kate - en to km translation catalogue (143 entries)

en: Kate - Advanced Text Editor
km: Kate - កម្មវិធី​វាយ​អត្ថបទ​កម្រិត​ខ្ពស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: Close
km: បិទ

en: Open File
km: បើក​ឯកសារ

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
km: ឯកសារ​

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
km: កែសម្រួល​

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
km: ទៅ

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
km: មើល

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
km: ពុះ​ទិដ្ឋភាព

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
km: ឧបករណ៍

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
km: ការ​កំណត់

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
km: ជំនួយ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

note: i18n: ectx: Menu (viewspace_popup_statusbar)
en: &Status Bar Items
km: ធាតុ​របស់​របារ​ស្ថានភាព

en: Maintainer
km: អ្នក​ថែទាំ

en: Core Developer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍​ស្នូល

en: The cool buffersystem
km: សតិ​បណ្ដោះអាសន្ន​របស់​ប្រព័ន្ធ

en: The Editing Commands
km: ពាក្យ​បញ្ជា​កែសម្រួល

en: Testing, ...
km: សាកល្បង...

en: Former Core Developer
km: អតីត​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍​ស្នូល

en: KWrite Author
km: អ្នក​និពន្ធ KWrite

en: KWrite port to KParts
km: ច្រក KWrite ទៅ​កាន់ KParts

en: KWrite Undo History, Kspell integration
km: ប្រវត្តិ​មិន​ធ្វើ​វិញ​របស់ KWrite ការ​រួមបញ្ចូល Kspell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
km: គាំទ្រ​ការ​បន្លិច​វាក្យសម្ពន្ធ KWrite XML

en: Patches and more
km: បំណះ និង អ្វីៗ​​ផ្សេង​ទៀត

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
km: ការ​បន្លិច RPM Spec-Files, Perl, Diff និង​អ្វីៗ​ច្រើន​ទៀត

en: Highlighting for VHDL
km: ការ​បន្លិច VHDL

en: Highlighting for SQL
km: ការ​បន្លិច SQL

en: Highlighting for Ferite
km: ការ​បន្លិច Ferite

en: Highlighting for ILERPG
km: ការ​បន្លិច ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
km: ការ​បន្លិច LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
km: ការ​បន្លិច Makefiles, Python

en: Highlighting for Python
km: ការ​បន្លិច Python

en: Highlighting for Scheme
km: ការ​បន្លិច​គ្រោងការណ៍

en: PHP Keyword/Datatype list
km: បញ្ជី​ពាក្យ​គន្លឹះ/ប្រភេទ​ទិន្នន័យ PHP

en: Very nice help
km: ជំនួយ​ដ៏​ប្រពៃ

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
km: មនុស្ស​ទាំងអស់​ដែល​បាន​ចូលរួម ហើយ​ខ្ញុំ​ភ្លេច​រៀបរាប់

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ '%1' ៖ វា​មិន​មែន​ជា​ឯកសារ​ធម្មតា​ឡើយ វា​ជា​ថត​មួយ ។

en: Configure
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ

en: Behavior
km: ឥរិយាបថ

en: &Behavior
km: ឥរិយាបថ

en: Session Management
km: ការគ្រប់គ្រង​សម័យ

[ctx: The suffix of 'Delete unused meta-information after']
en:  day |  days
km[0]:  ថ្ងៃ

en: Plugins
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​

en: Plugin Manager
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​កកម្មវិធី​ជំនួយ​ខាង​ក្នុង

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
km: នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​ឃើញ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ខាង​ក្នុង Kate ដែល​មាន​ទាំងអស់ ។ កម្មវិធី​ជំនួយ​ខាង​ក្នុង​ដែល​មាន​សញ្ញា​ធីក ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក ហើយ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក​ម្ដង​ទៀត នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម Kate លើក​ក្រោយ ។

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
km: <p>ឯកសារ '%1' ត្រូវ​បាន​កែប្រែ ប៉ុន្តែ​មិនបាន​រក្សាទុក​ទេ ។</p><p>តើ​អ្នក​ចង់​រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​របស់​អ្នក ឬ​បោះបង់​វា​ចោល ?</p>

en: Close Document
km: បិទ​ឯកសារ

en: Save As
km: រក្សាទុកជា

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
km: មាន​ឯកសារ​ថ្មី​បាន​បើក ខណៈ​ពេល​ព្យាយាម​បិទ Kate, ការ​បិទ​ត្រូវ​បាន​បោះបង់ ។

en: Closing Aborted
km: ការ​បិទ​ត្រូវ​បាន​បោះបង់

en: Starting Up
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​ឡើង

en: Reopening files from the last session...
km: បើក​ឯកសារ​ឡើង​វិញ ពី​សម័យ​ចុងក្រោយ...

