kate - en to ms translation catalogue (97 entries)

en: Kate - Advanced Text Editor
ms: Kate - Penyunting Teks Termaju

en: KWrite - Text Editor
ms: KWrite - Editor Teks

en: Open File
ms: Buka Fail

en: Maintainer
ms: Penyelenggara

en: Core Developer
ms: Pemaju Utama

en: The cool buffersystem
ms: Sistem penimbal tenang

en: The Editing Commands
ms: Arahan Penyunting

en: Testing, ...
ms: Menguji, ...

en: Former Core Developer
ms: Pemaju Utama Terdahulu

en: KWrite Author
ms: Pengarang KWrite

en: KWrite port to KParts
ms: Port KWrite ke KParts

en: KWrite Undo History, Kspell integration
ms: KWrite Batalkan Sejarah, penyepaduan Kspell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
ms: KWrite XML Syntax menonjolkan sokongan

en: Patches and more
ms: Tampalan dan lain-lain

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
ms: Menonjolkan RPM Spec-Files, Perl, Diff dan sebagainya

en: Highlighting for VHDL
ms: Menonjolkan VHDL

en: Highlighting for SQL
ms: Menonjolkan SQL

en: Highlighting for Ferite
ms: Menonjolkan Ferite

en: Highlighting for ILERPG
ms: Menonjolkan ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
ms: Menonjolkan LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
ms: Menonjolkan Makefiles, Python

en: Highlighting for Python
ms: Menonjolkan Python

en: Highlighting for Scheme
ms: Menonjolkan Scheme

en: PHP Keyword/Datatype list
ms: Kata Kunci PHP/Senarai Jenis Data

en: Very nice help
ms: Bantuan yang sangat baik

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
ms: Semua orang yang telah menyumbang dan lupa saya dinyatakan di sini

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
ms: Fail '%1' tidak boleh dibuka: ia bukan fail normal, ia folder.

en: Behavior
ms: Peri Laku

en: &Behavior
ms: &Kelakuan

en: Session Management
ms: Pengurusan Sesi

en: Plugins
ms: Plugin

en: Plugin Manager
ms: Pengurus Plugin

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
ms: Di sini anda boleh lihat semua plugin Kate yang ada. Plugin yang ditanda dimuatkan, dan akan dimuatkan lagi apabila Kate dimulakan semula.

en: Name
ms: Nama

en: Close Document
ms: Tutup Dokumen

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
ms: Fail baru dibuka semas cuba menutup Kate, penutupan dihenti paksa.

en: Closing Aborted
ms: Menutup Dibatalkan

en: Reopening files from the last session...
ms: Buka semula fail dari sesi terakhir...

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
ms: Guna arahan ini untuk memaparkan atau menyembunyikan bar status bagi paparan

en: Show the complete document path in the window caption
ms: Paparkan 'path' dokumen yang lengkap dalam kapsyen tetingkap

en: &Quick Open
ms: Buka &Pantas

en: Create a new document
ms: Cipta dokumen baru

en: Open an existing document for editing
ms: Buka dokumen yang ada untuk diedit

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
ms: Ini memaparkan fail yang anda buka baru-baru ini, dan membenarkan anda untuk membukanya dengan mudah pada masa lain.

en: Save all open, modified documents to disk.
ms: Simpan semua dokumen dibuka, diubah ke cakera.

en: Close the current document.
ms: Tutup dokumen ini.

en: Clos&e All
ms: Tutup S&emua

en: Close all open documents.
ms: Tutup semua dokumen yang dibuka.

en: Close this window
ms: Tutup tetingkap ini

en: Open W&ith
ms: Buka Den&gan

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
ms: Buka dokumen semasa menggunakan aplikasi lain yang didaftarkan atas jenis failnya, atau aplikasi pilihan anda.

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
ms: Konfigurasikan tugasan pintasan papan kekunci aplikasi.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
ms: Konfigurasikan item mana yang patut muncul di papan alatan

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
ms: Konfigurasikan pelbagai aspek untuk aplikasi ini dan komponen suntingan.

en: &Plugins Handbook
ms: Buku Panduan &Plugin

en: This shows help files for various available plugins.
ms: Ini memaparkan fail bantuan untuk pelbagai plug masuk yang ada.

en: Sess&ions
ms: Ses&i

en: Tool &Views
ms: &Paparan Alat

en: Show %1
ms: Papar %1

en: Move To
ms: Pindah Ke

en: Left Sidebar
ms: Bar Sisi Kiri

en: Right Sidebar
ms: Bar Sisi Kanan

en: Top Sidebar
ms: Bar Sisi Atas

en: Bottom Sidebar
ms: Bar Sisi Bawah

en: Documents Modified on Disk
ms: Dokumen Terubahsuai pada Cakera

en: Filename
ms: Namafail

en: Status on Disk
ms: Status pada Cakera

en: Modified
ms: Diubahsuai

en: Created
ms: Dicipta

en: Deleted
ms: Dipadam

en: &View Difference
ms: &Lihat Perubahan

en: Could not save the document 
    '%1'
ms: Tidak dapat menyimpan dokumen 
    '%1'

en: Error Creating Diff
ms: Ralat mencipta diff

en: Save As (%1)
ms: Simpan Sebagai (%1)

en: Save Documents
ms: Simpan Dokumen

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
ms: <qt>Dokumen berikut telah diubah suai. Anda ingin simpan sebelum tutup?</qt>

en: Documents
ms: Dokumen

en: Location
ms: Lokasi

en: Se&lect All
ms: &Pilih Semua

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
ms: Data yang anda minta untuk disimpan tidak dapat ditulis. Pilih bagaimana anda ingin teruskan.

en: Split Ve&rtical
ms: Cerai &Menegak

en: Split the currently active view vertically into two views.
ms: Pisah paparan aktif semasa secara menegak kepada dua paparan.

en: Split &Horizontal
ms: Pisa&h Melintang

en: Split the currently active view horizontally into two views.
ms: Pisah paparan aktif semasa secara melintang kepada dua paparan.

en: Cl&ose Current View
ms: &Tutup Paparan Semasa

en: Make the next split view the active one.
ms: Jadikan paparan cerai berikutnya aktif.

en: Make the previous split view the active one.
ms: Jadikan paparan cerai sebelumnya aktif.

en: Manage Sessions
ms: Uruskan Sesi

en: Session Chooser
ms: Pemilih Sesi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Session Name
ms: Nama Sesi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewSession) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New Session
ms: Sesi Baru

en: To save a session, you must specify a name.
ms: Untuk menyimpan sesi, anda mesti nyatakan satu nama.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startNewSessionRadioButton)
en: &Start new session
ms: Mula sesi baru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manuallyChooseSessionRadioButton)
en: &Manually choose a session
ms: Pilih sesi Secara &Manual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Include &window configuration
ms: Sertakan tetapan tetingkap

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
ms: Tandakan jika anda ingin konfigurasi dokumen, misalnya tanda buku yang hendak disimpan melepasi sesi editor. Konfigurasi akan disimpan semula jika dokumen tidak diubah apabila dibuka semula.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Keep &meta-information past sessions
ms: Pastikan maklumat &meta melepasi sesi
