kate - en to my translation catalogue (400 entries)

en: Kate
my: ကိတ်

en: Kate - Advanced Text Editor
my: ကိတ် - အဆင့်မြင့်စာသားတည်းဖြတ်ကိရိယာ

en: (c) 2000-2024 The Kate Authors
my: (c) ၂၀၀၀-၂၀၂၄ ကိတ် ရေးသားသူများ

en: Start Kate with a given session.
my: ရွေးချယ်ထားသောဆက်ရှင်ဖြင့် ကိတ်စတင်မည်

en: session
my: ဆက်ရှင်

en: Start Kate with a new anonymous session, implies '-n'.
my: အမည်မသိ ဆက်ရှင်အသစ်ဖြင့် ကိတ်ကို စတင်ပါ၊ '-n' ကို ဆိုလိုသည်။

en: Set encoding for the file to open.
my: ဖွင့်မည့်ဖိုင်အတွက်ကုဒ်ဝှက်စနစ်သတ်မှတ်

en: encoding
my: ကုတ်ဝှက်စနစ်

en: Navigate to this line.
my: ဤစာကြောင်းသို့သွား

en: line
my: စာကြောင်း

en: Navigate to this column.
my: ဤတိုင်သို့သွား

en: column
my: တိုင်

en: Read the contents of stdin.
my: Stdinရှိဒေတာများကို ဖတ်မည်

en: Documents to open.
my: ဖွင့်ရန်ဖိုင်များ

en: KWrite - Text Editor
my: KWrite - စာသားတည်းဖြတ်ကိရိယာ

en: Open File
my: ဖိုင်ဖွင့်မည်

en: Copy Location
my: တည်နေရာကူးယူ

en: Invalid hash
my: မမှန်သောhash

en: %1 doesn't exist in a git repo.
my: %1 သည်git repoတွင် မရှိပါ။

[ctx: @title:tab]
en: Commit %1
my: အပ်နှံချက် %1

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
my: &ဖိုင်

note: i18n: ectx: Menu (file_file_actions)
en: File Act&ions
my: ဖိုင်ဆိုင်ရာ &လုပ်ဆောင်ချက်များ

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
my: &တည်းဖြတ်

note: i18n: ectx: Menu (selection)
en: Sele&ction
my: &ရွေးချယ်မှု

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
my: &သို့သွား

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
my: &မြင်ကွင်း

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
my: မြင်ကွင်းအခွဲ

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
my: &ကိရိယာများ

note: i18n: ectx: Menu (tools_diagnosticsview) i18n: ectx: Menu (tools)
en: Diagnostics View
my: စစ်ဆေးမှုမြင်ကွင်း

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
my: &သတ်မှတ်ချက်များ

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
my: &အကူအညီ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
my: ပင်မကိရိယာတန်း

note: i18n: ectx: ToolBar (hamburgerBar)
en: Hamburger Menu Toolbar
my: ဟမ်ဘာဂါမီနူးကိရိယာတန်း

note: i18n: ectx: Menu (viewspace_popup_statusbar)
en: &Status Bar Items
my: &အခြေအနေပြတန်းရှိအိုင်တမ်များ

[ctx: @info]
en: Error in regular expression: %1
    offset %2: %3
my: အမှား: %1
    နေရာ %2: %3

en: All
my: အားလုံး

en: Diagnostics limit reached, ignoring further diagnostics. The limit can be configured in settings.
my: စစ်ဆေးမှုပမာဏကန့်သတ်ချက် ပြည့်သွားပါပြီး။ နောက်ထပ်စစ်ဆေးမှုရလဒ်များကို လျစ်လျူရှူသွားပါမည်။ ယင်းကန့်သတ်ချက်ကို ကိတ်၏သတ်မှတ်ချက်များတွင် ပြင်ဆင်နိုင်ပါသည်။

[ctx: @action:inmenu Diagnostics View actions menu]
en: Diagnostics View
my: စစ်ဆေးမှုမြင်ကွင်း

en: Quick Fix
my: အလျင်အမြန်ပြင်

en: Next Item
my: နောက်အိုင်တမ်

en: Previous Item
my: ယခင်အိုင်တမ်

en: Clear Diagnostics Filter
my: စစ်ဆေးချက်-စစ်ထုတ်မှုရှင်းမည်

en: Show Hover Info
my: ကာဆာဝဲနေစဉ်အချက်အလက် ပြ

en: Diagnostics
my: စစ်ဆေး

en: Errors
my: အမှား

en: Warnings
my: သတိ

en: Filter…
my: စီစစ်…

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear diagnostics
my: စေဆေးချက်ရှင်းမည်

en: Error
my: အမှား

en: Warning
my: သတိ

en: Information
my: အချက်အလက်

[ctx: @info]
en: %1 [suppressed: %2]
my: %1 [ဖုံးဖိ -%2]

