kate - en to my translation catalogue (65 entries)

en: Export Search Result Matches
my: ရှာဖွေမှုရလဒ်များတင်ပို့မည်

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, exportPatternText)
en: Export Pattern
my: တင်ပို့မှုပုံစံ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Generate
my: ထုတ်လုပ်မည်

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QPlainTextEdit, exportResultText)
en: Result
my: ရှာဖွေမှုရလဒ်

en: One checked | %1 checked
my[0]: %1ခု စစ်ဆေးပြီး

en: Generating file list: ...%1
my: ဖိုင်လ်စာရင်း ထုတ်လုပ်နေသည် - ...%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: Search
my: ရှာမည်

[ctx: Checked here refers to the items on the list below that can have a checkmark or not. It's not about any verification or similar, plainly about user interface]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceCheckedBtn)
en: Replace Checked
my: အစားထိုးမှုစစ်ဆေးမှုအမှတ်အသား

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next
my: နောက်

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopButton)
en: Stop
my: ရပ်မည်

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCase)
en: Match case
my: စာလုံးအကြီးအသေးကိုက်ညီမှသာ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, expandResults)
en: Expand results
my: ရလဒ်များဖြန့်ကြည့်မည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, filterBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, displayOptions) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, newTabButton)
en: ...
my: …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceButton)
en: Replace
my: အစားထိုး

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchPlaceCombo)
en: In Current File
my: လက်ရှိဖိုင်တွင်

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchPlaceCombo)
en: In Open Files
my: ဖွင့်ထားသောဖိုင်များတွင်

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchPlaceCombo)
en: In Folder
my: ဖိုင်တွဲထဲတွင်

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, currentFolderButton)
en: Use the current document's path.
my: လက်ရှိမှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူ၏ လမ်းကြောင်းသုံးမည်

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, displayOptions)
en: Show more search options
my: နောက်ထပ်ရှာဖွေမှုဆိုင်ရာရွေးချယ်စရာများပြ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: Folder:
my: ဖိုင်တွဲ -

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, folderUpButton)
en: Go one folder up.
my: ဖိုင်တွဲအပေါ်တစ်ခု တက်မည်။

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter:
my: စစ်ထုတ်ချက် -

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, excludeLabel)
en: Exclude:
my: ထုတ်ထား -

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hiddenCheckBox)
en: Include hidden
my: ဖွက်ထားသည်များအပါအဝင်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, symLinkCheckBox)
en: Follow symbolic links
my: အထိမ်းအမှတ်လင့်ခ်များနောက်လိုက်မည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, binaryCheckBox)
en: Include binary files
my: ဘိုင်နရီဖိုင်များအပါအဝင်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size limit
my: အရွယ်အစားကန့်သတ်ချက်

en: Line break
my: စာကြောင်းအဆုံးသတ်

en: Tab
my: တပ်ဘ်

en: Beginning of line
my: စာကြောင်းအစ

en: End of line
my: စာကြောင်းအဆုံး

en: Any single character (excluding line breaks)
my: မည်သည့်အက္ခရာတစ်လုံးမဆို(စာကြောင်းအဆုံးသတ်အက္ခရာများမပါ)

en: One or more occurrences
my: တစ်ကြိမ် သို့ တစ်ကြိမ်ထက်ပိုသောကိုက်ညီမှုများ

en: Group, capturing
my: အုပ်စု၊ ဖမ်းဆီးနေသည်

en: Or
my: သို့မဟုတ်

en: Set of characters
my: အက္ခရာအစု

en: Word boundary
my: စကားလုံးအစွန်းသတ်

en: Not word boundary
my: စကားလုံးအစွန်းသတ်မဟုတ်

en: Non-digit
my: ဂဏာန်းမဟုတ်သော

en: Whitespace (excluding line breaks)
my: မမြင်ရသောအက္ခရာ(စာကြောင်းအဆုံးသတ်အက္ခရာမပါ)

en: Non-whitespace (excluding line breaks)
my: မြင်ရသောအက္ခရာ(စာကြောင်းအဆုံးသတ်အက္ခရာမပါ)

en: Word character (alphanumerics plus '_')
my: စကားလုံးအက္ခရာ(စာလုံး၊ဂဏန်းနှင့် '_')

en: Non-word character
my: အက္ခရာမဟုတ်သော သင်္ကေတ

en: Search & Replace
my: ရှာဖွေ&အစားထိုး

en: Find in Files
my: ဖိုင်မန်နေဂျာတွင်ရှာမည်

en: Find in Files (in a New Tab)
my: ဖိုင်မန်နေဂျာတွင်ရှာမည်(တပ်ဘ်အသစ်တွင်)

en: Go to Next Match
my: နောက်ကိုက်ညီမှုသို့သွား

en: Go to Previous Match
my: ယခင်ကိုက်ညီမှုသို့သွား

en: Find
my: ရှာဖွေမည်

en: Search Match
my: ရှာဖွေမှုကိုက်ညီချက်များ

en: Next from cursor
my: ကာဆာမှ

en: Starting from first match
my: ပထမဆုံးကိုက်ညီမှုမှစတင်မည်

en: Continuing from first match
my: ပထမဆုံးကိုက်ညီမှုမှဆက်လုပ်မည်

en: Starting from last match
my: နောက်ဆုံးကိုက်ညီမှုမှစတင်မည်

en: Continuing from last match
my: နောက်ဆုံးကိုက်ညီမှုမှဆက်လုပ်မည်

en: Search: %1
my: ရှာဖွေမှု- %1

en: Copy all
my: အားလုံးကူးယူမည်

en: Export matches
my: ကိုက်ညီမှုရလဒ်များတင်ပို့မည်

en: Open as Editor Tab
my: တည်းဖြတ်မှုတပ်ဘ်အဖြင့်ဖွင့်မည်

en: Clear
my: ရှင်း

en: Add...
my: ထည့်သွင်းမည်...

en: Search As You Type
my: စာလုံးရိုက်သည်နှင့်တန်းရှာမည်

en: In Current Project
my: လက်ရှိပရောဂျက်တွင်

en: In All Open Projects
my: ဖွင့်ထားသောပရောဂျက်အားလုံးတွင်

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
my: &Eတည်းဖြတ်
