kate - en to my translation catalogue (432 entries)

en: Kate
my: ကိတ်

en: Kate - Advanced Text Editor
my: ကိတ် - အဆင့်မြင့်စာသားတည်းဖြတ်ကိရိယာ

en: (c) 2000-2024 The Kate Authors
my: (c) ၂၀၀၀-၂၀၂၄ ကိတ် ရေးသားသူများ

en: Start Kate with a given session.
my: ကိတ်ကို ပေးထားသော ဆက်ရှင်ဖြင့် စတင်မည်

en: session
my: ဆက်ရှင်

en: Start Kate with a new anonymous session, implies '-n'.
my: ကိတ်ကို အမည်မသိသော ဆက်ရှင်ဖြင့် စတင်မည်။( '-n' သုံးသကဲ့သို့)

en: pid
my: ပီအိုင်ဒီ

en: Set encoding for the file to open.
my: ဖွင့်မည့် ဖိုင်၏ ကုတ်ဝှက်စနစ်သတ်မှတ်မည်။

en: encoding
my: ကုတ်ဝှက်စနစ်

en: Navigate to this line.
my: ဤစာကြောင်းသို့သွားမည်။

en: line
my: စာကြောင်း

en: Navigate to this column.
my: ဤတိုင်သို့သွားမည်။

en: column
my: တိုင်

en: Read the contents of stdin.
my: Stdinရှိဒေတာများကို ဖတ်မည်။

en: Documents to open.
my: ဖွင့်ရမည့် မှတ်တမ်းစာအုပ်များ။

en: [urls...]
my: [ယူအာအယ်...]

en: KWrite
my: ကေရိုက်

en: KWrite - Text Editor
my: ကေရိုက်- စာသားတည်းဖြတ်ကိရိယာ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: Close
my: ပိတ်မည်

en: Open File
my: ဖိုင်ဖွင့်မည်

en: Copy Location
my: တည်နေရာကူးယူမည်

en: Invalid hash
my: မမှန်သောhash

en: %1 doesn't exist in a git repo.
my: %1 သည်git repoတွင် မရှိပါ။

[ctx: @title:tab]
en: Commit %1
my: အပ်နှံချက် %1

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
my: &Fဖိုင်

note: i18n: ectx: Menu (file_file_actions)
en: File Act&ions
my: ဖိုင်ဆိုင်ရာ &iလုပ်ဆောင်ချက်များ

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
my: &Eတည်းဖြတ်

note: i18n: ectx: Menu (selection)
en: Sele&ction
my: &cရွေးချယ်မှု

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
my: &Gသွား

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
my: &Vမြင်ကွင်း

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
my: မြင်ကွင်းခွဲမည်

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
my: &Tကိရိယာများ

note: i18n: ectx: Menu (tools_diagnosticsview) i18n: ectx: Menu (tools)
en: Diagnostics View
my: ရှာဖွေစစ်ဆေးမှုဆိုင်ရာမြင်ကွင်း

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
my: &Sဆက်တင်

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
my: &Hအကူအညီ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
my: ပင်မကိရိယာတန်း

note: i18n: ectx: ToolBar (hamburgerBar)
en: Hamburger Menu Toolbar
my: ဟမ်ဘာဂါမီနူးကိရိယာတန်း

note: i18n: ectx: Menu (viewspace_popup_statusbar)
en: &Status Bar Items
my: &Sအခြေအနေပြတန်း တန်ဆာများ

[ctx: @info]
en: Error in regular expression: %1
    offset %2: %3
my: အမှား: %1
    နေရာ %2: %3

en: All
my: အားလုံး

en: Diagnostics limit reached, ignoring further diagnostics. The limit can be configured in settings.
my: ရှာဖွေစစ်ဆေးမှုပမာဏကန့်သတ်ချက် ပြည့်သွားပါပြီး။ နောက်ထပ်ရှာဖွေစစ်ဆေးမှုရလဒ်များကို လျစ်လျူရှူသွားပါမည်။ ယင်းကန့်သတ်ချက်ကို ကိတ်၏သတ်မှတ်ချက်များတွင် ပြင်ဆင်နိုင်ပါသည်။

[ctx: @action:inmenu Diagnostics View actions menu]
en: Diagnostics View
my: ရှာဖွေစစ်ဆေးမှုဆိုင်ရာမြင်ကွင်း

en: Quick Fix
my: အလျင်အမြန်ပြင်မည်

en: Next Item
my: နောက်အိုင်တမ်

en: Previous Item
my: ယခင်အိုင်တမ်

en: Clear Diagnostics Filter
my: ရှာဖွေစစ်ဆေးချက်-စစ်ထုတ်မှုရှင်းမည်

en: Diagnostics
my: ရှာဖွေစစ်ဆေး

en: Errors
my: အမှား

en: Warnings
my: သတိ

en: Error
my: အမှား

en: Warning
my: သတိ

en: Information
my: အချက်အလက်

[ctx: @info]
en: %1 [suppressed: %2]
my: %1 [ဖုံးဖိ -%2]