en: Expand All
my: အားလုံးဖြန့်မည်

en: Collapse All
my: အားလုံးပိတ်မည်

en: Copy to Clipboard
my: ကူးယူ

en: Remove Global Suppression
my: နေရာအစုံဖုံးဖိမှု ဖယ်မည်

en: Add Global Suppression
my: နေရာအစုံဖုံးဖိမှု ထည့်မည်

en: Remove Local Suppression
my: တစ်နေရာဖုံးဖိမှု ဖယ်မည်

en: Add Local Suppression
my: တစ်နေရာဖုံးဖိမှု ထည့်မည်

en: Disable Suppression
my: ဖုံးဖိမှု ပိတ်မည်

en: Enable Suppression
my: ဖုံးဖိမှု ဖွင့်မည်

en: Change Style
my: ပုံစံပြောင်းမည်

en: Side By Side
my: ဘေးချင်းကပ်

en: Raw
my: အကြမ်း

en: Edit Line
my: စာကြောင်းတည်းဖြတ်

en: Stage Line | Stage Lines
my[0]: စာကြောင်းကိုခြေလှမ်းတစ်ခုတိုးမည်

en: Stage Hunk
my: စာအပိုင်းကိုခြေလှမ်းတစ်ခုတိုးမည်

en: Discard Line | Discard Lines
my[0]: စာကြောင်းပယ်

en: Discard Hunk
my: စာအပိုင်းပယ်

en: Unstage Line | Unstage Lines
my[0]: စာကြောင်းကိုခြေလှမ်းပြန်ဆုတ်မည်

en: Unstage Hunk
my: စာအပိုင်းကိုခြေလှမ်းပြန်ဆုတ်မည်

en: <b>git</b> not found. Git is needed to diff the documents. If git is already installed, make sure it is your PATH variable. See https://git-scm.com/downloads
my: <b>git</b>မတွေ့ပါ။ မှတ်တမ်းစာအုပ်များ၏ကွာခြားချက်ရှာဖွေရန်အတွက် gitကိုလိုအပ်ပါသည်။ https://git-scm.com/downloadsသို့သွားကြည့်ပါ

en: Show/Hide Commit Info
my: အပ်နှံချက်အချက်အလက် ပြ၊ဖွက်

en: Jump to Next File
my: နောက်ဖိုင်သို့ခုန်

en: Jump to Previous File
my: ယခင်ဖိုင်သို့ခုန်

en: Jump to Next Hunk
my: နောက်စာအပိုင်းသို့ခုန်

en: Jump to Previous Hunk
my: ယခင်စာအပိုင်းသို့ခုန်

[ctx: Tooltip for a button, clicking the button reloads the diff]
en: Reload Diff
my: Diff ပြန်တွန်းတင်မည်

[ctx: Tooltip for a button]
en: Show diff with full context, not just the changed lines
my: ပြောင်းသွားသောစာကြောင်းများသာမက ဆက်စပ်အကြောင်းအရာပြည့်စုံစွာဖြင့် diff ပြမည်

en: New file %1
my: ဖိုင်အသစ်%1

en: Deleted file %1
my: ဖျက်ခဲ့သောဖိုင် %1

en: No differences found
my: ကွာခြားချက်မတွေ့ပါ

[ctx: error message]
en: Invalid date: %1
my: ရက်စွဲမမှန်ပါ - %1

en: Failed to get file history: %1
my: ဖိုင်မှတ်တမ်း မရယူနိုင်ခဲ့ပါ - %1

[ctx: @menu:action]
en: Copy Commit Hash
my: အပ်နှံချက်hashကူးယူ

[ctx: @menu:action]
en: Show Full Commit
my: အပ်နှံချက်အပြည့်အစုံပြမည်

[ctx: @title:tab]
en: File History - %1
my: ဖိုင်မှတ်တမ်း-%1

en: Maintainer
my: ထိန်းသိမ်းသူ

en: Core Developer
my: ကုတ်ရေးခေါင်းဆောင်

en: Developer
my: ကုတ်ရေးသူ

en: The Editing Commands
my: တည်းဖြတ်ဆိုင်ရာအမိန့်များ

en: Testing, ...
my: စမ်းနေသည်

en: Former Core Developer
my: ယခင်ကုတ်ရေးခေါင်းဆောင်

en: KWrite Author
my: KWrite ရေးသူ

en: KWrite port to KParts
my: KPartsသို့ တင်ပို့ရေးထားသော KWrite

en: KWrite XML Syntax highlighting support
my: KWrite၏XMLစာလုံးအထားအသိုအရောင်ချယ်ပြခြင်း

en: Python Plugin Developer
my: ပိုက်သွန်ပလပ်ဂင်ရေးသူ

en: QA and Scripting
my: QAနှင့် စေခိုင်းကုတ်ရေးသားခြင်း

en: Designer of Kate's mascot 'Kate the Cyber Woodpecker'
my: ကိတ်လာဘ်ကောင် 'ဆိုက်ဘာသစ်တောက်ငှက်လေး ကိတ်' ၏ ဒီဇိုင်နာ

