kate - en to my translation catalogue (41 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Session-global index targets
my: ဆက်ရှင်-အများသုံး ညွှန်းရမည့် ဖိုင်များ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
my: ထည့်သွင်းမည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Remove
my: ဖယ်ရှားမည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateDB)
en: Update
my: အပ်ဒိတ်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmdLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: CTags command
my: စီတပ်အမိန့်

en: CTags executable not found.
my: စီတပ် လုပ်ဆောင်-ဖိုင်လ် မတွေ့ပါ

en: CTags was unable to parse this file.
my: စီတပ်သည် ဤဖိုင်လ်ကို မဖတ်နိုင်(အဓိပ္ပါယ်ရှိအောင်)ပါ။

en: Tags file not found. Please generate one manually or using the CTags plugin
my: တပ်ဖိုင်လ်မတွေ့ပါ။ ကိုယ်တိုင် သို့မဟုတ် စီတပ် ပလပ်ဂင် သုံး၍ ဖန်တီးပါ

en: File for '%1' not found.
my: '%1' အတွက် ဖိုင်လ်မတွေ့ပါ။

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Lookup
my: ရှာဖွေမည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton2)
en: Update Index
my: အပ်ဒိတ်အညွှန်း

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Tag
my: တပ်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Type
my: အမျိုးအစား

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: File
my: ဖိုင်လ်

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, targets)
en: Index Targets
my: ဦးတည်းဖိုင်လ်များကို အညွှန်းစီမည်

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, database)
en: Database
my: ဒေတာဘေ့စ်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileLabel)
en: CTags database file
my: စီတပ်ဒေတာဘေ့စ်ဖိုင်လ်

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, resetCMD)
en: Revert to the default command
my: မူလသတ်မှတ်ထားသော အမိန့်သို့ ပြန်ပြောင်းမည်

en: Add a directory to index.
my: ဒါရိုက်ထရီကို အညွှန်းသို့ ထည့်သွင်းမည်

en: Remove a directory.
my: ဒါရိုက်ထရီဖယ်ရှားမည်။

en: (Re-)generate the common CTags database.
my: (Re-)ဘုံသုံး စီတပ်ဒေတာဘေ့စ်ဖိုင်လ် ဖန်တီးမည်။

en: CTags
my: စီတပ်

en: CTags Settings
my: စီတပ် ဆက်တင်

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
my: "%1" ကို မမောင်းနှင်နိုင်ခဲ့ပါ။ အထွက်အခြေအနေ = %2

en: The CTags executable crashed.
my: စီတပ် လုပ်ဆောင်-ဖိုင်လ် ရုတ်တရက် ရပ်သွားခဲ့သည်။

en: The CTags command exited with code %1
my: စီတပ်သည် ကုတ် %1 ဖြင့် ထွက်ခဲ့သည်

en: Jump back one step
my: ခြေတစ်လှမ်းပြန်ဆုတ်မည်

en: Go to Declaration
my: ကြေညာချက်သို့သွားမည်

en: Go to Definition
my: အဓိပ္ပါယ်ဖွင့်ဆိုချက်သို့ သွားမည်

en: Lookup Current Text
my: လက်ရှိစာသားကို ရှာဖွေမည်

en: Configure ...
my: ပြင်ဆင်မည်...

[ctx: @title:window]
en: Configure CTags Plugin
my: စီတပ်ပလပ်ဂင် ပြင်ဆင်မည်

en: Go to Declaration: %1
my: ကြေညာချက်သို့သွားမည် - %1

en: Go to Definition: %1
my: အဓိပ္ပါယ်ဖွင့်ဆိုချက်သို့ သွားမည် - %1

en: Lookup: %1
my: ရှာဖွေမှု - %1

en: (Re-)generate the session specific CTags database.
my: (Re-)ဆက်ရှင်တစ်ခုဆီသီးသန့် စီတပ်ဒေတာဘေ့စ်ဖိုင်လ် ဖန်တီးမည်။

en: Select new or existing database file.
my: အသစ် သို့မဟုတ် ရှိနှင့်ပြီး ဒေတာဘေ့စ် ဖိုင်လ်ရွေးမည်။

en: Go To Local Symbol
my: ဒေသတွင်းသုံးသင်္ကေတ သို့သွားမည်

en: Go To Global Symbol
my: အများသုံးသင်္ကေတ သို့သွားမည်

en: No hits found
my: ရှာမတွေ့ပါ

en: No folders or files to index
my: အညွှန်းပြရန် ဖိုင်လ်နှင့် ဖိုလ်ဒါများ မရှိပါ
