katexmltools - en to mk translation catalogue (13 entries)

en: &Insert Element...
mk: &Вметни елемент...

en: &Close Element
mk: &Затвори елемент

en: Assign Meta &DTD...
mk: &Додели мета-DTD...

en: Assign Meta DTD in XML Format
mk: Додели мета-DTD во XML-формат

en: The current file has been identified as a document of type "%1". The meta DTD for this document type will now be loaded.
mk: Тековната датотека е идентификувана како документ од тип „%1“. Ќе биде вчитан мета-DTD за овој документ.

en: Loading XML Meta DTD
mk: Вчитување мета-DTD за XML

en: The file '%1' could not be opened. The server returned an error.
mk: Датотеката „%1“ не можеше да биде отворена. Серверот врати грешка.

en: XML Plugin Error
mk: Грешка во XML-приклучокот

en: Insert XML Element
mk: Вметнување XML-елемент

en: Enter XML tag name and attributes ("<", ">" and closing tag will be supplied):
mk: Внесете ги имете и атрибутите на XML-ознаката („<“, „>“ и ознаката за затворање ќе бидат додадени):

en: The file '%1' could not be parsed. Please check that the file is well-formed XML.
mk: Датотеката „%1“ не можеше да биде анализирана. Проверете дали датотеката е добро формиран XML.

en: The file '%1' is not in the expected format. Please check that the file is of this type:
    -//Norman Walsh//DTD DTDParse V2.0//EN
    You can produce such files with dtdparse. See the Kate Plugin documentation for more information.
mk: Датотеката „%1“ не е во очекуваниот формат. Проверете дали датотеката е од овој тип:
    -//Norman Walsh//DTD DTDParse V2.0//EN
    Може да создавате вакви датотеки со dtdparse. За повеќе информации, погледнете во документацијата за приклучоци за Кате.

en: Analyzing meta DTD...
mk: Анализирам мета-DTD...
