kate-ctags-plugin - en to mai translation catalogue (16 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
mai: जोड़ू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Remove
mai: हटाबू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateDB)
en: Update
mai: अद्यतन

[ctx: Tag Type]
en: label
mai: लेबल

[ctx: Tag Type]
en: namespace
mai: नेमस्पेस

[ctx: Tag Type]
en: paragraph
mai: अनुच्छेद

[ctx: Tag Type]
en: entry
mai: प्रविष्टि

[ctx: Tag Type]
en: local
mai: स्थानीय

[ctx: Tag Type]
en: program
mai: प्रोग्राम

[ctx: Tag Type]
en: field
mai: क्षेत्र

[ctx: Tag Type]
en: package
mai: पैकेज

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Lookup
mai: देखू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton2)
en: Update Index
mai: अनुक्रमणिका अद्यतन करू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Tag
mai: टैग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Type
mai: प्रकार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: File
mai: फाइल