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
my: RPM Spec-Files, Perl, Diff အစရှိသည်တို့ကို အရောင်ခြယ်ပြသမှု

en: Highlighting for VHDL
my: VHDLစာသားအရောင်ချယ်ခြင်း

en: Highlighting for SQL
my: SQLစာသားအရောင်ချယ်ခြင်း

en: Highlighting for Ferite
my: Feriteစာသားအရောင်ချယ်ခြင်း

en: Highlighting for ILERPG
my: ILERPGစာသားအရောင်ချယ်ခြင်း

en: Highlighting for LaTeX
my: LaTeXစာသားအရောင်ချယ်ခြင်း

en: Highlighting for Makefiles, Python
my: Makefiles, Python စာသားအရောင်ချယ်ခြင်း

en: Highlighting for Python
my: Python စာသားအရောင်ချယ်ခြင်း

en: Highlighting for Scheme
my: Schemeစာသားအရောင်ချယ်ခြင်း

en: PHP Keyword/Datatype list
my: PHP သော့ချက်စကားလုံး/ဒေတာအမျိုးအစား စာရင်း

en: Very nice help
my: အလွန်ကောင်းမွန်တဲ့အကူအညီ

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
my: ပါဝင်ကူညီပေးခဲ့သောလူအားလုံး

en: Folders can only be opened when the projects plugin is enabled
my: ပရောဂျက်ပလပ်ဂင်ကိုအသုံးပြုထားမှသာ ဖိုင်တွဲများ ဖွင့်နိုင်မည်

en: Configure
my: ပြင်ဆင်

en: Behavior
my: အပြုအမှု

en: Behavior Options
my: အပြုအမှုရွေးချယ်စရာများ

en: &Behavior
my: &အပြုအမှု

en: Open each document in its own window
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်တစ်ခုချင်းစီကို ကိုယ်ပိုင်ဝင်းဒိုးတွင်ဖွင့်မည်

en: If enabled, each document will be opened in its own window. If not enabled, each document will be opened in a new tab in the current window.
my: ဖွင့်ထားပါက မှတ်တမ်းစာအုပ်တစ်ခုချင်းစီကို သူ၏ကိုယ်ပိုင်ဝင်းဒိုးတွင် ဖွင့်ပေးမည်။ ပိတ်ထားပါက ယင်းတို့ကို လက်ရှိဝင်းဒိုး၏တပ်ဘ်အသစ်များတွင်ဖွင့်မည်။

en: Never
my: ဘယ်တော့မှ

en: Info
my: သတင်း

en: Log
my: မှတ်တမ်း

en: &Limit output view history:
my: ရလဒ်မြင်ကွင်းမှတ်တမ်း&ကန့်သတ်-

en: Unlimited
my: မကန့်သတ်

en: Output timestamps with date
my: ရက်စွဲပါ အချိန်မှတ်ချက်များ ထုတ်ပေးပါ

en: &Sidebars
my: &ဘေးတန်းများ

en: Show text for left and right sidebar buttons
my: ဘယ်၊ညာ ဘေးတန်းခလုတ်များအတွက် စာသားကို ပြမည်

en: Icon size for left and right sidebar buttons:
my: ဘယ်၊ ညာ ဘေးတန်းခလုတ်များအတွက် အိုင်ကွန်အရွယ်အစား-

en: &Tabs
my: &တပ်ဘ်များ

en: &Limit number of tabs:
my: တပ်ဘ်အရေအတွက်&ကန့်သတ်-

en: &Auto hide tabs
my: တပ်ဘ်များအ&လိုအလျောက်ဖွက်မည်

en: &Show close button
my: အပိတ်ခလုတ်&ပြမည်

en: &Expand tabs
my: တပ်ဘ်များ&ဖြန့်ပြ

en: &Double click opens a new document
my: &နှစ်ချက်ကလစ်နှိပ်လျှင် မှတ်တမ်းစာအုပ်အသစ်ဖွင့်

en: &Middle click closes a document
my: &အလယ်ကလစ်နှိပ်၍မှတ်တမ်းစာအုပ်ပိတ်မည်

en: Allow tab scrolling
my: တပ်ဘ်ဖြင့်လှိမ့်ဆွဲခြင်းခွင့်ပြုမည်

en: Open new tabs to the right of the current tab
my: လက်ရှိတပ်ဘ်၏ညာဘက်တွင်အသစ်ဖွင့်

en: If unchecked the new tab will open at the end.
my: အမှန်မခြစ်ထားလျှင် တပ်ဘ်အသစ်ကို နောက်ဆုံးတွင်ဖွင့်မည်

en: &Mouse
my: &မောက်

en: &Backward button pressed:
my: &နောက်ဘက်ခလုတ်နှိပ်လိုက်သောအခါ

en: Previous tab
my: ယခင်တပ်ဘ်

en: History back
my: မှတ်တမ်း နောက်သို့

en: &Forward button pressed:
my: &အရှေ့ခလုတ်နှိပ်လိုက်သောအခါ

en: Next tab
my: နောက်တပ်ဘ်

en: History forward
my: မှတ်တမ်း ရှေ့သို့

en: Diff Style:
my: Diffပုံစံ-

en: Navigation Bar
my: လမ်းညွှန်တန်း

en: Show current symbol in navigation bar
my: လမ်းညွှန်တန်းတွင် လက်ရှိပုံကို ပြမည်

