KDE 4 - en to nb translation catalogue (60 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Session-global index targets
nb: Indeksmål for alle økter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
nb: Legg til

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Remove
nb: Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateDB)
en: Update
nb: Oppdater

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmdLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: CTags command
nb: CTags-kommando

[ctx: Tag Type]
en: define
nb: definer

[ctx: Tag Type]
en: label
nb: etikett

[ctx: Tag Type]
en: macro
nb: makro

[ctx: Tag Type]
en: function
nb: funksjon

[ctx: Tag Type]
en: subroutine
nb: subrutine

[ctx: Tag Type]
en: fragment definition
nb: fragmentdefinisjon

[ctx: Tag Type]
en: any pattern
nb: et mønster

[ctx: Tag Type]
en: slot
nb: spalte

[ctx: Tag Type]
en: pattern
nb: mønster

[ctx: Tag Type]
en: class
nb: klasse

[ctx: Tag Type]
en: enumerator
nb: teller

[ctx: Tag Type]
en: enumeration
nb: opptelling

[ctx: Tag Type]
en: member
nb: medlem

[ctx: Tag Type]
en: namespace
nb: navnerom

[ctx: Tag Type]
en: variable
nb: variabel

[ctx: Tag Type]
en: external variable
nb: ekstern variabel

[ctx: Tag Type]
en: paragraph
nb: avsnitt

[ctx: Tag Type]
en: feature
nb: funksjon

[ctx: Tag Type]
en: local entity
nb: lokal  entitet

[ctx: Tag Type]
en: block
nb: blokk

[ctx: Tag Type]
en: interface
nb: grensesnitt

[ctx: Tag Type]
en: type component
nb: type komponent

[ctx: Tag Type]
en: local
nb: lokal

[ctx: Tag Type]
en: module
nb: modul

[ctx: Tag Type]
en: namelist
nb: navneliste

[ctx: Tag Type]
en: field
nb: felt

[ctx: Tag Type]
en: method
nb: metode

[ctx: Tag Type]
en: package
nb: pakke

[ctx: Tag Type]
en: procedure
nb: prosedyre

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Lookup
nb: Oppslag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton2)
en: Update Index
nb: Oppdater indeks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Tag
nb: Merke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: File
nb: Fil

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, targets)
en: Index Targets
nb: Indeksmerker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileLabel)
en: CTags database file
nb: CTags databasefil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, resetCMD)
en: Revert to the default command
nb: Fall tilbake til standardkommando

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, resetCMD)
en: ...
nb: …

en: Add a directory to index.
nb: Legg til en mappe til indeksen.

en: Remove a directory.
nb: Fjern en mappe.

en: (Re-)generate the common CTags database.
nb: Bygg opp den felles CTags databasefila (på nytt).

en: CTags Settings
nb: Innstillinger for CTags

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
nb: Klarte ikke kjøre «%1». exitStatus = %2

en: The CTags executable crashed.
nb: CTags-programmet krasjet.

en: The CTags command exited with code %1
nb: CTags-kommandoen avsluttet med kode %1

en: Jump back one step
nb: Gå tilbake ett skritt

en: Go to Declaration
nb: Gå til deklarasjon

en: Go to Definition
nb: Gå til definisjon

en: Lookup Current Text
nb: Slå opp gjeldende tekst

en: Go to Declaration: %1
nb: Gå til deklarasjon: %1

en: Go to Definition: %1
nb: Gå til definisjon: %1

en: Lookup: %1
nb: Slå opp: %1

en: (Re-)generate the session specific CTags database.
nb: Bygg opp CTags databasefil for denne økta (på nytt).

en: Select new or existing database file.
nb: Velg en ny eller eksisterende CTags-database.

en: No hits found
nb: Fant ingen treff

en: No folders or files to index
nb: Ingen mapper eller filer som skal indekseres
