kate - en to my translation catalogue (76 entries)

[ctx: @title:window]
en: Connection Wizard
my: ချိတ်ဆက်မှု မှော်ဆရာ

[ctx: @title Wizard page title]
en: Database Driver
my: ဒေတာဘေ့စ် ဒရိုက်ဗာ

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Select the database driver
my: ဒေတာဘေ့စ် ဒရိုက်ဗာ ရွေးပါ

[ctx: @label:listbox]
en: Database driver:
my: ဒေတာဘေ့စ် ဒရိုက်ဗာ

[ctx: @title Wizard page title]
en: Connection Parameters
my: ချိတ်ဆက်မှုဆိုင်ရာ ပေးချက်များ

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Please enter connection parameters
my: ချိတ်ဆက်မှုဆိုင်ရာ ပေးချက်များ ရိုက်သွင်းပါ

[ctx: @item Spinbox special value]
en: Default
my: မူလသတ်မှတ်ချက်

[ctx: @label:textbox]
en: Hostname:
my: အိမ်ရှင်အမည် -

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
my: အသုံးပြုသူအမည် -

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
my: စကားဝှက် -

[ctx: @label:spinbox]
en: Port:
my: ကွန်ရက်ဆိပ်ကမ်း -

[ctx: @label:textbox]
en: Database name:
my: ဒေတာဘေ့စ် အမည် -

[ctx: @label:textbox]
en: Connection options:
my: ချိတ်ဆက်မှုဆိုင်ရာ ရွေးချယ်စရာများ -

en: Unable to connect to database.
my: ဒေတာဘေ့စ် သို့ မချိတ်ဆက်နိုင်ခဲ့ပါ။

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Please enter the SQLite database file path.
    If the file does not exist, a new database will be created.
my: အက်စ်ကျူလိုက် ဒေတာဘေ့စ် ဖိုင်လ် လမ်းကြောင်း ရိုက်သွင်းပါ။
    ဖိုင်လ် မရှိလျှင် ဒေတာဘေ့စ် အသစ် ဖန်တီးမည်။

en: Database files
my: ဒေတာဘေ့စ်ဖိုင်လ်များ

en: All files
my: ဖိုင်လ်အားလုံး

[ctx: @label:textbox]
en: Path:
my: လမ်းကြောင်း -

[ctx: @info]
en: Unable to connect to database.<nl/><message>%1</message>
my: ဒေတာဘေ့စ်သို့ ချိတ်ဆက်မရပါ။<nl/><message>%1</message>

[ctx: @title Wizard page title]
en: Connection Name
my: ချိတ်ဆက်မှု အမည်

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Enter a unique connection name
my: ကွဲပြားသော ချိတ်ဆက်မှုအမည်ရေးပါ

[ctx: @label:textbox]
en: Connection name:
my: ချိတ်ဆက်မှု အမည် -

[ctx: @action:intoolbar]
en: Resize columns to contents
my: တိုင်များကို ပါဝင်ဒေတာအလိုက်အရွယ်ပြောင်းမည်

[ctx: @action:intoolbar]
en: Resize rows to contents
my: တန်းများကို ပါဝင်ဒေတာအလိုက်အရွယ်ပြောင်းမည်

[ctx: @action:intoolbar]
en: Copy
my: ကူးယူမည်

[ctx: @action:intoolbar]
en: Export...
my: ထုတ်ပို့မည်...

[ctx: @action:intoolbar]
en: Clear
my: ရှင်းမည်

[ctx: @action:intoolbar]
en: Use system locale
my: စစ်စတမ် လိုကေး သုံးမည်

[ctx: @info]
en: Unable to open file <filename>%1</filename>
my: <filename>%1</filename> ဖိုင်လ် ကိုမဖွင့်နိုင်ပါ

[ctx: @title:window]
en: Export Wizard
my: ထုတ်ပို့မှု မှော်ဆရာ

[ctx: @title Wizard page title]
en: Output Target
my: အထုတ် ဦိးတည်မှု

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Select the output target.
my: အထုတ် ဦိးတည်ဖိုင်လ် ရွေးပါ။

[ctx: @option:radio Output target]
en: Current document
my: လက်ရှိမှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူ

[ctx: @option:radio Output target]
en: Clipboard
my: ကလစ်ဘုတ်

[ctx: @option:radio Output target]
en: File
my: ဖိုင်လ်

[ctx: @title Wizard page title]
en: Fields Format
my: ကွက်လပ်များ အချိုးအစား

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Select fields format.
    Click on "Finish" button to export data.
my: ကွက်လပ်အချိုးအစားရွေးချယ်ပါ။
    ဒေတာထုတ်ပို့ရန် "ပြီးပြီ" ခလုတ်ကိုနှိပ်ပါ။

