kate - en to mai translation catalogue (92 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: Close
mai: बन्न करू

en: Open File
mai: फाइल खोलू

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
mai: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
mai: सँपादित करू (&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
mai: दृश्य (&V)

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
mai: विभाजित दृश्य

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
mai: अओजार (&T)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
mai: जमावट (&S)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
mai: मद्दति (&H)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
mai: मुख्य अओजार पट्टी

en: Christoph Cullmann
mai: क्रिस्टोफ कलमान

en: Maintainer
mai: अनुरक्षक

en: Dominik Haumann
mai: डोमिनिक हाउमेन

en: Core Developer
mai: कोर डेवलपर

en: Anders Lund
mai: आन्देर्स लुंद

en: Joseph Wenninger
mai: जोसफ वेननिंगर

en: Hamish Rodda
mai: हामिश रोदा

en: Waldo Bastian
mai: वाल्दो बास्तियान

en: The cool buffersystem
mai: द कूल बफर सिस्टम

en: Charles Samuels
mai: चार्ल्स सेमुएल्स

en: The Editing Commands
mai: संपादन कमांड्स

en: Matt Newell
mai: मैट न्यूवेल

en: Testing, ...
mai: जाँचल जाए रहल अछि...

en: Michael Bartl
mai: माइकल बार्तेल

en: Former Core Developer
mai: पूर्व कोर डेवलपर

en: Michael McCallum
mai: माइकल मॅककालम

en: Jochen Wilhemly
mai: जोहेन विल्हेमी

en: KWrite Author
mai: के-राइट लेखक

en: Michael Koch
mai: माइकल कोच

en: KWrite port to KParts
mai: के-राइट पोर्ट टू के-पार्ट्स

en: Christian Gebauer
mai: क्रिश्चियन गेबे

en: Simon Hausmann
mai: साइमन हाउसमेन

en: Glen Parker
mai: ग्लेन पार्कर

en: KWrite Undo History, Kspell integration
mai: के-राइट अनडू इतिहास, के-स्पेल इंटीग्रेशन

en: Scott Manson
mai: स्काट मैंसन

en: KWrite XML Syntax highlighting support
mai: के-राइट एक्सएमएल सिंटेक्स हाइलाइटिंग आधार

en: John Firebaugh
mai: जान फायरबाग

en: Patches and more
mai: पैचसभ आओर बहुत कुछ

en: Matteo Merli
mai: मेतियो मेरली

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
mai: आरपीएम स्पेक फाइल, पर्ल, डिफ आओर मोर क' लेल आलोकित करू

en: Rocky Scaletta
mai: राकी स्कालेता

en: Highlighting for VHDL
mai: वीएचडीएल क' लेल आलोकित करू

en: Yury Lebedev
mai: यूरी लेबेदेव

en: Highlighting for SQL
mai: एसक्यूएल क' लेल आलोकित करू

en: Chris Ross
mai: क्रिस रास

en: Highlighting for Ferite
mai: फेराइट क' लेल आलोकित करू

en: Nick Roux
mai: निक राक्स

en: Highlighting for ILERPG
mai: ILERPG क' लेल आलोकित करू

en: Carsten Niehaus
mai: कार्सटन निहाउस

en: Highlighting for LaTeX
mai: लेटेक्स क' लेल आलोकित करू

en: Per Wigren
mai: पर विग्रेन

en: Highlighting for Makefiles, Python
mai: मेकफाइल्स, पायथन क' लेल आलोकित करू

en: Jan Fritz
mai: जान फ्रित्ज

en: Highlighting for Python
mai: पायथन क' लेल आलोकित करू

en: Daniel Naber
mai: डेनियल नेबर

en: Roland Pabel
mai: रोलेण्ड पेबेल

en: Highlighting for Scheme
mai: योजना क' लेल आलोकित करू

en: Cristi Dumitrescu
mai: क्रिस्टी दुमित्रेस्कू

en: PHP Keyword/Datatype list
mai: PHP कीवर्ड/डाटाटाइप सूची

en: Carsten Pfeiffer
mai: कार्स्टेन फेइफर

en: Very nice help
mai: बहुत नीक मद्दति

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
mai: सभटा लोकनि जे सहयोग कएलक आओर हम उल्लेख कएनाइ भूल गेलए

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
mai: फाइल '%1' खोललक नहि जाए सकत: ई सामान्य फाइल नहि अछि. ई एकटा फोल्डर अछि.

en: Configure
mai: बिन्यस्त करू

en: Behavior
mai: व्यवहार

[ctx: The suffix of 'Delete unused meta-information after']
en:  day |  days
mai[0]:  दिन
mai[1]:  दिन

en: Plugins
mai: प्लगिन

en: Name
mai: नाम

en: Close Document
mai: दस्तावेज बन्न करू

en: Save As
mai: एहिना सहेजू

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
mai: ई कमांड क' उपयोग दृश्य क' स्थिति पट्टी केँ देखाबै अथवा छुपाने क' लेल करू

en: Show the complete document path in the window caption
mai: विंडो शीर्षक मे दस्ताबेज क' पूर्ण पथ देखाबू

en: Create a new document
mai: एकटा नवीन दस्ताबेज़ बनाबू

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
mai: अहाँ जे हालक फाइलसभ खोलनै छी ओकर सूची बतबैत अछि. आओर अहाँक एकरा आसानी सँ फिनु सँ खोलबा देत छी

en: Close the current document.
mai: मोजुदा विंडो बन्न करू

en: Close this window
mai: एहि विंडोकेँ बन्न करू

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
mai: अनुप्रयोग केर कुंजीपट शार्टकट एसाइनमेंट बिन्यस्त करू

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
mai: बिन्यस्त करू जे कओन सी वस्तु अओजार पट्टियों मे प्रकट हाएत

en: Show %1
mai: %1 देखाबू

en: Move To
mai: एकरामे घसकाबू

en: Filename
mai: फाइलनाम

en: Modified
mai: सुधार कएल

en: Created
mai: उत्पन्न कएल

en: Deleted
mai: मेटाएल

en: &View Difference
mai: भिन्नता देखू (&V)

en: &Reload
mai: फिनु लोड करू (&R)

en: Error Creating Diff
mai: डिफ बनाबै मे त्रुटि

en: Documents
mai: दस्तावेज

en: Location
mai: स्थान

en: Manage Sessions
mai: सत्रसभ केँ प्रबंधित करू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Session Name
mai: सत्र नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openButton)
en: &Open
mai: खोलू (&O)
