kate - en to my translation catalogue (147 entries)

en: Create New Branch
my: ကုဒ်အခွဲ အသစ်တည်ဆောက်မည်

en: Create New Branch From...
my: မှ ကုဒ်အခွဲ အသစ်တည်ဆောက်မည်…

en: Branch %1 checked out
my: ကုဒ်အခွဲ%1 အတည်ပြုရယူပြီး

en: Checked out to new branch: %1
my: ကုဒ်အခွဲအသစ်သို့ ပြောင်းလဲမည် - %1

en: Branch
my: ကုဒ်အခွဲ

en: Last Commit
my: နောက်ဆုံးအပ်နှံချက်

en: Delete
my: ဖျက်မည်

en: Are you sure you want to delete the selected branch? | Are you sure you want to delete the selected branches?
my[0]: ရွေးထားသောကုဒ်အခွဲကိုဖျက်မှာသေချာပါသလား။

en: Select Branch...
my: ကုဒ်အခွဲ ရွေးမည်…

en: Git
my: ဂစ်

en: Back
my: နောက်

[ctx: Tooltip text, describing that '%1' commit is checked out]
en: HEAD at commit %1
my: %1 အပ်နှံချက်တွင် HEAD

[ctx: Tooltip text, describing that '%1' branch is checked out]
en: Active branch: %1
my: သက်ဝင် ကုဒ်အခွဲ - %1

en: Commit Changes
my: ပြောင်းလဲမှုများပေးပို့မည်

en: Commit
my: ပေးပို့မည်

en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်မည်

en: Write commit message...
my: ပေးပို့မှုဆိုင်ရာမှတ်စာ ရေးပါ…

en: Extended commit description...
my: ပေးပို့မှုဆိုင်ရာ တိုးချဲ့ဖော်ပြချက်…

en: Amend
my: မွမ်းမံ

en: Amend Last Commit
my: နောက်ဆုံးအပ်နှံချက်ကိုမွမ်းမံမည်

en: Amending Commit
my: အပ်နှံချက်မွမ်းမံနေသည်

[ctx: Number of characters]
en: %1 / 52
my: %1 / ၅၂

[ctx: Number of characters]
en: <span style="color:%1;">%2</span> / 52
my: <span style="color:%1;">%2</span> / ၅၂

en: Staged
my: ခြေတစ်လှမ်းတိုးပြီး

en: Untracked
my: စာရင်းမသွင်းထားပါ

en: Conflict
my: အငြင်းပွားဖွယ်

en: Modified
my: မွမ်းမံခဲ့သည်

en: Cancel Operation
my: လုပ်ဆောင်မှုပယ်ဖျက်မည်

en:  canceled.
my:  ပယ်ဖျက်ခဲ့သည်။

en: Filter...
my: စစ်ထုတ်မည်…

en:  error: %1
my:  အမှား - %1

en: "%1" executed successfully: %2
my: "%1" ကိုအောင်မြင်စွာလုပ်ဆောင်နိုင်ခဲ့သည် - %2

en: Failed to stage file. Error:
my: ဖိုင်လ်ကို ပေးပို့မှုတွင် ပါဝင်အောင် မလုပ်နိုင်ခဲ့ပါ။ အမှား -

en: Failed to unstage file. Error:
my: ဖိုင်လ်ကို ပေးပို့မှုတွင် မပါဝင်အောင် မလုပ်နိုင်ခဲ့ပါ။ အမှား -

en: Failed to discard changes. Error:
my: ပြောင်းလဲမှုများ ပစ်ပယ်မှုမအောင်မြင်ပါ။ အမှား -

en: Failed to remove. Error:
my: ဖယ်ရှားမှု မအောင်မြင်ပါ။ အမှား -

en: Failed to open file at HEAD: %1
my: %1ကိုမဖွင့်နိုင်ခဲ့ပါ

en: Failed to commit: %1
my: မပေးပို့နိုင်ခဲ့ပါ - %1

en: Changes committed successfully.
my: ပြောင်းလဲမှုများကို အောင်မြင်စွာပေးပို့နိုင်ခဲ့သည်

en: Commit message cannot be empty.
my: ပေးပို့မှုဆိုင်ရာမှတ်စာကို ဗလာထားမရပါ။

en: No diff for %1...%2
my: %1…%2အတွက်diffမရှိပါ

en: Failed to compare %1...%2
my: မနှိုင်းယှဥ်နိုင်ခဲ့ပါ %1…%2

en: Refresh
my: အသစ်တင်မည်

en: Checkout Branch
my: ကုဒ်အခွဲ ပြောင်းလဲမည်

en: Delete Branch
my: ကုဒ်အခွဲ ဖျက်မည်

en: Compare Branch with...
my: ဖြင့် ကုဒ်အခွဲ နှိုင်းယှဥ်မည်…

en: Show Commit
my: အပ်နှံချက်ပြ

en: Show Last Commit
my: နောက်ဆုံးအပ်နှံချက်ပြ

en: Open Commit...
my: အပ်နှံချက်ဖွင့်…

en: Stash
my: သိုလှောင်နေရာ

en: Pop Last Stash
my: နောက်ဆုံးသိုလှောင်မှု ထုတ်မည်

en: Apply Last Stash
my: နောက်ဆုံးသိုလှောင်မှု သုံးမည်

en: Stash (Keep Staged)
my: သိုလှောင်နေရာ (ပေးပို့မှုတွင် ပါဝင်သည်များ)