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
km: ប្រើ​ពាក្យ​បញ្ជា​នេះ​ដើម្បី​បង្ហាញ ឬ​លាក់​របារ​ស្ថានភាព​របស់​ទិដ្ឋភាព

en: Show the complete document path in the window caption
km: បង្ហាញ​ផ្លូវ​ឯកសារ​ពេញលេញ ក្នុង​ចំណងជើង​បង្អួច

en: Create a new document
km: បង្កើត​ឯកសារ​ថ្មី​មួយ

en: Open an existing document for editing
km: បើក​ឯកសារ​ដែល​មាន​ស្រាប់​មួយ ដើម្បី​កែសម្រួល

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
km: អំពើ​នេះ​នឹង​រាយ​ឯកសារ ដែល​អ្នក​បាន​បើក​ថ្មីៗ​នេះ ហើយ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បើក​ពួក​វា​ម្ដង​ទៀត​យ៉ាង​ងាយស្រួល ។

en: Save A&ll
km: រក្សាទុក​ទាំងអស់

en: Save all open, modified documents to disk.
km: រក្សាទុក​ឯកសារ​ដែល​បាន​បើក ដែល​បាន​កែប្រែ​ទាំងអស់​ទៅ​ថាស ។

en: &Reload All
km: ផ្ទុក​ឡើងវិញ​ទាំងអស់

en: Reload all open documents.
km: ផ្ទុក​ឯកសារ​ដែល​បើក​ទាំងអស់​ឡើងវិញ ។

en: Close Orphaned
km: បិទ​អ្វី​ដែល​កំព្រា

en: Close all documents in the file list that could not be reopened, because they are not accessible anymore.
km: បិទ​ឯកសារ​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ឯកសារ ដែល​មិនអាច​ត្រូវ​បើក ពីព្រោះ​ពួកវា​មិនអាច​ចូលដំណើរការ​បាន​ទៀត​ទេ ។

en: Close the current document.
km: បិទ​ឯកសារ​បច្ចុប្បន្ន ។

en: Close Other
km: បិទ​ផ្សេងទៀត

en: Close other open documents.
km: បិទ​ឯកសារ​ដែលបើក​ផ្សេងទៀត ។

en: Clos&e All
km: បិទ​ទាំងអស់

en: Close all open documents.
km: បិទ​ឯកសារ​ដែល​បាន​បើក​ទាំងអស់ ។

en: Close this window
km: បិទ​បង្អួច​នេះ

en: Open W&ith
km: បើក​ជាមួយ

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
km: បើក​ឯកសារ​បច្ចុប្បន្ន ដោយ​ប្រើ​កម្មវិធី​ផ្សេង​ទៀត​ដែល​បាន​ចុះឈ្មោះ​ឲ្យ​ប្រភេទ​ឯកសារ​របស់​វា ឬ កម្មវិធី​មួយ​ដែល​អ្នក​ជ្រើស ។

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ការ​ផ្ដល់​តម្លៃ​ផ្លូវកាត់​ក្ដារចុច​របស់​កម្មវិធី ។

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
km: កំណត់​ថា​តើ​វត្ថុ​ណា​មួយ​គួរ​លេចឡើង​ក្នុង​របារ​ឧបករណ៍ ។

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ទិដ្ឋភាព​ផ្សេងៗ​របស់​កម្មវិធី​នេះ និង​សមាសភាគ​កែសម្រួល ។

en: &Plugins Handbook
km: សៀវភៅ​ដៃ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ខាង​ក្នុង

en: This shows help files for various available plugins.
km: អំពើ​នេះ​នឹង​បង្ហាញ​ឯកសារ​ជំនួយ សម្រាប់​កម្មវិធី​ជំនួយ​ខាង​ក្នុង​ដែល​មាន​ជាច្រើន ។

en: Sess&ions
km: សម័យ

en: &Manage Sessions...
km: គ្រប់គ្រង​សម័យ...

en: &Save Session
km: រក្សាទុក​សម័យ

en: Save Session &As...
km: រក្សាទុក​សម័យ​ជា...