en: Diagnostics limit:
my: စစ်ဆေးမှုပမာဏကန့်သတ်ချက်-

en: Max number of diagnostics allowed in the Diagnostics toolview.
my: ရှာဖွေစစ်ဆေးမှုကိရိယာမြင်ကွင်းတွင် ခွင့်ပြုမည်ဖြစ်သော စစ်ဆေးချက်အများဆုံးပမာဏ။

en: Context
my: ဆက်စပ်အကြောင်းအရာ

en: Enable tool view
my: ကိရိယာမြင်ကွင်းအသုံးပြုမည်

en: Session
my: ဆက်ရှင်

en: Session Management
my: ဆက်ရှင်စီမံမှု

[ctx: The special case of 'Delete unused meta-information after']
en: (never)
my: (ဘယ်တော့မှ)

[ctx: The suffix of 'Delete unused meta-information after']
en: %v day | %v days
my[0]: %v ရက်

en: Plugins
my: ပလပ်ဂင်များ

en: Plugin Manager
my: ပလပ်ဂင်မန်နေဂျာ

en: User Feedback
my: သုံးစွဲသူအကြံပေးစာ

en: Bad PATH value
my: PATH၏ဒေတာမကောင်းပါ

en: The path '%1' doesn't exist
my: လမ်းကြောင်း '%1' မရှိပါ

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
my: မသိမ်းရသေးသောပြောင်းလဲမှုများရှိပါသည်။ ယင်းပြောင်းလဲမှုများကို သိမ်းမှာလား၊ ပယ်မှာလား။

en: Name
my: အမည်

en: Description
my: ဖော်ပြချက်

en: Close Document
my: ပိတ်မည်

en: Save As
my: အဖြစ်သိမ်းမည်

en: Closing Aborted
my: ပိတ်ခြင်းပယ်ဖျက်လိုက်သည်

en: Starting Up
my: စတင်နေသည်

en: Reopening files from the last session...
my: နောက်ဆုံးဆက်ရှင်မှဖိုင်များပြန်ဖွင့်နေသည်…

en: Cannot pin untitled documents.
my: ခေါင်းစဉ်မဲ့မှတ်တမ်းစာအုပ်များကို မတွဲနိုင်ပါ

en: Cannot pin non local documents.
my: စက်တွင်းမဟုတ်သောဖိုင်များကိုမတွဲနိုင်ပါ

en: Rename file
my: ဖိုင်အမည်ပြောင်း

en: New file name
my: ဖိုင်အမည်သစ်

en: File "%1" could not be moved to "%2"
my: "%1"ဖိုင်ကို "%2"သို့ မရွှေ့နိုင်ခဲ့ပါ

en: Do you really want to delete file "%1"?
my: ဖိုင် "%1" ကို ဖျက်မှာ သေချာပါသလား

en: Delete file
my: ဖျက်

en: File "%1" could not be deleted.
my: "%1"ဖိုင်ကို မဖျက်နိုင်ခဲ့ပါ

en: &Other Application...
my: &အခြားအပ္ပလီကေးရှင်း…

en: Show &Tabs
my: &တပ်ဘ်ကိုပြ

en: Sho&w Path in Titlebar
my: ခေါင်းစဉ်တန်းတွင် လမ်းကြောင်းကို &ပြမည်

en: Show Navigation Bar
my: လမ်းညွှန်တန်းပြမည်

en: &Window Color Scheme
my: &ဝင်းဒိုးအရောင်ချယ်ပုံစံ

en: &Previous Tab
my: &ယခင်တပ်ဘ်

en: Focus the previous tab.
my: ယခင်တပ်ဘ်ကိုအာရုံစိုက်

en: &Next Tab
my: &နောက်တပ်ဘ်

en: Focus the next tab.
my: နောက်တပ်ဘ်ကိုအာရုံစိုက်

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
my: တပ်ဘ်%1သို့ ပြောင်း

en: &Quick Open
my: အ&မြန်ဖွင့်

en: Output
my: ရလဒ်

en: Create a new document
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်အသစ်ဖန်တီးမည်

en: Open an existing document for editing
my: ရှိပြီးသား ဖိုင်ကို တည်းဖြတ်ရန်ဖွင့်ပါ

en: Sa&ve All
my: အားလုံးသိမ်း&ဆည်းမည်

en: Reload A&ll
my: အ&ကုန်ပြန်တွန်းတင်

en: Reload all open documents.
my: ဖွင့်ထားသောမှတ်တမ်းစာအုပ်အားလုံးပြန်တွန်းတင်မည်

en: Copies the file path of the current file to clipboard.
my: လက်ရှိဖိုင်၏နေရာကို ကလစ်ဘုတ်သို့ကူးယူမည်

en: Copy Filename
my: ဖိုင်အမည်ကူး

en: &Open Containing Folder
my: ဖိုင်ရှိသောဖိုင်တွဲ&ဖွင့်မည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
my: အမည်ပြောင်း

