kate - en to my translation catalogue (8 entries)

[ctx: @info]
en: <title>Result of:</title><nl /><pre><code>$ %1
    <nl />%2</code></pre>
my: <title>ရလဒ်</title><nl /><pre><code>$ %1
    <nl />%2</code></pre>

en: Access Restrictions
my: ကန့်သတ်ထားသည်များ အသုံးပြုမည်

en: Text Filter
my: စာသားစစ်ထုတ်မှု

en: <qt><p>Usage: <code>textfilter COMMAND</code></p><p>Replace the selection with the output of the specified shell command.</p></qt>
my: <qt><p>အသုံးပြုပုံ <code>textfilter COMMAND</code></p><p>Replace the selection with the output of the specified shell command.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TextFilterWidget)
en: Dialog
my: ဒိုင်ယာလော့

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, newDoc)
en: Open results in a new document
my: ရလဒ်များကို မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူအသစ်တွင် ဖွင့်မည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeOutput)
en: Merge STDOUT and STDERR
my: STDOUT နှင့် STDERR ပေါင်းစည်းမည်

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
my: &Tကိရိယာများ