en: This will close all open documents. Are you sure you want to continue?
km: វា​នឹង​បិទ​​គ្រប់​ឯកសារ​បើក​ ។​ តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​បន្ត​ឬ​ ?​

en: Close all documents
km: បិទ​គ្រប់​ឯកសារ​ទាំងអស់​

en: Tool &Views
km: ទិដ្ឋភាព​របស់​របារ​ឧបករណ៍

en: Show Side&bars
km: បង្ហាញ​របារ​ចំហៀង

en: Show %1
km: បង្ហាញ %1

en: Move To
km: ផ្លាស់ទី​ទៅ

en: Left Sidebar
km: របារ​ចំហៀង​ឆ្វេង

en: Right Sidebar
km: របារ​ចំហៀង​ស្តាំ

en: Top Sidebar
km: របារ​ចំហៀង​កំពូល

en: Bottom Sidebar
km: របារ​ចំហៀង​បាត

en: <qt>You are about to hide the sidebars. With hidden sidebars it is not possible to directly access the tool views with the mouse anymore, so if you need to access the sidebars again invoke <b>View &gt; Tool Views &gt; Show Sidebars</b> in the menu. It is still possible to show/hide the tool views with the assigned shortcuts.</qt>
km: <qt>អ្នក​ហៀប​នឹង​លាក់​របារ​ចំហៀង​ហើយ ។ ជាមួយ​នឹង​របារ​ចំហៀង​ដែល​លាក់ អ្នក​មិន​អាច​ចូល​ដំណើរការ​ដោយ​ផ្ទាល់​នូវ​ទិដ្ឋភាព​ឧបករណ៍​ដោយ​ប្រើ​កណ្ដុរ​បាន​ទៀត​ទេ ដូច្នេះ​ប្រសិនបើ​អ្នក​ត្រូវការ​ចូល​ដំណើរការ​របារ​ចំហៀង​ម្ដងទៀត ហៅ <b>មើល &gt; ទិដ្ឋភាព​ឧបករណ៍ &gt; បង្ហាញ​របារ​ចំហៀង</b> នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ ។ អ្នក​នៅតែ​អាច បង្ហាញ/លាក់ ទិដ្ឋភាព​ឧបករណ៍ ដោយ​ប្រើ​ផ្លូវកាត់​ដែល​បាន​កំណត់ ។</qt>

en: Documents Modified on Disk
km: ឯកសារ​បាន​កែប្រែ​លើ​ថាស

en: <qt>The documents listed below have changed on disk.<p>Select one or more at once, and press an action button until the list is empty.</p></qt>
km: <qt>ឯកសារ​ដែលបាន​រាយ​ខាងក្រោម បានផ្លាស់ប្ដូរ​នៅ​លើ​ថាស ។<p>ជ្រើស​ឯកសារ​មួយ ឬ​ច្រើន ហើយ​ចុច​ប៊ូតុង​អំពើ​មួយ រហូត​ទាល់តែ​បញ្ជី​នៅ​ទទេ ។</p></qt>

en: Filename
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Status on Disk
km: ស្ថានភាព​នៅ​លើ​ថាស

en: Modified
km: បាន​កែប្រែ

en: Created
km: បាន​បង្កើត

en: Deleted
km: បាន​លុប

en: &View Difference
km: មើល​ភាព​ខុស​គ្នា

en: &Reload
km: ផ្ទុក​ឡើងវិញ

en: Could not save the document 
    '%1'
km: មិន​អាច​រក្សាទុក​ឯកសារ
    '%1'

en: Error Creating Diff
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​បង្កើត Diff

en: Save As (%1)
km: រក្សាទុក​ជា (%1)

en: Save Documents
km: រក្សាទុក​ឯកសារ

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
km: <qt>ឯកសារ​ខាង​ក្រោម​ត្រូវ​បាន​កែប្រែ ។ តើ​អ្នក​ចង់​រក្សាទុក​ពួកវា​មុន​នឹង​បិទ​ឬ​ទេ ?</qt>

en: Documents
km: ឯកសារ

en: Location
km: ទីតាំង

en: Se&lect All
km: ជ្រើស​ទាំងអស់

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
km: មិន​អាច​សរសេរ​ទិន្នន័យ​ដែល​អ្នក​បាន​ស្នើសុំ​ដើម្បី​រក្សាទុក ។ សូម​ជ្រើស​ថា​តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត​យ៉ាង​ដូចម្ដេច ។

en: Split Ve&rtical
km: ពុះ​បញ្ឈរ

en: Split the currently active view vertically into two views.
km: ពុះ​បញ្ឈរ​ទិដ្ឋភាព​ដែល​បច្ចុប្បន្ន​កំពុង​សកម្ម ទៅ​ជា​ទិដ្ឋភាព​ពីរ ។