en: Expand All
my: အားလုံးဖြန့်မည်

en: Collapse All
my: အားလုံးပိတ်မည်

en: Copy to Clipboard
my: ကလစ်ဘုတ်သို့ကူးယူ

en: Remove Global Suppression
my: နေရာအစုံဖုံးဖိမှု ဖယ်မည်

en: Add Global Suppression
my: နေရာအစုံဖုံးဖိမှု ထည့်မည်

en: Remove Local Suppression
my: တစ်နေရာဖုံးဖိမှု ဖယ်မည်

en: Add Local Suppression
my: တစ်နေရာဖုံးဖိမှု ထည့်မည်

en: Disable Suppression
my: ဖုံးဖိမှု ပိတ်မည်

en: Enable Suppression
my: ဖုံးဖိမှု ဖွင့်မည်

en: Change Style
my: စတိုင်ပြောင်းမည်

en: Side By Side
my: ဘေးခြင်းကပ်ရပ်

en: Unified
my: တစ်စုတစ်စည်း

en: Raw
my: အကြမ်း

en: Stage Line | Stage Lines
my[0]: စာကြောင်းကိုခြေလှမ်းတစ်ခုတိုးမည်

en: Stage Hunk
my: စာအပိုင်းကိုခြေလှမ်းတစ်ခုတိုးမည်

en: Discard Line | Discard Lines
my[0]: စာကြောင်းပယ်

en: Discard Hunk
my: စာအပိုင်းပယ်

en: Unstage Line | Unstage Lines
my[0]: စာကြောင်းကိုခြေလှမ်းပြန်ဆုတ်မည်

en: Unstage Hunk
my: စာအပိုင်းကိုခြေလှမ်းပြန်ဆုတ်မည်

en: Show/Hide Commit Info
my: အပ်နှံချက်အချက်အလက် ပြ၊ဖွက်

en: Jump to Next File
my: နောက်ဖိုင်သို့ခုန်

en: Jump to Previous File
my: ယခင်ဖိုင်သို့ခုန်

en: Jump to Next Hunk
my: နောက်စာအပိုင်းသို့ခုန်

en: Jump to Previous Hunk
my: ယခင်စာအပိုင်းသို့ခုန်

[ctx: Tooltip for a button, clicking the button reloads the diff]
en: Reload Diff
my: Diff ပြန်တွန်းတင်မည်

[ctx: Tooltip for a button]
en: Show diff with full context, not just the changed lines
my: ပြောင်းသွားသောစာကြောင်းများသာမက ဆက်စပ်အကြောင်းအရာပြည့်စုံစွာဖြင့် diff ပြမည်

en: <b>git</b> not found. Git is needed to diff the documents. If git is already installed, make sure it is your PATH variable. See https://git-scm.com/downloads
my: <b>git</b>မတွေ့ပါ။ မှတ်တမ်းစာအုပ်များ၏ကွာခြားချက်ရှာဖွေရန်အတွက် gitကိုလိုအပ်ပါသည်။ https://git-scm.com/downloadsသို့သွားကြည့်ပါ

en: New file %1
my: ဖိုင်အသစ်%1ခု

en: Deleted file %1
my: ဖျက်ခဲ့သောဖိုင် %1ခု

en: No differences found
my: ကွာခြားချက်မတွေ့ပါ

en: Failed to get file history: %1
my: ဖိုင်မှတ်တမ်း မရယူနိုင်ခဲ့ပါ - %1

[ctx: @menu:action]
en: Copy Commit Hash
my: အပ်နှံချက်hashကူး

[ctx: @menu:action]
en: Show Full Commit
my: အပ်နှံချက်အပြည့်အစုံပြမည်

[ctx: @title:tab]
en: File History - %1
my: ဖိုင်မှတ်တမ်း-%1

en: Christoph Cullmann
my: ခရစ်စ်တိုကူးလ်မန်း

en: Maintainer
my: ထိန်းသိမ်းသူ

en: Dominik Haumann
my: ဒိုမင်နစ်ဟူမန်

en: Core Developer
my: ပင်မအူတိုင် ပရိုဂရမ်မာ

en: Sven Brauch
my: ဆဗန်ဘရက်ချ်

en: Developer
my: ပရိုဂရမ်မာ

en: Kåre Särs
my: ကာရဲဆာ့စ်

en: Waqar Ahmed
my: ဝါကွာအာမတ်

en: Anders Lund
my: အန်ဒရီလွန်

en: Joseph Wenninger
my: ဂျိုးဆက်ဝမ်နင်ဂျာ

en: Hamish Rodda
my: ဟာမစ်ရှ်ရိုဒါ

en: Alexander Neundorf
my: အလက်ဇန်းဒါးနျူဒေါ့ဖ်

en: Waldo Bastian
my: ဝါဒိုဘက်စတီရှန်

en: The cool buffersystem
my: စွန်းမိုက်သော ဘက်ဖာစနစ်

en: Charles Samuels
my: ချားလ်စ်ဆန်မြူရယ်

en: The Editing Commands
my: တည်းဖြတ်မှုဆိုင်ရာအမိန့်များ

en: Matt Newell
my: မတ်နီဝယ်

en: Testing, ...
my: စမ်းသပ်နေသည်၊ ...

en: Michael Bartl
my: မစ်ချယ်ဘာတယ်

en: Former Core Developer
my: ယခင်က ပင်မအူတိုင် ပရိုဂရမ်မာ

en: Michael McCallum
my: မစ်ချယ်မက်ကလွန်

en: Jochen Wilhemly
my: ဂျိုချန်ဝီဟမ်လီ

en: KWrite Author
my: ကေရိုက် ရေးသားသူ

en: Michael Koch
my: မစ်ချယ်ကော့ချ်

en: KWrite port to KParts
my: ကေရိုက်ကို ကေပါ့စ်သို့တင်သွင်း

en: Christian Gebauer
my: ခရစ်ရှန် ဂဘောင်

en: Simon Hausmann
my: ဆိုင်မွန်ဟူမန်

en: Glen Parker
my: ဂလန်ပါကာ

en: KWrite Undo History, Kspell integration
my: ကေရိုက် ပြန်ဆုတ် မှတ်တမ်း၊ ကေဆပဲလ် ပေါင်းစည်းမှု

en: Scott Manson
my: စကော့မန်ဆန်

en: KWrite XML Syntax highlighting support
my: ကေရိုက် အိပ်စ်အမ်အယ် အထားအသို အရောင်တင်ပြနိုင်မှု

en: John Firebaugh
my: ဂျွန်ဖိုင်ယားဘာ့ချ်

en: Pablo Martín
my: ပါဘလိုမာတင်

en: Python Plugin Developer
my: ပိုက်သွန် ပလပ်ဂင် ပရိုဂရမ်မာ

en: Gerald Senarclens de Grancy
my: ဂျရယဆီညာကလန်ဒီဂရမ်စီ

en: QA and Scripting
my: ကျူအေ နှင့် ညွှန်ကြားကုတ်ရေးသားမှု

en: Tyson Tan
my: တိုင်ဆွန်တန်

en: Designer of Kate's mascot 'Kate the Cyber Woodpecker'
my: ကိတ်လာဘ်ကောင် 'ဆိုက်ဘာသစ်တောက်ငှက်လေး ကိတ်' ၏ ဒီဇိုင်နာ