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
my: ဖျက်

en: Properties
my: အချက်အလက်များ

en: Compare
my: နှိုင်းယှဉ်

en: Close the current document.
my: လက်ရှိမှတ်တမ်းစာအုပ်ကို ပိတ်မည်

en: Close O&ther
my: အခြား&ဟာများပိတ်မည်

en: Close other open documents.
my: အခြားဖွင့်ထားသည်များပိတ်

en: Clos&e All
my: အား&လုံးပိတ်

en: Close all open documents.
my: ဖွင့်ထားသည်များအကုန်ပိတ်

en: Close &Window
my: &ဝင်းဒိုးပိတ်ရန်

en: Close this window
my: ဤဝင်းဒိုးကိုပိတ်

en: Quit the application
my: အပ္ပလီကေးရှင်းမှထွက်မည်

en: New &Window
my: &ဝင်းဒိုးအသစ်

en: Create a new window.
my: ဝင်းဒိုးအသစ်ဖန်တီးမည်

en: Open W&ith
my: ဖြင့်ဖွင့်&မည်

en: &Plugins Handbook
my: &ပလပ်ဂင်လက်စွဲစာအုပ်

en: Sess&ions
my: ဆက်&ရှင်များ

[ctx: Menu entry Session->New Session]
en: &New Session
my: ဆက်ရှင်&အသစ်

en: &Recent Sessions
my: &လတ်တလောဆက်ရှင်များ

en: &All Sessions
my: ဆက်ရှင်&အားလုံး

en: &Manage Sessions...
my: ဆက်ရှင်များ &စီမံမည်…

en: &Save Session
my: ဆက်ရှင်&သိမ်းဆည်း

en: Save Session &As...
my: ဆက်ရှင်ကို အဖြစ်သိမ်း&ဆည်း

en: Pin/Unpin Active Document
my: သက်ဝင်မှတ်တမ်းစာအုပ်များ တွဲ၊ဖြုတ်

en: Open Next Pinned Document
my: နောက်ထပ် တွဲထားသောမှတ်တမ်းစာအုပ် ဖွင့်မည်

en: Go to Previous Location
my: ယခင်နေရာသို့သွား

en: Go to Next Location
my: နောက်နေရာသို့သွား

en: Show File Git History
my: ဖိုင်gitမှတ်တမ်းပြမည်

en: &Windows
my: &ဝင်းဒိုးများ

en: This will close all open documents. Are you sure you want to continue?
my: ဖွင့်ထားသည်များအကုန်ပိတ်သွားပါလိမ့်မည်။ ဆက်လုပ်မှာ သေချာပါသလား။

en: Close all documents?
my: အားလုံး ပိတ်မှာလား

en: Close All
my: အားလုံးပိတ်

en: Close all documents beside current one?
my: လက်ရှိတစ်ခုမှလွဲ၍ ကျန်မှတ်တမ်းစာအုပ်အားလုံးပိတ်မှာလား

en: Close Others
my: အခြားဟာများပိတ်မည်

en: Hide menu bar
my: မီနူးတန်း ဖျောက်မည်

[ctx: @title:window]
en: Open Files Recursively
my: ဖိုင်အားလုံးဖွင့်

[ctx: @action:button]
en: Open All Files
my: ဖိုင်အားလုံးဖွင့်

en:  [read only]
my:  [ဖတ်၍သာရ]

en: Toolview Manager
my: ကိရိယာမြင်ကွင်းမန်နေဂျာ

en: Sidebar Buttons
my: ဘေးတန်းခလုတ်များ

en: Focus Toolview
my: ကိရိယာမြင်ကွင်း အာရုံစိုက်မည်

en: Tool &Views
my: ကိရိယာ&မြင်ကွင်းများ

en: Show Side&bars
my: ဘေး&တန်းများပြ

en: Hide All Tool Views
my: ကိရိယာမြင်ကွင်းများအားလုံးဖျောက်

en: Show %1
my: %1 ပြမည်

en: Show %1 Button
my: %1ခလုတ်ပြမည်

en: Focus %1
my: %1အာရုံစိုက်

en: Configure...
my: ပြင်ဆင်…

en: Hide Button
my: ခလုတ်ဝှက်

en: Move To
my: သို့ရွှေ့မည်

en: Own Section
my: မိမိအပိုင်း

en: One Down
my: တစ်ခုချ

en: One Right
my: တစ်ခုညာဘက်

en: One Up
my: တစ်ခုအပေါ်

en: One Left
my: တစ်ခုဘယ်ဘက်

en: Left Sidebar
my: ဘယ်ဘေးတန်း

en: Right Sidebar
my: ညာဘေးတန်း

en: Top Sidebar
my: အပေါ်ဘေးတန်း

en: Bottom Sidebar
my: အောက်ခြေဘေးတန်း

en: Documents Modified on Disk
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်များသည် သိမ်းဆည်းစက်တွင် ပြောင်းလဲသွားပြီဖြစ်သည်

