katesymbolviewer - en to mai translation catalogue (11 entries)

en: Functions
mai: प्रकार्यसभ

en: Macros
mai: मेक्रोज़

en: Subroutines
mai: उपदिनचर्या

en: Modules
mai: मॉड्यूल

en: Namespaces
mai: नेम-स्पेसेज़

en: Classes
mai: वर्ग

[ctx: @title:column]
en: Symbols
mai: संकेत

[ctx: @title:column]
en: Position
mai: स्थिति

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &Settings
mai: जमावट (&S)

en: Variables
mai: चर

en: Templates
mai: नमूना