en: Split &Horizontal
km: ពុះ​ផ្ដេក

en: Split the currently active view horizontally into two views.
km: ពុះ​ផ្ដេក​ទិដ្ឋភាព​ដែល​បច្ចុប្បន្ន​កំពុង​សកម្ម ទៅ​ជា​ទិដ្ឋភាព​ពីរ ។

en: Cl&ose Current View
km: បិទ​ទិដ្ឋភាព​បច្ចុប្បន្ន

en: Close the currently active split view
km: បិទ​ទិដ្ឋភាព​ពុះ​ដែល​សកម្ម​បច្ចុប្បន្ន

en: Next Split View
km: ទិដ្ឋភាព​ពុះ​បន្ទាប់

en: Make the next split view the active one.
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ទិដ្ឋភាព​ពុះ​បន្ទាប់ ជា​ទិដ្ឋភាព​សកម្ម ។

en: Previous Split View
km: ទិដ្ឋភាព​​ពុះ​ពី​មុន

en: Make the previous split view the active one.
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ទិដ្ឋភាព​ពុះ​មុន ជា​ទិដ្ឋភាព​សកម្ម ។

en: Move Splitter Right
km: ផ្លាស់​ទី​កម្មវិធី​ពុះ​ខាង​ស្ដាំ

en: Move the splitter of the current view to the right
km: ផ្លាស់​ទី​កម្មវិធី​ពុះ​នៃ​ទិដ្ឋភាព​បច្ចុប្បន្ន​ទៅ​ខាង​ស្ដាំ​

en: Move Splitter Left
km: ផ្លាស់​ទី​​កម្មវិធី​ពុះ​ខាង​ឆ្វេង​

en: Move the splitter of the current view to the left
km: ផ្លាស់​ទី​កម្មវិធី​ពុះ​នៃ​ទិដ្ឋភាព​បច្ចុប្បន្ន​ទៅ​ខាងឆ្វេង

en: Move Splitter Up
km: ផ្លាស់ទី​កម្មវិធី​ពុះ​ឡើង​លើ

en: Move the splitter of the current view up
km: ផ្លាស់ទី​កម្មវិធី​ពុះ​នៃ​ទិដ្ឋភាព​បច្ចុប្បន្ន​​ឡើងលើ

en: Move Splitter Down
km: ផ្លាស់ទី​កម្មវិធី​ពុះ​ចុះក្រោម​

en: Move the splitter of the current view down
km: ផ្លាស់ទី​កម្មវិធី​ពុះ​នៃ​ទិដ្ឋភាព​បច្ចុប្បន្ន​ចុះក្រោម

en: Manage Sessions
km: គ្រប់គ្រង​សម័យ

en: Session Chooser
km: ឧបករណ៍​ជ្រើស​សម័យ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Session Name
km: ឈ្មោះ​របស់​សម័យ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openButton)
en: &Open
km: បើក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewSession) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New Session
km: សម័យ​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: &Rename...
km: ប្តូរឈ្មោះ...

en: Internal error: there is more than one instance open for a given session.
km: កំហុស​ខាង​ក្នុង ៖ មាន​ធាតុ​ច្រើនជាង​មួយ​​បើក​ ​សម្រាប់​សម័យ​ដែល​បាន​ផ្ដល់ ។

en: Session Renaming
km: ការ​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​សម័យ

en: Session name:
km: ឈ្មោះ​សម័យ ៖

en: To save a session, you must specify a name.
km: ដើម្បី​រក្សាទុកសម័យ​មួយ អ្នក​ត្រូវ​តែ​បញ្ជាក់​ឈ្មោះ​មួយ​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startNewSessionRadioButton)
en: &Start new session
km: ចាប់ផ្តើម​សម័យ​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manuallyChooseSessionRadioButton)
en: &Manually choose a session
km: ជ្រើស​សម័យ​មួយ​ដោយ​ដៃ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Include &window configuration
km: រួមបញ្ចូល​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​បង្អួច

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
km: ធីក​វា បើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដូច​ជា​​ចំណាំ​ជាដើម គឺ​ត្រូវ​រក្សាទុក​សម័យ​កម្មវិធី​និពន្ធ​ដែល​កន្លង​ហួស ។ ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ស្ដារ​ឡើង​វិញ បើ​ឯកសារ​មិន​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ នៅ​ពេល​បាន​បើក​ឡើង​វិញ ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Keep &meta-information past sessions
km: រក្សាទុក​ព័ត៌មាន​មេតា បន្ទាប់​ពី​សម័យ
