kate - en to my translation catalogue (42 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
my: ပိတ်မည်

en: Close the current document.
my: လက်ရှိမှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူ ပိတ်မည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other
my: အခြားဟာများပိတ်မည်

en: Close other documents in this folder.
my: ဤဖိုလ်ဒါအတွင်းရှိ အခြားမှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူများ ပိတ်မည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Containing Folder
my: ဖိုင်လ်ပါဝင်သောဖိုလ်ဒါကို ဖွင့်မည်

en: Open the folder this file is located in.
my: ဤဖိုင်လ်ပါဝင်သောဖိုလ်ဒါကို ဖွင့်မည်။

en: Copy path and filename to the clipboard.
my: လမ်းကြောင်းနှင့် ဖိုင်လ်အမည်ကို ကလစ်ဘုတ်သို့ ကူးယူမည်။

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
my: အမည်ပြောင်းမည်...

en: Rename the selected file.
my: ရွေးချယ်ထားသော ဖိုင်လ်ကို အမည်ပြောင်းမည်။

en: Print selected document.
my: ရွေးထားသော မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူကို ပုံနှိပ်မည်။

en: Show print preview of current document
my: လက်ရှိမှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူ၏ ပုံနှိပ်အကြိုမြင်ကွင်း ပြမည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
my: ဖျက်မည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Tree Mode
my: သစ်ပင်ပုံစံမြင်ကွင်း

[ctx: @action:inmenu]
en: List Mode
my: စာရင်းစဥ်မြင်ကွင်း

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Document Name
my: မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူ အမည်

en: Sort by Document Name
my: မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူအမည်ဖြင့်စီမည်

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Document Path
my: မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူလမ်းကြောင်း

en: Sort by Document Path
my: မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူလမ်းကြောင်းဖြင့်စီမည်

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Opening Order
my: ဖွင့်ထားသော အစဥ်

en: Sort by Opening Order
my: ဖွင့်ထားသော အစဥ်ဖြင့် စီမည်

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear History
my: မှတ်တမ်းရှင်းမည်

en: Clear edit/view history.
my: တည်းဖြတ်/ကြည့်ရှု မှတ်တမ်းရှင်းမည်။

[ctx: @action:inmenu]
en: Open With
my: ဖြင့်ဖွင့်ရန်

[ctx: @action:inmenu]
en: View Mode
my: မြင်ကွင်းထုံးနည်း

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
my: ဖြင့်စီမည်

en: Background Shading
my: နောက်ခံပုံဖေါ်

en: &Viewed documents' shade:
my: &Vကြည့်ထားသော မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူများ၏ ပုံစံ -

en: &Modified documents' shade:
my: &Mမွမ်းမံထားသော မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူများ၏ ပုံစံ -

en: &Sort by:
my: &Sဖြင့်စီမည်

en: Opening Order
my: ဖွင့်ထားသော အစဥ်

en: Document Name
my: မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူ အမည်

en: Url
my: ယူအာအယ်လ်

en: &View Mode:
my: &Vမြင်ကွင်းထုံးနည်း -

en: Tree View
my: သစ်ပင်ပုံစံမြင်ကွင်း

en: List View
my: စာရင်းစဥ်မြင်ကွင်း

en: &Show Full Path
my: &Sလမ်းကြောင်းအပြည့်အစုံပြမည်

en: Show &Toolbar
my: &Tကိရိယာတန်းပြမည်

en: Documents
my: မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူများ

en: Configure Documents
my: မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူများ ပြင်ဆင်မည်

en: Previous Document
my: ရှေ့မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူ

en: Next Document
my: နောက်မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူ

en: Save the current document
my: လက်ရှိမှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူကို သိမ်းဆည်းမည်