en: Filename
my: ဖိုင်အမည်

en: Status on Disk
my: သိမ်းဆည်းဒေတာစက်ရှိအခြေအအနေ

en: Modified
my: မွမ်းမံခဲ့သည်

en: Created
my: ဖန်တီးခဲ့သည်

en: Deleted
my: ဖျက်ခဲ့ပြီ

en: &View Difference
my: ခြားနားချက်&ကြည့်မည်

en: Calculates the difference between the editor contents and the disk file for the selected document.
my: ရွေးထားသောမှတ်တမ်းစာအုပ်အတွက် တည်းဖြတ်ကိရိယာရှိ စာသားဒေတာများနှင့် သိမ်ဆည်းစက်ဖိုင်ရှိ စာသားဒေတာများ ခြားနားချက်ကိုရှာဖွေပေးသည်

en: &Ignore Changes
my: &လစ်လျူရှုပါ

en: &Reload
my: &ပြန်တွန်းတင်

en: Reload selected documents from disk
my: ရွေးထားသောမှတ်တမ်းစာအုပ်များကို သိမ်းဆည်းစက်မှ ပြန်တွန်းတင်မည်

en: Could not save the document 
    '%1'
my: မသိမ်းနိုင်ခဲ့ပါ
    '%1'

en: Please install git to view diffs
my: Diffsကြည့်ရန်gitကိုတပ်ဆင်ပါ

en: The diff command failed. Please make sure that git is installed and in your PATH.
my: အမိန့် diff မအောင်မြင်ခဲ့ပါ။ ကျေးဇူးပြု၍ git တပ်ဆင်ထားခြင်းရှိ၊ မရှိ နှင့် PATH ထဲတွင် ရှိ၊မရှိ စစ်ဆေးပါ။

en: Error Creating Diff
my: Diffဖန်တီးနေစဉ်အမှားဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်

en: [OLD]
my: [အဟောင်း]

en: [NEW]
my: [အသစ်]

en: Search...
my: ရှာရန်…

en: Copy all text to clipboard
my: စာသားအားလုံးကူးယူ

en: Clear all messages
my: အားလုံးရှင်းမည်

[ctx: @info]
en: Error
my: အမှား

[ctx: @info]
en: Warning
my: သတိ

[ctx: @info]
en: Info
my: သတင်း

[ctx: @info]
en: Log
my: မှတ်တမ်း

en: Save As (%1)
my: (%1)အဖြစ်သိမ်းမည်

en: Save Documents
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်များသိမ်းဆည်းမည်

en: The document "%1" has been modified. Do you want to save your changes or discard them?
my: "%1"မှတ်တမ်းစာအုပ်၏ပြောင်းလဲမှုများကို သိမ်းမှာလား၊ ပစ်မှာလား။

en: Documents
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်များ

en: Location
my: တည်နေရာ

en: Se&lect All
my: အား&လုံးရွေး

[ctx: @menu:action]
en: Copy Location
my: တည်နေရာကူးယူ

[ctx: @menu:action]
en: Copy Filename
my: ဖိုင်အမည်ကူး

en: Split Ve&rtical
my: &ဒေါင်လိုက်အခွဲ

en: Split &Horizontal
my: &ရေပြင်ညီအခွဲ

en: Move Document to New Vertical Split
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်ကို ဒေါင်လိုက်အခွဲမြင်ကွင်းသို့ရွှေ့

en: Move Document to New Horizontal Split
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်ကို ရေပြင်ညီအခွဲမြင်ကွင်းသို့ရွှေ့

en: Cl&ose Current View
my: လက်ရှိမြင်ကွင်း&ပိတ်မည်

en: Close the currently active split view
my: လက်ရှိသက်ဝင်မြင်ကွင်းအခွဲပိတ်မည်

en: Close Inactive Views
my: သက်ဝင်မနေသောမြင်ကွင်းများပိတ်

en: Close every view but the active one
my: သက်ဝင်မြင်ကွင်းမှလွဲ၍ကျန်တာပိတ်

en: Hide Inactive Views
my: သက်ဝင်မနေသောမြင်ကွင်းများဖျောက်

en: Hide every view but the active one
my: သက်ဝင်မြင်ကွင်းမှလွဲ၍ကျန်တာဖျောက်

en: Toggle Orientation
my: ရုပ်ပြပုံစံခလုတ်

en: Toggles the orientation of the current split view
my: လက်ရှိမြင်ကွင်းအခွဲ၏ရုပ်ပြပုံစံ ပြောင်းလဲပေးသည်

en: Next Split View
my: နောက်မြင်ကွင်းအခွဲ

en: Previous Split View
my: ယခင်မြင်ကွင်းအခွဲ

en: Left Split View
my: ဘယ်မြင်ကွင်းအခွဲ

en: Right Split View
my: ညာမြင်ကွင်းအခွဲ

en: Upward Split View
my: အပေါ်မြင်ကွင်းအခွဲ

en: Downward Split View
my: အောက်မြင်ကွင်းအခွဲ

en: Move Splitter Right
my: ခွဲတန်း ညာရွှေ့

en: Move the splitter of the current view to the right
my: လက်ရှိမြင်ကွင်း၏ခွဲတန်းကို ညာဘက်သို့ရွှေ့

en: Move Splitter Left
my: ခွဲတန်း ဘယ်ရွှေ့

en: Move the splitter of the current view to the left
my: လက်ရှိမြင်ကွင်း၏ခွဲတန်းကို ဘယ်ဘက်သို့ရွှေ့