en: Stash (Include Untracked)
my: သိုလှောင်နေရာ (မစောင့်ကြည့်ထားသောဖိုင်လ်များအပါအဝင်)

en: Apply Stash
my: သိုလှောင်မှုသုံးမည်

en: Drop Stash
my: သိုလှောင်နေရာ ပစ်ချမည်

en: Show Stash Content
my: သိုလှောင်နေရာ၏ ပါဝင်ဒေတာများ ပြမည်

en: Stage All
my: အားလုံးကို ပေးပို့မှုတွင် ပါဝင်အောင် လုပ်မည်

en: Remove All
my: အကုန်ဖယ်ရှားမည်

en: Discard All
my: အကုန် ပစ်ပယ်မည်

en: Open .gitignore
my: .gitignore ဖွင့်မည်

en: Show Diff
my: Diff ပြ

en: Open File
my: ဖိုင်ဖွင့်

en: Open at HEAD
my: HEADတွင် ဖွင့်မည်

en: Unstage File
my: ဖိုင်ခြေတစ်လှမ်းဆုတ်မည်

en: Stage File
my: ဖိုင်ခြေတစ်လှမ်းတိုးမည်

en: Remove
my: ဖယ်ရှားမည်

en: Discard
my: ပစ်ပယ်မည်

en: Are you sure you want to remove this file?
my: ဤဖိုင်လ်ကို သင်တကယ်ဖျက်တော့မည်လား။

en: Unstage All
my: အားလုံးကို ပေးပို့မှုတွင် မပါဝင်အောင် လုပ်မည်

en: Unstage Selected Files
my: ရွေးထားသောဖိုင်လ်များကို ပေးပို့မှုတွင် မပါဝင်အောင် လုပ်မည်

en: Stage Selected Files
my: ရွေးထားသောဖိုင်လ်များကို ပေးပို့မှုတွင် ပါဝင်အောင် လုပ်မည်

en: Discard Selected Files
my: ရွေးထားသော ဖိုင်လ်များ ပစ်ပယ်မည်

en: Remove Selected Files
my: ရွေးထားသော ဖိုင်လ်များ ဖယ်ရှားမည်

en: Project
my: ပရောဂျက်

en: <untracked>
my: <မစောင့်ကြည့်ထားသော>

en: Project Completion
my: ပရောဂျက်ကူးရေးမှု

[ctx: Groupbox title]
en: Autoload Repositories && Build Trees
my: ရီပိုစစ်တိုရီများ အလိုအလျောက်တွန်းတင် && ကုဒ်များအစဉ်လိုက်တည်ဆောက်မည်

en: &Git
my: &Gဂစ်

en: &Subversion
my: &Sဆပ်ဗားရှင်း

[ctx: Groupbox title]
en: Session Behavior
my: ဆက်ရှင်အပြုအမှု

en: Session settings for projects
my: ပရောဂျက်အတွက်ဆက်ရှင်သတ်မှတ်ချက်များ

en: Restore Open Projects
my: ဖွင့်ခဲ့သောပရောဂျက်များပြန်ဖွင့်မည်

[ctx: Groupbox title]
en: Project Index
my: ပရောဂျက်အညွှန်း

en: Project ctags index settings
my: ပရောဂျက်ctagsအညွှန်းသတ်မှတ်ချက်

en: Enable indexing
my: အညွှန်းပြခြင်း အသုံးပြုမည်

en: Directory for index files
my: အညွှန်းဖိုင်လ်များအတွက်ဒါရိုက်ထရီ

[ctx: Groupbox title]
en: Git
my: ဂစ်

en: No Action
my: လုပ်ဆောင်ချက်မရှိ

en: Open file
my: ဖိုင်လ်ဖွင့်မည်

en: Stage / Unstage
my: ခြေတစ်လှမ်းတိုး/ခြေတစ်လှမ်းဆုတ်

en: Projects
my: ပရောဂျက်များ

[ctx: Groupbox title]
en: Projects Properties
my: ပရောဂျက် ကိုယ်ပိုင်လက္ခဏာများ

en: Terminal (.kateproject)
my: တာမီနယ် (.kateproject)

en: Terminal (Base)
my: တာမီနယ် (Base)