[ctx: @title:group]
en: Headers
my: ခေါင်းစီးများ

[ctx: @option:check]
en: Export column names
my: တိုင်အမည်များ ထုတ်ပို့မည်

[ctx: @option:check]
en: Export line numbers
my: စာကြောင်းနံပါတ်များ ထုတ်ပို့မည်

[ctx: @title:group]
en: Quotes
my: ကိုးကားမှုများ

[ctx: @option:check]
en: Quote strings
my: ကိုးကားမှု စာသားများ

[ctx: @option:check]
en: Quote numbers
my: ကိုးကားမှုနံပါတ်များ ထုတ်ပို့မည်

[ctx: @label:textbox]
en: Character:
my: အက္ခရာ -

[ctx: @title:group]
en: Delimiters
my: အကန့်-အက္ခရာများ

[ctx: @label:textbox]
en: Field delimiter:
my: ကွက်လပ် အကန့်-အက္ခရာ -

[ctx: @option:check]
en: Save and restore connections in Kate session
my: ကိတ်ဆက်ရှင်တွင် ချိတ်ဆက်မှုများကို သိမ်းဆည်း၍ ပြန်ထားသိုမည်

[ctx: @title:group]
en: Output Customization
my: အထုတ်ကို စိတ်ကြိုက်ပြင်ဆင်မည်

[ctx: @title]
en: SQL
my: အက်စ်ကျူအယ်

[ctx: @title:window]
en: SQL ConfigPage Settings
my: အက်စ်ကျူအယ် ကွန်ဖစ်ပေ့ချ် ဆက်တင်

[ctx: @action:inmenu]
en: Reconnect
my: ပြန်ချိတ်ဆက်မည်

[ctx: @action:intoolbar]
en: Connection
my: ချိတ်ဆက်မှု

[ctx: @title:column]
en: Context
my: ဆက်စပ်နေရာ

[ctx: @title:column]
en: Text Color
my: စာသားအရောင်

[ctx: @title:column]
en: Background Color
my: နောက်ခံအရောင်

[ctx: @item:intable]
en: Text
my: စာသား

[ctx: @item:intable]
en: Number
my: နံပါတ်

[ctx: @item:intable]
en: Date & Time
my: အချိန်နှင့်ရက်စွဲ

[ctx: @title:window]
en: SQL Text Output
my: အက်စ်ကျူအယ် စာသားအထုတ်

[ctx: @title:window]
en: SQL Data Output
my: အက်စ်ကျူအယ် ဒေတာအထုတ်

[ctx: @title:column]
en: Database schema
my: ဒေတာဘေ့စ် စကင်းမား

[ctx: @title Folder name]
en: Tables
my: တေဘယ်များ

[ctx: @title Folder name]
en: Views
my: မြင်ကွင်းများ

[ctx: @title Folder name]
en: System Tables
my: စစ်စတမ် တေဘယ်များ

[ctx: @action:inmenu Submenu title]
en: Generate
my: ထုတ်လုပ်မည်

en: SELECT
my: ရွေးချယ်

en: UPDATE
my: အပ်ဒိတ်

en: INSERT
my: ထည့်သွင်

en: DELETE
my: ဖျက်

[ctx: @action:inmenu Context menu]
en: Refresh
my: အသစ်တင်မည်

[ctx: @info]
en: Query completed successfully
my: ဒေတာတောင်းဆိုထားမှု အောင်မြင်စွာရရှိခဲ့သည်

[ctx: @info]
en: %1 record selected | %1 records selected
my[0]: ဆက်စပ်ဒေတာများအုပ်စု %1စု ရွေးချယ်ထားသည်

[ctx: @info]
en: %1 row affected | %1 rows affected
my[0]: တန်း %1ခု သက်ရောက်ခဲ့သည်

note: i18n: ectx: Menu (SQL)
en: &SQL
my: &Sအက်စ်ကျူအယ်

note: i18n: ectx: ToolBar (SQLConnectionsToolBar)
en: SQL Connections Toolbar
my: အက်စ်ကျူအယ် ချိတ်ဆက်မှုများ ကိရိယာတန်း

note: i18n: ectx: ToolBar (SQLToolBar)
en: SQL Toolbar
my: အက်စ်ကျူအယ် ကိရိယာတန်း