en: Move Splitter Up
my: ခွဲတန်း အပေါ်တင်

en: Move the splitter of the current view up
my: လက်ရှိမြင်ကွင်း၏ခွဲတန်းကို အပေါ်တင်

en: Move Splitter Down
my: ခွဲတန်း အောက်ချ

en: Move the splitter of the current view down
my: လက်ရှိမြင်ကွင်း၏ခွဲတန်းကို အောက်ချ

en: Focus Navigation Bar
my: လမ်းညွှန်တန်းကိုအာရုံစိုက်

en: Focus the navigation bar
my: လမ်းညွှန်တန်းကိုအာရုံစိုက်

en: Welcome Page
my: ကြိုဆိုစာမျက်နှာ

en: Show the welcome page
my: ကြိုဆိုစာမျက်နှာပြမည်

en: Toggle Scroll Synchronization
my: လှိမ့်ဆွဲမှုစည်းချက်ညီစေမည် ပိတ်/ဖွင့်

en: Toggle scroll synchronization for the current view
my: လက်ရှိမြင်ကွင်းအတွက် လှိမ့်ဆွဲမှုစည်းချက်ညီစေမည် ပိတ်/ဖွင့်

en: Detach Active Document
my: သက်ဝင်မှတ်တမ်းစာအုပ်ကို သီးသန့်ခွဲထားမည်

en: Opening Large File
my: ကြီးမားသောဖိုင်ကိုဖွင့်နေပါသည်

en: %1 cannot open folders
my: %1 သည်ဖိုင်တွဲများမဖွင့်နိုင်ပါ

en: The plugin required to open folders was not found
my: ဖိုင်တွဲဖွင့်ရန်လိုသော ပလပ်ဂင်မရှိပါ

[ctx: @title:window]
en: Open Folder
my: ဖိုင်တွဲဖွင့်

[ctx: @action:button]
en: Enable
my: သုံး

en: Failed to enable <b>%1</b> plugin
my: ပလပ်ဂင် <b>%1</b> ကို သုံးမရပါ

en: The file '%1' does not exist
my: ဖိုင် '%1' မရှိပါ

en: Synchronize Scrolling
my: ဆွဲရွှေ့မှု စည်းချက်ညီရန်

en: Click here to switch to the Quick Open view.
my: အလျင်အမြန်ဖွင့်မြင်ကွင်းသို့ပြောင်းရန် ဤနေရာကိုနှိပ်ပါ။

en: Control view space splitting
my: ကြည့်ရှုနေရာချထားမှု စီမံရန်

en: D&etach Document
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်&ခွာမည်

en: Opens the document in a new window and closes it in the current window
my: ဝင်းဒိုးအသစ်တွင် မှတ်တမ်းစာအုပ်ကိုဖွင့်၍ လက်ရှိဝင်းဒိုးတွင်ပိတ်မည်

en: Compare with Active Document
my: သက်ဝင်မှတ်တမ်းစာအုပ်ဖြင့်နိုင်းယှဉ်မည်

en: Compare with Active Document Using
my: နောက်ပါကိုအသုံးပြု၍သက်ဝင်မှတ်တမ်းစာအုပ်ဖြင့်နိုင်းယှဉ်မည်

en: Unpin Document
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်ကိုမတွဲတော့ပါ

en: Pin Document
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်ကိုတွဲထားမည်

en: Scripting
my: စေခိုင်းကုတ်ရေးသားခြင်း

[ctx: The text is shown as a placeholder in an input line edit, keep it short]
en: Search files in all projects (right click to configure)
my: ပရောဂျက်အားလုံးတွင်ဖိုင်ရှာဖွေ(ပြင်ဆင်ရန် ညာဘက်ကလစ်ပါ)

[ctx: The text is shown as a placeholder in an input line edit, keep it short]
en: Search files in current project (right click to configure)
my: လက်ရှိပရောဂျက်တွင်ဖိုင်ရှာဖွေ(ပြင်ဆင်ရန် ညာဘက်ကလစ်ပါ)

en: All Projects
my: ပရောဂျက်အားလုံး

en: Current Project
my: လက်ရှိပရောဂျက်

en: Fuzzy Filtering
my: အပျင်းတကြီးစစ်ထုတ်ခြင်း

en: Wildcard Filtering
my: ဝါးလုံးရှည်ဖြင့်ယမ်းသကဲ့သို့စစ်ထုတ်ခြင်း

en: Project: %1
my: ပရောဂျက်: %1

en: Manage Sessions
my: ဆက်ရှင်များ စီမံမည်

en: Session Chooser
my: စက်ရှင်ရွေးချယ်

en: Restore
my: မူလအတိုင်း

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_filterBox)
en: Filter Sessions
my: ဆက်ရှင်များစစ်ထုတ်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Session Name
my: ဆက်ရှင်

note: i18n: The number of open documents i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Files
my: ဖိုင်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Last opened
my: နောက်ဆုံးဖွင့်ခဲ့သော