en: Matteo Merli
my: မတ်သျူမာလီ

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
my: အာပီအမ် ဆက်စပ်ဖိုင်၊ ပါလ်၊ Diff နှင့် နောက်ထပ်ဖိုင်များ အရောင်တင်ပြခြင်း

en: Rocky Scaletta
my: ရော့ကီစကယ်လက်တာ

en: Highlighting for VHDL
my: ဗွီအိပ်ချ်ဒီအယ် အရောင်တင်ပြခြင်း

en: Yury Lebedev
my: ယူရီလက်ဗဒက်

en: Highlighting for SQL
my: အက်စ်ကျူအယ် အရောင်တင်ပြခြင်း

en: Chris Ross
my: ခရစ်ရော့စ်

en: Highlighting for Ferite
my: ပိုက်သွန် အရောင်တင်ပြခြင်း

en: Nick Roux
my: နစ်ခ်ရို့စ်

en: Highlighting for ILERPG
my: အိုင်အယ်အီးအာပီဂျီ အရောင်တင်ပြခြင်း

en: Carsten Niehaus
my: ကာစတန်နီးဟိုက်

en: Highlighting for LaTeX
my: အယ်အေတီအီးအိပ်စ် အရောင်တင်ပြခြင်း

en: Per Wigren
my: ပါဝစ်ဂရမ်

en: Highlighting for Makefiles, Python
my: မိတ်ခ်ဖိုင်၊ ပိုက်သွန် အရောင်တင်ပြခြင်း

en: Jan Fritz
my: ဂျန်ဖရစ်

en: Highlighting for Python
my: ပိုက်သွန် အရောင်တင်ပြခြင်း

en: Daniel Naber
my: ဒန်နီရယ်နဘာ

en: Roland Pabel
my: ရိုလန်ပါဘယ်

en: Highlighting for Scheme
my: စကင်း အရောင်တင်ပြခြင်း

en: Cristi Dumitrescu
my: ခရစ်တီဒူမီထရက်ကျူ

en: PHP Keyword/Datatype list
my: PHP သော့ချက်စကားလုံး/ဒေတာအမျိုးအစား စာရင်း

en: Carsten Pfeiffer
my: ကာစတန်ဖိုင်ဖာ

en: Very nice help
my: အလွန်ကောင်းတဲ့အကူအညီ

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
my: ပါဝင်ကူညီပေးသော လူများအားလုံး နှင့် ကျွန်ုပ်ဖော်ပြဖို့ကျန်ခဲ့သော လူများ

en: Folders can only be opened when the projects plugin is enabled
my: ပရောဂျက်များပလပ်ဂင်သုံးထားမှသာ ဖိုလ်ဒါများကို ဖွင့်နိုင်သည်

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
my: ဖိုင် '%1' ကို ဖွင့်မရပါ။ ယင်းသည် ရိုးရိုးဖိုင်မဟုတ်၊ ဖိုလ်ဒါဖြစ်သည်။

en: Configure
my: ပြင်ဆင်မည်

en: Behavior
my: အမူအကျင့်

en: Behavior Options
my: အမူအကျင့်ဆိုင်ရာရွေးချယ်စရာများ

en: &Behavior
my: &Bအမူအကျင့်

en: Open each document in its own window
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်တစ်ခုချင်းစီကို ကိုယ်ပိုင်ဝင်းဒိုးတွင်ဖွင့်မည်

en: If enabled, each document will be opened in its own window. If not enabled, each document will be opened in a new tab in the current window.
my: ဖွင့်ထားပါက မှတ်တမ်းစာအုပ်တစ်ခုချင်းစီကို သူ၏ကိုယ်ပိုင်ဝင်းဒိုးတွင် ဖွင့်ပေးမည်။ ပိတ်ထားပါက ယင်းတို့ကို လက်ရှိဝင်းဒိုး၏တပ်ဘ်အသစ်များတွင်ဖွင့်မည်။

en: Never
my: ဘယ်တော့မှ

en: Info
my: အချက်

en: Log
my: မှတ်တမ်း

en: Unlimited
my: အကန့်အသတ်မရှိ

en: Use a separate &dialog for handling externally modified files
my: ပြင်ပမှမွမ်းမံထားသောဖိုင်များကိုင်တွယ်ရန် &dသီးခြားဒိုင်ယာလော့ သုံးမည်

en: If enabled, a modal dialog will be used to show all of the modified files. If not enabled, you will be individually asked what to do for each modified file only when that file's view receives focus.
my: ဖွင့်ထားလျှင် မွမ်းမံထားသောဖိုင်အကုန်လုံးကို ပြရန် မော်ဒယ်ဒိုင်ယာလော့တစ်ခု ကိုသုံးမည်။ ပိတ်ထားလျှင် ဘာလုပ်ရမည်ဆိုသည်ကို သင့်အား တစ်ဖိုင်ချင်းဆီကမေးမည်။

en: &Sidebars
my: &Sဘေးတန်

en: Show text for left and right sidebar buttons
my: ဘယ်၊ညာ ဘေးတန်းခလုတ်များအတွက် စာသားကို ပြမည်

en: Icon size for left and right sidebar buttons:
my: ဘယ်၊ ညာ ဘေးတန်းခလုတ်များအတွက် အိုင်ကွန်အရွယ်အစား-

en: &Tabs
my: &Tတပ်ဘ်များ

en: &Limit number of tabs:
my: &Lတပ််ဘ်အရေအတွက်ကန့်သတ်မည် -

en: &Auto hide tabs
my: တပ်ဘ်များ &Aအလိုလိုဖွက်မည်

en: When checked tabs will be hidden if only one document is open.
my: အမှန်ခြစ်ထားပါက မှတ်တမ်းစာအုပ်တစ်ခုတည်းဖွင့်ထားလျှင် တပ်ဘ်မပြပါ။

en: &Show close button
my: &Sပိတ်ရန်ခလုတ်ပြမည်

en: When checked each tab will display a close button.
my: အမှန်ခြစ်ထားပါက တပ်ဘ်တစ်ချင်းဆီတွင် ပိတ်မည်-ခလုတ် ပြထားမည်

