kate - en to my translation catalogue (18 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_hostLabel)
en: Host
my: အိမ်ရှင်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_tcpPortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_ttyLabel)
en: Port
my: ကွန်ရက်ဆိပ်ကမ်း

en: Add new target
my: ဦးတည်ပစ်မှတ်အသစ် ထည့်မည်

en: Delete target
my: ဦိးတည်ပစ်မှတ် ဖျက်မည်

en: Executable:
my: လုပ်ဆောင်-ဖိုင်လ် -

en: Working Directory:
my: အလုပ်လုပ်မည့်ဒါရိုက်ထရီ -

[ctx: Program argument list]
en: Arguments:
my: ပေးချက်များ -

[ctx: Checkbox to for keeping focus on the command line]
en: Keep focus
my: အာရုံစိုက်ထားမည်

en: Advanced Settings
my: အဆင့်မြင့်ဆက်တင်

en: Targets
my: ဦးတည်ပစ်မှတ်များ

en: Symbol
my: သင်္ကေတ

en: Value
my: တန်ဖိုး

en: Debug View
my: ဒီဘက် မြင်ကွင်း

en: Debug
my: ဒီဘက်

[ctx: Column label]
en: Frame
my: ဖရိန်

[ctx: Tab label]
en: Settings
my: ဆက်တင်

en: IO
my: အိုင်အို

note: i18n: ectx: Menu (debug)
en: &Debug
my: &Dဒီဘက်