en: Terminal (build)
my: တာမီနယ် (build)

en: Code Index
my: ကုဒ်အညွှန်း

en: Code Analysis
my: ကုဒ်စိစစ်မှု

en: Notes
my: မှတ်စုများ

en: Start Analysis...
my: စိစစ်မှု စတင်မည်

[ctx: '%1' refers to project name, e.g,. Code Analysis - MyProject]
en: Code Analysis - %1
my: ကုဒ်စိစစ်မှု - %1

en: CodeAnalysis
my: ကုဒ်စိစစ်မှု

[ctx: Message to the user that analysis finished. %1 is the name of the program that did the analysis, %2 is a number. e.g., [clang-tidy]Analysis on 5 files finished]
en: [%1]Analysis on %2 file finished. | [%1]Analysis on %2 files finished.
my[0]: [%1] ဖိုင်%2ခု ကို စိစစ်မှု ပြီးပါပြီ။

en: Name
my: အမည်

en: File
my: ဖိုင်လ်

en: Line
my: စာကြောင်း

en: Search
my: ရှာမည်

en: Error
my: အမှား

en: File name already exists
my: ဖိုင်လ်အမည်တူ ရှိနှင့်ပြီး ဖြစ်ပါသည်

en: Confirm project closing: %1
my: ပရောဂျက်ပိတ်ခြင်း အတည်ပြုမည် - %1

en: Project Manager
my: ပရောဂျက်မန်နေဂျာ

en: Open projects list
my: ပရောဂျက်စာရင်းဖွင့်မည်

en: Reload project
my: ပရောဂျက် ပြန်တွန်းတင်

en: Close project
my: ပရောဂျက် ပိတ်

en: Open &Folder...
my: &ဖိုင်တွဲဖွင့်…

en: Project TODOs
my: ပရောဂျက်-လုပ်ဆောင်ရန်

en: Lookup
my: ရှာဖွေမည်

en: Close Project
my: ပရောဂျက် ပိတ်မည်

en: Close All Projects
my: ပရောဂျက်အားလုံးပိတ်

en: Close Orphaned Projects
my: မိဘမဲ့ပရောဂျက်ပိတ်မည်

en: Reload Project
my: ပရောဂျက် ပြန်တွန်းတင်

en: Checkout Git Branch
my: ဂစ်-ကုဒ်အခွဲ ပြောင်းလဲမည်

en: Lookup: %1
my: ရှာဖွေမှု - %1

en: Goto: %1
my: သွားမည် - %1

en: Projects Index
my: ပရောဂျက်အညွှန်း

en: Choose a directory
my: ဒါရိုက်ထရီရွေးချယ်မည်

en: Enter name:
my: အမည်ရေးပါ -

en: Delete File
my: ဖိုင်လ် ဖျက်မည်

en: Do you want to delete the file '%1'?
my: ဖိုင်လ် "%1" ကို သင်တကယ်ဖျက်တော့မည်လား။

en: Copy Location
my: တည်နေရာကူး

en: New File…
my: ဖိုင်အသစ်…

en: New Folder…
my: ဖိုင်တွဲအသစ်…

en: &Rename
my: &Rအမည်ပြောင်း

en: Properties
my: ကိုယ်ပိုင်လက္ခဏာများ

en: Open With
my: ဖြင့် ဖွင့်မည်

en: Open External Terminal Here
my: ပြင်ပတာမီနယ်ကို ဒီနေရာတွင် ဖွင့်မည်

en: &Open Containing Folder
my: &Oတည်ရှိသော ဖိုင်တွဲကို ဖွင့်မည်

en: Show Git History
my: Gitမှတ်တမ်းပြမည်

en: New File
my: ဖိုင်အသစ်

en: New Folder
my: ဖိုင်တွဲအသစ်

en: Failed to create dir: %1
my: ဒါရိုက်ထရီကို မတည်ဆောက်နိုင်ခဲ့ပါ - %1

en: Failed to stash changes %1
my: ပြောင်းလဲမှုများ သိုလှောင်မှုမအောင်မြင်ပါ %1

en: Changes stashed successfully.
my: ပြောင်းလဲမှုများကို အောင်မြင်စွာသိုလှောင်နိုင်ခဲ့သည်

en: Stash applied successfully.
my: သိုလှောင်နေရာမှ အရာများ အောင်မြင်စွာ အသုံးချခဲ့သည်။

en: Stash dropped successfully.
my: သိုလှောင်နေရာမှ အရာများ ပစ်ချခဲ့သည်။

en: Stash popped successfully.
my: သိုလှောင်နေရာမှ အရာများ အောင်မြင်စွာ ပြန်လည်အသုံးချခဲ့သည်။

note: i18n: ectx: Menu (projects)
en: &Projects
my: &Pပရောဂျက်များ