en: &Expand tabs
my: &Eတပ်ဘ်များဖြန့်မည်

en: When checked tabs take as much size as possible.
my: အမှန်ခြစ်ထားပါက တပ်ဘ်များသည် ရနိုင်သမျှ နေရာယူမည်။

en: &Double click opens a new document
my: &Dမောက့်စ်ကီးနှစ်ခါနှိပ်ချိန်တွင် မှတ်တမ်းစာအုပ်အသစ်ဖွင့်မည်

en: When checked double click opens a new document.
my: အမှန်ခြစ်ထားပါက မောက့်စ်ကီးနှစ်ခါနှိပ်ချိန်တွင် မှတ်တမ်းစာအုပ်အသစ်ဖွင့်မည်။

en: &Middle click closes a document
my: &Mအလယ်ကလစ်နှိပ်၍မှတ်တမ်းစာအုပ်ပိတ်မည်

en: When checked middle click closes a document.
my: အမှန်ခြစ်ထားပါက အလယ်ခလုတ်နှိပ်လျှင် မှတ်တမ်းစာအုပ် ပိတ်မည်။

en: Allow tab scrolling
my: တပ်ဘ်လှိမ့်ဆွဲခြင်းခွင့်ပြုမည်

en: Elide tab text
my: တပ်ဘ်စာသားဖြတ်ပြ

en: When checked tab text might be elided if its too long.
my: အမှန်ခြစ်ထားပါက တပ်ဘ်ထဲရှိစာသားများ ရှည်ပါက ဖြတ်ပြမည်။

en: &Mouse
my: &Mမောက်(စ်)

en: Previous tab
my: ယခင်တပ်ဘ်

en: History back
my: မှတ်တမ်း ပြန်လှည့်ကြည့်မည်

en: Next tab
my: နောက်တပ်ဘ်

en: History forward
my: မှတ်တမ်း ရှေ့ဆက်ကြည့်မည်

en: Diff Style:
my: Diff စတိုင်-

en: Navigation Bar
my: လမ်းညွှန်တန်း

en: Show current symbol in navigation bar
my: လမ်းညွှန်တန်းတွင် လက်ရှိပုံကို ပြမည်

en: Diagnostics limit:
my: ရှာဖွေစစ်ဆေးမှုပမာဏကန့်သတ်ချက်-

en: Max number of diagnostics allowed in the Diagnostics toolview.
my: ရှာဖွေစစ်ဆေးမှုကိရိယာမြင်ကွင်းတွင် ခွင့်ပြုမည်ဖြစ်သော ရှာဖွေစစ်ဆေးချက်အများဆုံးပမာဏ။

en: Session
my: ဆက်ရှင်

en: Session Management
my: ဆက်ရှင် စီမံမှု

[ctx: The special case of 'Delete unused meta-information after']
en: (never)
my: (မလုပ်ပါ)

en: Plugins
my: ပလပ်ဂင်များ

en: Plugin Manager
my: ပလပ်ဂင် မန်နေဂျာ

en: User Feedback
my: အသုံးပြုသူတုံ့ပြန်ချက်

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
my: သင့်တွင် မသိမ်းဆည်းရသေးသော ပြောင်းလဲမှုများရှိသည်။ ယင်းတို့ကို သိမ်းမှာလား၊ စွန့်ပစ်မှာလား။

en: Name
my: အမည်

en: Description
my: ဖော်ပြချက်

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
my: <p>မှတ်တမ်းစာအုပ် '%1' ကိုမွမ်းမံထားသော်လည်း မသိမ်းဆည်းရသေးပါ။</p><p>မွမ်းမံမှုများကို သိမ်းဆည်းမှာလား၊ စွန့်ပစ်မှာလား။</p>

en: Close Document
my: မှတ်တမ်းစာအုပ် ပိတ်မည်

en: Save As
my: အဖြစ်သိမ်းဆည်းမည်

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
my: ကိတ် ကိုပိတ်ရန် ကြိုးစားစဉ် ဖိုင်အသစ်ဖွင့်ခဲ့သောကြောင့် ပိတ်ခြင်းကို စွန့်ပယ်ခဲ့သည်။

en: Closing Aborted
my: ပိတ်ခြင်းကို စွန့်ပယ်ခဲ့သည်

en: Starting Up
my: စတင်နေသည်

en: Rename file
my: ဖိုင် အမည်ပြောင်းမည်

en: New file name
my: ဖိုင်အမည်အသစ်

en: File "%1" could not be moved to "%2"
my: ဖိုင် "%1" ကို "%2" သို့မရွေ့နိုင်ခဲ့ပါ

en: Do you really want to delete file "%1"?
my: ဖိုင် "%1" ကို သင်တကယ်ဖျက်တော့မည်လား။

en: Delete file
my: ဖိုင် ဖျက်မည်

en: File "%1" could not be deleted.
my: ဖိုင် "%1" ကိုမဖျက်နိုင်ခဲ့ပါ

en: &Other Application...
my: &Oအခြားအပ္ပလီကေးရှင်း…

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
my: မြင်ကွင်း၏အခြေအနေပြ-တန်းကို ဤအမိန့်ကို သုံး၍ ပြ၊ ဖွက် နိုင်သည်

en: Show &Tabs
my: &Tတပ်ဘ်များ ပြမည်

en: Use this command to show or hide the tabs for the views
my: မြင်ကွင်းများအတွက် တပ်ဘ်များကို ဤအမိန့်ကို သုံး၍ ပြ၊ ဖွက် နိုင်သည်

en: Sho&w Path in Titlebar
my: &wခေါင်းစဉ်တန်းတွင် လမ်းကြောင်း ပြမည်

en: Show Navigation Bar
my: လမ်းညွှန်တန်းပြမည်

en: &Window Color Scheme
my: &Wဝင်းဒိုး အရောင်အစီအစဉ်ပြပုံ

en: &Previous Tab
my: &Pရှေ့တပ်ဘ်

en: Focus the previous tab.
my: ရှေ့တပ်ဘ်ကို အာရုံစိုက်မည်။

en: &Next Tab
my: &Nနောက်တပ်ဘ်

en: Focus the next tab.
my: နောက်တပ်ဘ်ကို အာရုံစိုက်မည်။

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
my: တပ်ဘ်%1သို့ ပြောင်း

en: &Quick Open
my: &Qအလျင်အမြန်ဖွင့်မည်

en: Output
my: အထုတ်

en: Create a new document
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်အသစ် ဖန်တီးမည်

