kate - en to nb translation catalogue (62 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, run)
en: Run
nb: Kjør

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_34)
en: Run time (milliseconds):
nb: Kjøretid (millisekunder):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_35)
en: Probe level:
nb: Prøvenivå:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userOpsLabel)
en: User operations layout module:
nb: Utformingsmodul for brukeroperasjoner:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userClassLabel)
en: User classes file:
nb: Brukerklassefil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Base period:
nb: Grunnperiode:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Reduction core count:
nb: Antall reduksjonskjerner:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Time core count:
nb: Antall tidskjerner:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Model inertia success rate threshold:
nb: Terskel for modelltreghetssuksessrate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Model inertia count threshold:
nb: Terskel for modelltreghetstall:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Targeted pattern extractor delta success rate threshold:
nb: Terskel for deltasuksessrate for målmønsteruthenter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Minimum simulation time horizon:
nb: Minste tidshorisont for simulering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum simulation time horizon:
nb: Største tidshorisont for simulering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Simulation time horizon:
nb: Tidshorisont for simulering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Targeted pattern extractor time horizon:
nb: Tidshorisont for målmønsteruthenter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Perf sampling period:
nb: Ytelsessamplingsperiode:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Float tolerance:
nb: Flyttoleranse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Timer tolerance:
nb: Tidtakertoleranse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Primary time horizon:
nb: Primær tidshorisont:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Secondary time horizon:
nb: Sekundær tidshorisont:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Notification marker resilience:
nb: Motstand for varslingsmarkør:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Goal prediction success resilience:
nb: Motstand for målpredikeringssuksess:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, debugtab)
en: Debug
nb: Feilsøking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Debug:
nb: Feilsøking:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Debug windows:
nb: Feilsøkingsvindu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Traces:
nb: Spor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceCompInputs)
en: Composite inputs
nb: Sammensatte inndata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceCompOutputs)
en: Composite outputs
nb: Sammensatte utdata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceModelIn)
en: Model inputs
nb: Inndata for modell

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceModelOut)
en: Model outputs
nb: Utdata for modell

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tracePredMon)
en: Prediction monitoring
nb: Prediksjonsovervåking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceGoalMon)
en: Goal monitoring
nb: Målovervåking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceModelRev)
en: Model revision
nb: Modellrevisjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, traceModComInj)
en: Model/composite injections
nb: Modell-/kompositt-injeksjoner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Decompile objects:
nb: Dekompiler objekter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, decompileFileLabel)
en: Decompile to file:
nb: Dekompiler til fil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Ignore named objects:
nb: Ignorer navngitte objekter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Dump objects to file:
nb: Dump objekter til fil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Test objects:
nb: Test objekter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Decompile models:
nb: Dekompiler modeller:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Ignore named models:
nb: Ignorer navngitte modeller:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dumpFileLabel)
en: Dump models to file:
nb: Dump modeller til fil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: Test models:
nb: Test modeller:

en: Path to replicode executor:
nb: Sti til replicode-programfil:

en: Replicode configuration
nb: Replicode-oppsett

en: Run replicode
nb: Kjør replicode

en: Stop replicode
nb: Stopp replicode

en: Replicode Config
nb: Replicode-oppsett

[ctx: shortcut for action]
en: Run (%1)
nb: Kjør (%1)

[ctx: shortcut for action]
en: Stop (%1)
nb: Stopp (%1)

[ctx: @title:window]
en: Active Document Not Found
nb: Fant ikke aktivt dokument

en: Could not find an active document to run.
nb: Fant ikke et aktivt dokument å kjøre.

[ctx: @title:window]
en: Empty Document
nb: Tomt dokument

en: Cannot execute an empty document.
nb: Klarte ikke kjøre tomt dokument.

[ctx: @title:window]
en: File Not Found
nb: Fant ikke filen

en: Unable to open source file for reading.
nb: Klarte ikke åpne kildekode til lesning.

[ctx: @title:window]
en: Replicode Executable Not Found
nb: Fant ikke replicode-programfil

en: Unable to find replicode executor.
    Please go to settings and set the path to the Replicode executable.
nb: Klarte ikke finne replicode-programfila.
    Gå til innstillingene og angi stien til programfila.

[ctx: @title:window]
en: User Operator Library Not Found
nb: Fant ikke brukeroperatorbibliotek

en: Unable to find user operator library.
    Please go to settings and set the path to the library.
nb: Fant ikke brukeroperatorbibliotek.
    Gå til innstillingene og angi stien til biblioteket.

en: Replicode execution failed: %1
nb: Klarte ikke kjøre replicode: %1

en: Replicode execution finished.
nb: Replicode-kjøring fullført.
