]
en: variable
km: អថេរ

[ctx: Tag Type]
en: external variable
km: អថេរ​ខាងក្រៅ

[ctx: Tag Type]
en: paragraph
km: កថាខណ្ឌ

[ctx: Tag Type]
en: feature
km: លក្ខណ​ពិសេស​

[ctx: Tag Type]
en: local entity
km: អង្គភាព​មូលដ្ឋាន​

[ctx: Tag Type]
en: block
km: ប្លុក

[ctx: Tag Type]
en: common
km: ធម្មតា

[ctx: Tag Type]
en: entry
km: ធាតុ

[ctx: Tag Type]
en: interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់

[ctx: Tag Type]
en: type component
km: ប្រភេទ​សមាសភាគ​

[ctx: Tag Type]
en: local
km: មូលដ្ឋាន

[ctx: Tag Type]
en: module
km: ម៉ូឌុល

[ctx: Tag Type]
en: namelist
km: បញ្ជី​ឈ្មោះ

[ctx: Tag Type]
en: program
km: កម្មវិធី

[ctx: Tag Type]
en: type
km: ប្រភេទ

[ctx: Tag Type]
en: field
km: វាល

[ctx: Tag Type]
en: method
km: វិធីសាស្ត្រ

[ctx: Tag Type]
en: package
km: កញ្ចប់

[ctx: Tag Type]
en: procedure
km: បែបបទ​

[ctx: Tag Type]
en: set
km: កំណត់

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Lookup
km: រកមើល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton2)
en: Update Index
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​លិបិក្រម​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Tag
km: ស្លាក​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Type
km: ប្រភេទ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: File
km: ឯកសារ​

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, targets)
en: Index Targets
km: គោលដៅ​លិបិក្រម​

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, database)
en: Database
km: មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileLabel)
en: CTags database file
km: ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​របស់​ CTags

en: Add a directory to index.
km: បន្ថែម​ថត​ទៅកាន់​លិបិក្រម​ ។

en: Remove a directory.
km: យក​ថត​ចេញ​ ។

en: (Re-)generate the common CTags database.
km: បង្កើត​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​របស់​ CTags ទូទៅ​ឡើង​វិញ ។

en: CTags Settings
km: ការ​កំណត់​របស់​ CTags

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​រត់ "%1" ។ exitStatus = %2​

en: The CTags executable crashed.
km: បាន​គាំង​ឯកសារ​ប្រតិបត្តិ​របស់​ CTags ។​

en: The CTags command exited with code %1
km: បាន​ចេញ​ពាក្យ​បញ្ជា​របស់​ CTags ​ជាមួយ​កូដ​ %1​

en: Jump back one step
km: លោត​ថយក្រោយ​មួយ​ជំហាន

en: Go to Declaration
km: ទៅ​កាន់​កា​រ​ប្រកាស

en: Go to Definition
km: ទៅកាន់​និយមន័យ

en: Lookup Current Text
km: រកមើល​អត្ថបទ​បច្ចុប្បន្ន

en: Go to Declaration: %1
km: ទៅកាន់​កា​រប្រកាស ៖ %1

en: Go to Definition: %1
km: ទៅកាន់​និយមន័យ ៖ %1

en: Lookup: %1
km: រកមើល ៖ %1

en: (Re-)generate the session specific CTags database.
km: បង្កើត​​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​របស់​ CTags សម័យ​​ជាក់លាក់​​ឡើង​វិញ ។

en: Select new or existing database file.
km: ជ្រើស​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​​ថ្មី​ ឬ​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ដែល​មាន​ស្រាប់​ ។

en: No hits found
km: រក​មិន​ឃើញ​