en: Open an existing document for editing
my: ရှိပြီးသား မှတ်တမ်းစာအုပ်ကို တည်းဖြတ်ရန်ဖွင့်မည်

en: Sa&ve All
my: &vအားလုံးသိမ်းဆည်းမည်

en: Save all open, modified documents to disk.
my: ဖွင့်ထားသော၊ မွမ်းမံထားသော မှတ်တမ်းစာအုပ်အားလုံးကို ဒစ်စ်သို့ သိမ်းမည်။

en: Reload A&ll
my: &lအကုန်ပြန်တွန်းတင်မည်

en: Reload all open documents.
my: ဖွင့်ထားသော မှတ်တမ်းစာအုပ်အကုန် ပြန်တွန်းတင်မည်။

en: &Open Containing Folder
my: &Oတည်ရှိသော ဖိုလ်ဒါကို ဖွင့်မည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
my: အမည်ပြောင်းမည်...

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
my: ဖျက်မည်

en: Properties
my: ကိုယ်ပိုင်လက္ခဏာများ

en: Compare
my: နှိုင်းယှဉ်မည်

en: Close all documents in the file list that could not be reopened, because they are not accessible anymore.
my: စာရင်းမှ ပြန်ဖွင့်၍မရနိုင်သော မှတ်တမ်းစာအုပ်အားလုံးကို ပိတ်မည်

en: Close the current document.
my: လက်ရှိမှတ်တမ်းစာအုပ် ပိတ်မည်

en: Close O&ther
my: &tအခြားဟာများပိတ်မည်

en: Close other open documents.
my: အခြားမှတ်တမ်းစာအုပ်များ ပိတ်မည်

en: Clos&e All
my: &eအားလုံးပိတ်မည်

en: Close all open documents.
my: ဖွင့်ထားသော မှတ်တမ်းစာအုပ်အကုန် ပိတ်မည်။

en: Close this window
my: ဤဝင်းဒိုးကို ပိတ်မည်

en: New &Window
my: &Wဝင်းဒိုးအသစ်

en: Create a new window.
my: ဝင်းဒိုးအသစ်ဖန်တီးမည်။

en: Open W&ith
my: &iဖြင့် ဖွင့်မည်

en: &Plugins Handbook
my: &Pပလပ်ဂင်များ လက်စွဲစာအုပ်

en: Sess&ions
my: &iဆက်ရှင်များ

[ctx: Menu entry Session->New Session]
en: &New Session
my: &Nဆက်ရှင်အစသ်

en: &Recent Sessions
my: &Rလတ်တလော ဆက်ရှင်များ

en: &All Sessions
my: ဆက်ရှင် &Aအားလုံး

en: &Manage Sessions...
my: &Mဆက်ရှင်များ စီမံမည်...

en: &Save Session
my: &Sဆက်ရှင် သိမ်းဆည်းမည်

en: Save Session &As...
my: &Aအဖြစ် ဆက်ရှင်ကိုသိမ်းဆည်းမည်...

en: Go to Previous Location
my: ယခင်နေရာသို့သွားမည်

en: Go to Next Location
my: နောက်နေရာသို့သွားမည်

en: Show File Git History
my: ဖိုင်gitမှတ်တမ်းပြမည်

en: Close all documents?
my: အားလုံး ပိတ်မှာလား

en: Close All
my: အားလုံးပိတ်

en: Close all documents beside current one?
my: လက်ရှိတစ်ခုမှလွဲ၍ ကျန်မှတ်တမ်းစာအုပ်အားလုံးပိတ်မှာလား

en: Close Others
my: အခြားဟာများပိတ်မည်

en: Hide menu bar
my: မီနူးတန်း ဖွက်ထားမည်

en: You dropped the directory %1 into Kate. Do you want to open all files contained in it?
my: သင်သည် ဒါရိုက်ထရီ %1 ကို ကိတ် ထဲသို့ လွတ်ချခဲ့သည်။ ၎င်းအတွင်းရှိ ဖိုင်များအားလုံး သင်ဖွင့်ချင်ပါသလား။

[ctx: @title:window]
en: Open Files Recursively
my: ဖိုင်များကို ထပ်တလဲလဲဖွင့်မည်

[ctx: @action:button]
en: Open All Files
my: ဖိုင်အားလုံးဖွင့်

en:  [read only]
my:  [ဖတ်၍သာရ]

en: Toolview Manager
my: ကိရိယာမြင်ကွင်းမန်နေဂျာ

en: Sidebar Buttons
my: ဘေးတန်းခလုတ်များ

en: Tool &Views
my: ကိရိယာ &Vမြင်ကွင်းများ

en: Show Side&bars
my: &bဘေးတန်းများ ပြမည်

en: Hide All Tool Views
my: ကိရိယာမြင်ကွင်းအားလုံးဖွက်မည်

en: Show %1
my: %1 ပြမည်

en: Show %1 Button
my: %1 ခလုတ်ပြမည်

en: Configure...
my: ပြင်ဆင်မည်…

en: Hide Button
my: ခလုတ်ဖွက်မည်

en: Move To
my: သို့ရွေ့မည်

en: Own Section
my: ကိုယ်ပိုင်စာရေးသားခန်း

en: One Down
my: တစ်ခါချ

en: One Right
my: ညာတစ်ခါတိုး

en: One Up
my: တစ်ခါတက်

en: One Left
my: ဘယ်တစ်ခါတိုး

en: Left Sidebar
my: ဘယ်ဘေးတန်း

en: Right Sidebar
my: ညာဘေးတန်း

en: Top Sidebar
my: ထိပ်ဘေးတန်

en: Bottom Sidebar
my: အောက်ဘေးတန်း

en: Documents Modified on Disk
my: ဒစ်စ်ပေါ်တွင် ပြောင်းလဲသွားသော မှတ်တမ်းစာအုပ်များ