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openButton)
en: &Open
my: &ဖွင့်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewSession) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New Session
my: ဆက်ရှင်အသစ်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_templateButton)
en: Open as Template
my: နမူနာပုံစံအဖြစ်ဖွင့်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dontAskCheckBox)
en: Don't ask again
my: နောက်ထပ်မမေးပါနှင့်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_copyButton)
en: Duplicate...
my: ထပ်တူပွား

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: &Rename...
my: &အမည်ပြောင်း…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete
my: ဖျက်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: Close
my: ပိတ်

[ctx: @action:button]
en: Switch to Instance
my: သို့ပြောင်းမည်

[ctx: @action:button]
en: Reopen
my: ပြန်ဖွင့်

en: Session Renaming
my: ဆက်ရှင်အမည်ပြောင်း

en: Session name:
my: ဆက်ရှင်-

en: Specify a name for this session
my: ဆက်ရှင်ကို အမည်ပေးပါ

en: Specify a new name for session: %1
my: %1 - ဆက်ရှင်ကို အမည်ပေးပါ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAppStartup)
en: Application Startup Behavior
my: အပ္ပလီကေးရှင်း၏ စတင်မှု အမူအကျင့်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startNewSessionRadioButton)
en: &Start new session
my: ဆက်ရှင်အ&သစ်ဖွင့်မည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadLastUserSessionRadioButton)
en: &Load last used session
my: နောက်ဆုံးသုံးခဲ့သောဆက်ရှင်&ဖွင့်မည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manuallyChooseSessionRadioButton)
en: &Manually choose a session
my: &ကိုယ်တိုင်ဆက်ရှင်ရွေးချယ်မည်

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Application Startup/Shutdown Behavior
my: အပ္ပလီကေးရှင်း၏ စတင်မှု/ရပ်စဲမှု အမူအကျင့်များ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Automatically save and restore:
my: အလိုအလျောက် သိမ်းမည်/ပြန်ထည့်မည်-

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stashNewUnsavedFiles)
en: Newly-created unsaved files
my: မသိမ်းရသေးသော အသစ်ဖန်တီးထားသည့်ဖိုင်များ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stashUnsavedFilesChanges)
en: Files with unsaved changes
my: ပြောင်းလဲချက်များမသိမ်းရသေးသောဖိုင်များ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showWelcomeViewForNewWindow)
en: Show welcome view for new windows
my: ဝင်းဒိုးအသစ်များတွင် ကြိုဆိုမြင်ကွင်းပြမည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, winClosesDocuments)
en: Close documents with the window they belong to
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်များနှင့် ၎င်းတို့ဖြင့်ဆက်စပ်သောဝင်းဒိုးကိုပိတ်မည်

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbElements)
en: Session Elements
my: ဆက်ရှင်၏အသုံးပြုမည့်ဖိုင်များ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of entries in recent file list:
my: လတ်တလောဖိုင်စာရင်းတွင်ပြမည့်အများဆုံးအရေအတွက်-

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Include &window configuration
my: &ဝင်းဒိုးပြင်ဆင်မှုပါဝင်ပါသည်

en: Welcome to %1
my: %1သို့ကြိုဆိုပါ၏

en: Recent Documents and Projects
my: လတ်တလောမှတ်တမ်းစာအုပ်နှင့်ပရောဂျက်များ

en: Recent Documents
my: လတ်တလောမှတ်တမ်းစာအုပ်များ

en: No recent documents or projects
my: လတ်တလောမှတ်တမ်းစာအုပ်များ သို့ ပရောဂျက်များ မရှိပါ

en: No recent documents
my: လတ်တလောမှတ်တမ်းစာအုပ်များမရှိပါ

en: No saved sessions
my: သိမ်းထားသောဆက်ရှင်မရှိပါ

en: Open Selected Files...
my: ရွေးထားသောဖိုင်များဖွင့်…

en: Copy &Location
my: &Lတည်နေရာကူးယူမည်

en: &Remove
my: &ဖယ်ရှား

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QScrollArea, WelcomeView)
en: Welcome
my: ကြိုဆိုပါ၏

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewFile)
en: New File
my: ဖိုင်အသစ်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenFolder)
en: Open Folder...
my: ဖိုင်တွဲဖွင့်…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRecentItems)
en: Recent Files
my: လတ်တလောဖိုင်များ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenFile)
en: Open File...
my: ဖိုင်ဖွင့်…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClearRecentItems)
en: Clear Recent Files
my: လတ်တလောဖိုင်များရှင်းမည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHelp)
en: Help
my: အကူအညီ

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHomepage)
en: Visit homepage
my: အိမ်စာမျက်နှာသို့

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelContribute)
en: Get involved
my: ပါဝင်ကူညီမည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHandbook)
en: Read handbook
my: လက်စွဲစာအုပ်ဖတ်မည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSavedSessions)
en: Saved Sessions
my: သိမ်းထားသောဆက်ရှင်များ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonManageSessions)
en: Manage Sessions...
my: ဆက်ရှင်များ စီမံမည်…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowForNewWindow)
en: Show welcome page for new window
my: ဝင်းဒိုးအသစ်တွင် ကြိုဆိုစာမျက်နှာပြမည်
