kate - en to my translation catalogue (13 entries)

[ctx: @title:window]
en: Close files confirmation
my: ဖိုင်လ်များ အတည်ပြုချက် ပိတ်မည်

[ctx: @label:listbox]
en: You are about to close the following documents:
my: အောက်ပါမှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူများကို ပိတ်ပစ်ပါတော့မည် -

[ctx: @title:column]
en: Document
my: မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူ

[ctx: @title:column]
en: Location
my: တည်နေရာ

[ctx: option:check]
en: Do not ask again
my: နောက်ထပ်မမေးပါနှင့်

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Confirmation
my: အတည်ပြုမှု ပြမည်

[ctx: @action:inmenu close docs except the following...]
en: Close Except
my: မှလွဲ၍ ပိတ်မည်

[ctx: @action:inmenu close docs like the following...]
en: Close Like
my: ကဲ့သို့ ပိတ်မည်

en: Close Except/Like Plugin
my: မှလွဲ၍/ကဲ့သို့ ပလပ်ဂင် ပိတ်မည်

[ctx: @title:window]
en: Error
my: အမှား

[ctx: @info:tooltip]
en: No files to close ...
my: ပိတ်ရမည့်ဖိုင်လ်မရှိ...

[ctx: @title:window]
en: Done
my: ပြီးပြီ

en: %1 file closed | %1 files closed
my[0]: ဖိုင်လ် %1ခု ပိတ်သွားခဲ့ပြီ