en: <qt>The documents listed below have changed on disk.<p>Select one or more at once, and press an action button until the list is empty.</p></qt>
my: <qt>အောက်တွင်စာရင်းပြထားသော မှတ်တမ်းစာအုပ်များ ဒစ်စ်တွင် ပြောင်းလဲသွားခဲ့သည်။<p>တစ်ပြိုင်တည်း တစ်ခု သို့မဟုတ် တစ်ခုထက်ပို၍ ရွေးချယ်ပြီး စာရင်းမရှင်းမချင်း အက်ရှင်ခလုတ်နှိပ်ပါ။</p></qt>

en: Filename
my: ဖိုင်အမည်

en: Status on Disk
my: ဒစ်စ်ပေါ်အခြေအနေ

en: Modified
my: မွမ်းမံခဲ့သည်

en: Created
my: ဖန်တီးခဲ့သည်

en: Deleted
my: ဖျက်ခဲ့သည်

en: &View Difference
my: &Vခြားနားချက်များကြည့်မည်

en: Calculates the difference between the editor contents and the disk file for the selected document.
my: ရွေးထားသောမှတ်တမ်းစာအုပ်အတွက် တည်းဖြတ်ကိရိယာရှိ စာသားဒေတာများနှင့် ဒစ်စ်ဖိုင်ရှိ စာသားဒေတာများ ခြားနားချက်ကိုရှာဖွေပေးသည်

en: &Ignore Changes
my: &Iပြောင်းလဲမှုများ လစ်လျူရှုမည်

en: &Reload
my: &Rပြန်တွန်းတင်မည်

en: Could not save the document 
    '%1'
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်ကို မသိမ်းဆည်းနိုင်ခဲ့ပါ
    '%1'

en: The diff command failed. Please make sure that git is installed and in your PATH.
my: အမိန့် diff မအောင်မြင်ခဲ့ပါ။ ကျေးဇူးပြု၍ git တပ်ဆင်ထားခြင်းရှိ၊ မရှိ နှင့် PATH ထဲတွင် ရှိ၊မရှိ စစ်ဆေးပါ။

en: Error Creating Diff
my: Diffဖန်တီးရာတွင် အမှားဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်

en: [OLD]
my: [အဟောင်း]

en: [NEW]
my: [အသစ်]

en: Search...
my: ရှာရန်…

en: Copy all text to clipboard
my: စာသားအားလုံးကိုကလစ်ဘုတ်သို့ကူးယူ

en: Clear all messages
my: ပေးစာများအားလုံးရှင်းမည်

[ctx: @info]
en: Error
my: အမှား

[ctx: @info]
en: Warning
my: သတိ

[ctx: @info]
en: Info
my: အချက်

[ctx: @info]
en: Log
my: မှတ်တမ်း

en: Save As (%1)
my: အဖြစ်သိမ်းဆည်းမည် (%1)

en: Save Documents
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်များ သိမ်းဆည်းမည်

en: The document "%1" has been modified. Do you want to save your changes or discard them?
my: မှတ်တမ်းစာအုပ် '%1' ကိုမွမ်းမံထားသော်လည်း။ မွမ်းမံမှုများကို သိမ်းဆည်းမှာလား၊ စွန့်ပစ်မှာလား။

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
my: <qt>အောက်ပါမှတ်တမ်းစာအုပ်များကို မွမ်းမံခဲ့ပြီးဖြစ်သည်။ မပိတ်ခင် ၎င်းတို့ကို သိမ်းဆည်းချင်ပါသလား။</qt>

en: Documents
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်များ

en: Location
my: တည်နေရာ

en: Se&lect All
my: &lအားလုံးရွေးချယ်မည်

[ctx: @menu:action]
en: Copy Location
my: တည်နေရာကူး

[ctx: @menu:action]
en: Copy Filename
my: ဖိုင်အမည်ကူး

en: Split Ve&rtical
my: &rအပေါ်အောက်ခွဲမည်

en: Split the currently active view vertically into two views.
my: လက်ရှိ ကြည့်နေသော မြင်ကွင်းကို အထက်အောက် မြင်ကွင်းနှစ်ခုအဖြစ်ခွဲမည်။

en: Split &Horizontal
my: &Hဘယ်ညာခွဲမည်

en: Split the currently active view horizontally into two views.
my: လက်ရှိ ကြည့်နေသော မြင်ကွင်းကို ဘယ်ညာမြင်ကွင်းနှစ်ခုအဖြစ်ခွဲမည်။

en: Split the currently active view vertically into two views and move the currently active document to right view.
my: လက်ရှိ ကြည့်နေသော မြင်ကွင်းကို ဘယ်ညာမြင်ကွင်းနှစ်ခုအဖြစ်ခွဲ၍ လက်ရှိကြည့်နေသောမှတ်တမ်းစာအုပ်ကို ညာဘက်မြင်ကွင်းသို့ရွှေ့မည်။

en: Split the currently active view horizontally into two views and move the currently active document to view below.
my: လက်ရှိ ကြည့်နေသော မြင်ကွင်းကို အပေါ်အောက်မြင်ကွင်းနှစ်ခုအဖြစ်ခွဲ၍ လက်ရှိကြည့်နေသောမှတ်တမ်းစာအုပ်ကို အောက်မြင်ကွင်းသို့ရွှေ့မည်။

en: Cl&ose Current View
my: &oလက်ရှိမြင်ကွင်းပိတ်မည်

en: Close the currently active split view
my: လက်ရှိကြည့်နေသော ကန့်ထားသည့်မြင်ကွင်းပိတ်မည်

en: Close Inactive Views
my: မကြည့်နေသော မြင်ကွင်းများ ပိတ်မည်

en: Close every view but the active one
my: လက်ရှိကြည့်နေသော မြင်ကွင်းမှလွဲ၍ အကုန်ပိတ်မည်

en: Hide Inactive Views
my: မကြည့်နေသော မြင်ကွင်းများ ဖွက်ထားမည်

en: Hide every view but the active one
my: လက်ရှိကြည့်နေသော မြင်ကွင်းမှလွဲ၍ အကုန်ဖွက်ထားမည်

en: Toggle Orientation
my: တည်နေရာအခင်းအကျင်း ဖွင့်/ပိတ်

en: Next Split View
my: နောက် အခွဲ-မြင်ကွင်း

en: Make the next split view the active one.
my: နောက် အခွဲ-မြင်ကွင်းကို သက်ဝင်စေမည်။

en: Previous Split View
my: ရှေ့ အခွဲ-မြင်ကွင်း

en: Make the previous split view the active one.
my: ရှေ့ အခွဲ-မြင်ကွင်းကို သက်ဝင်စေမည်။

en: Left Split View
my: ဘယ်ဘက် အခွဲ-မြင်ကွင်း

en: Make the split view intuitively on the left the active one.
my: အခွဲ-မြင်ကွင်းကို လက်ရှိမြင်ကွင်းဘယ်ဘက်ထားမည်။

en: Right Split View
my: ညာဘက် အခွဲ-မြင်ကွင်း

en: Make the split view intuitively on the right the active one.
my: အခွဲ-မြင်ကွင်းကို လက်ရှိမြင်ကွင်းညာဘက်ထားမည်။

en: Upward Split View
my: အပေါ် အခွဲ-မြင်ကွင်း

en: Make the split view intuitively upward the active one.
my: အခွဲ-မြင်ကွင်းကို လက်ရှိမြင်ကွင်းအပေါ်ထားမည်။

en: Downward Split View
my: အောက် အခွဲ-မြင်ကွင်း

en: Make the split view intuitively downward the active one.
my: အခွဲ-မြင်ကွင်းကို လက်ရှိမြင်ကွင်းအောက်ထားမည်။

en: Move Splitter Right
my: ခွဲတန်း ညာရွှေ့

en: Move the splitter of the current view to the right
my: လက်ရှိမြင်ကွင်း၏ခွဲတန်းကို ညာဘက်သို့ရွှေ့

en: Move Splitter Left
my: ခွဲတန်း ဘယ်ရွှေ့

en: Move the splitter of the current view to the left
my: လက်ရှိမြင်ကွင်း၏ခွဲတန်းကို ဘယ်ဘက်သို့ရွှေ့

en: Move Splitter Up
my: ခွဲတန်း အပေါ်တင်

en: Move the splitter of the current view up
my: လက်ရှိမြင်ကွင်း၏ခွဲတန်းကို အပေါ်တင်

en: Move Splitter Down
my: ခွဲတန်း အောက်ချ

en: Move the splitter of the current view down
my: လက်ရှိမြင်ကွင်း၏ခွဲတန်းကို အောက်ချ

en: Focus Navigation Bar
my: လမ်းညွှန်တန်းကို အာရုံစိုက်မည်

en: Focus the navigation bar
my: လမ်းညွှန်တန်းကို အာရုံစိုက်မည်

en: Welcome Page
my: ကြိုဆိုမှုစာမျက်နှာ

en: Show the welcome page
my: ကြိုဆိုစာမျက်နှာပြမည်

en: <p>You are attempting to open one or more large files:</p><ul>%1</ul><p>Do you want to proceed?</p><p><strong>Beware that kate may stop responding for some time when opening large files.</strong></p>
my: <p>အလွန်ကြီးမားသော ဖိုင်တစ်ခု သို့မဟုတ် တစ်ခုထက်ပိုသည်ကို ဖွင့်ရန် သင်လုပ်ဆောင်နေသည် -</p><ul>%1</ul><p>သင် ဆက်လုပ်ချင်ပါသလား။</p><p><strong>သတိထားရမည်က ဖိုင်အကြီးများဖွင့်သောအခါ ကိတ်သည် ကာလတစ်ခုတိုင်အောင် တုံ့ပြန်မှုမရှိဘဲနေမည်။</strong></p>

en: Opening Large File
my: ကြီးမားသောဖိုင်ဖွင့်နေသည်

[ctx: @title:window]
en: Open Folder
my: ဖိုင်တွဲဖွင့်

[ctx: @action:button]
en: Enable
my: ဖွင့်

en: Close Tab
my: တပ်ဘ်ပိတ်မည်

en: &Close Document
my: &Cမှတ်တမ်းစာအုပ် ပိတ်မည်

en: Close Other &Documents
my: &Dအခြားမှတ်တမ်းစာအုပ်များ ပိတ်မည်

en: Close &All Documents
my: မှတ်တမ်းစာအုပ် &Aအားလုံးပိတ်မည်

en: D&etach Document
my: မှတ်တမ်းစာအုပ် &eခွဲမည်

en: Compare with Active Document
my: သက်ဝင်နေသော မှတ်တမ်းစာအုပ်နှင့် နှိုင်းယှဉ်မည်

en: Compare with Active Document Using
my: အောက်ပါကိုအသုံးပြု၍ သက်ဝင်နေသောမှတ်တမ်းစာအုပ်နှင့် နှိုင်းယှဉ်မည်

en: Could not start program
my: ပရိုဂရမ်ကို မစတင်နိုင်ခဲ့ပါ

en: The selected program could not be started. Maybe it is not installed.
my: ရွေးထားသော ပရိုဂရမ်ကို မစတင်နိုင်ခဲ့ပါ။ တပ်ဆင်မထားရသေးခြင်းဖြစ်နိုင်သည်။

en: All Projects
my: ပရောဂျက် အားလုံး

en: Current Project
my: လက်ရှိ ပရောဂျက်

en: Fuzzy Filtering
my: အပျင်းတကြီးစစ်ထုတ်ခြင်း

en: Wildcard Filtering
my: ဝါးလုံးရှည်ဖြင့်ယမ်းသကဲ့သို့စစ်ထုတ်ခြင်း

en: Manage Sessions
my: ဆက်ရှင်များ စီမံမည်

en: Session Chooser
my: ဆက်ရှင် ရွေးချယ်ကိရိယာ

en: Restore
my: ပြန်လည်ထားသိုမည်

en: Session will be deleted on dialog close
my: ဒိုင်ယာလော့ ပိတ်သည်နှင့် ဆက်ရှင်ကို ဖျက်ပစ်မည်

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_filterBox)
en: Filter Sessions
my: လုပ်ငန်းဆောင်ရွက်မှုခန်းများ စစ်ထုတ်မည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Session Name
my: ဆက်ရှင် အမည်

note: i18n: The number of open documents i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Files
my: ဖိုင်များ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Last opened
my: နောက်ဆုံးဖွင့်ခဲ့သော

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openButton)
en: &Open
my: &Oဖွင့်မည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewSession) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New Session
my: လုပ်ငန်းဆောင်ရွက်မှုခန်းအသစ်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_templateButton)
en: Open as Template
my: ပုံစံမူအဖြစ် ဖွင့်မည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dontAskCheckBox)
en: Don't ask again
my: ထပ်မမေးပါနှင့်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_copyButton)
en: Duplicate...
my: ပုံတူပွားမည်...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: &Rename...
my: &Rအမည်ပြောင်းမည်...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete
my: ဖျက်မည်

[ctx: @action:button]
en: Switch to Instance
my: အင်းစတမ့်သို့ပြောင်း

[ctx: @action:button]
en: Reopen
my: ပြန်ဖွင့်

en: Session Renaming
my: ဆက်ရှင် အမည်ပြောင်းခြင်း

en: Session name:
my: ဆက်ရှင် အမည် -

en: To save a session, you must specify a name.
my: ဆက်ရှင်ကိုသိမ်းဆည်းရန် အမည်ပေးရမည်။

en: Specify a name for this session
my: ဤဆက်ရှင်အတွက် အမည်သတ်မှတ်ပါ

en: Specify a new name for session: %1
my: ဆက်ရှင် - %1 အတွက် အမည်အသစ်သတ်မှတ်ပါ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAppStartup)
en: Application Startup Behavior
my: အပ္ပလီကေးရှင်းစတင်မှုဆိုင်ရာအမူအကျင့်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startNewSessionRadioButton)
en: &Start new session
my: &Sဆက်ရှင်အသစ်စတင်မည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadLastUserSessionRadioButton)
en: &Load last used session
my: &Lနောက်ဆုံးသုံးခဲ့သော ဆက်ရှင် တွန်းတင်မည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manuallyChooseSessionRadioButton)
en: &Manually choose a session
my: &Mကိုယ်တိုင်ဆက်ရှင်ရွေးချယ်မည်

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Application Startup/Shutdown Behavior
my: အပ္ပလီကေးရှင်း စတင်၊ပိတ်ချမှုဆိုင်ရာအမူအကျင့်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Automatically save and restore:
my: အလိုအလျောက် သိမ်းဆည်း၍ ပြန်လည်ထားသိုမည် -

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stashNewUnsavedFiles)
en: Newly-created unsaved files
my: မသိမ်းရသေးသော အသစ်ဖန်တီးထားသည့်ဖိုင်များ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stashUnsavedFilesChanges)
en: Files with unsaved changes
my: ပြောင်းလဲမှုများ မသိမ်းဆည်းရသေးသောဖိုင်များ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showWelcomeViewForNewWindow)
en: Show welcome view for new windows
my: ဝင်းဒိုးအသစ်များတွင် ကြိုဆိုမြင်ကွင်းပြမည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, modCloseAfterLast)
en: Close the application entirely when the last file is closed
my: နောက်ဆုံးကျန်နေသောဖိုင်ကို ပိတ်ပြီးသည်နှင့် ကိတ်ကို ပိတ်ချမည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, winClosesDocuments)
en: Close documents with the window they belong to
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်များနှင့် ၎င်းတို့ဖြင့်ဆက်စပ်သောဝင်းဒိုးကိုပိတ်မည်

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbElements)
en: Session Elements
my: ဆက်ရှင် အစိတ်အပိုင်းများ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of entries in recent file list:
my: လတ်တလောဖိုင်စာရင်းတွင်ပြမည့်အများဆုံးအရေအတွက်-

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Include &window configuration
my: &wဝင်းဒိုးပြင်ဆင်ချက်ပါဝင်သည်

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Keep &meta-information past sessions
my: &mအဓိပ္ပါယ်ဖွင့်ဆိုမှု-အချက်အလက်များကို သိမ်းထားမည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Delete unused meta-information after:
my: အသုံးမပြုသော အဓိပ္ပါယ်ဖွင့်ဆိုမှု-အချက်အလက်များကို ဖျက်မည် (အချိန်တစ်ခုကြာပြီးလျှင်) -

en: Welcome to %1
my: %1သို့ကြိုဆိုပါ၏

en: Recent Documents and Projects
my: လတ်တလောမှတ်တမ်းစာအုပ်နှင့်ပရောဂျက်များ

en: Recent Documents
my: လတ်တလောမှတ်တမ်းစာအုပ်များ

en: No recent documents or projects
my: လတ်တလောမှတ်တမ်းစာအုပ်များ သို့ ပရောဂျက်များ မရှိပါ

en: No recent documents
my: လတ်တလောမှတ်တမ်းစာအုပ်များမရှိပါ

en: No saved sessions
my: သိမ်းထားသောဆက်ရှင်မရှိပါ

en: Open Selected Files...
my: ရွေးထားသောဖိုင်များဖွင့်…

en: Copy &Location
my: &Lတည်နေရာကူးယူမည်

en: &Remove
my: &Rဖယ်

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QScrollArea, WelcomeView)
en: Welcome
my: ကြိုဆိုပါ၏။

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewFile)
en: New File
my: ဖိုင်အသစ်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenFolder)
en: Open Folder...
my: ဖိုင်တွဲဖွင့်…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRecentItems)
en: Recent Files
my: လတ်တလောဖိုင်များ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenFile)
en: Open File...
my: ဖိုင်ဖွင့်…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClearRecentItems)
en: Clear Recent Files
my: လတ်တလောဖိုင်များရှင်းမည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHelp)
en: Help
my: အကူအညီ

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHomepage)
en: Visit homepage
my: အိမ်စာမျက်နှာသို့

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelContribute)
en: Get involved
my: ပါဝင်ကူညီမည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHandbook)
en: Read handbook
my: လက်စွဲစာအုပ်ဖတ်မည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSavedSessions)
en: Saved Sessions
my: သိမ်းထားသောဆက်ရှင်များ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonManageSessions)
en: Manage Sessions...
my: ဆက်ရှင်များ စီမံမည်…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowForNewWindow)
en: Show welcome page for new window
my: ဝင်းဒိုးအသစ်တွင် ကြိုဆိုစာမျက်နှာပြမည်
