katekonsoleplugin - en to nb translation catalogue (15 entries)

en: You do not have enough karma to access a shell or terminal emulation
nb: Du har ikke god nok karma til å få tilgang til et skall eller terminalemulering

[ctx: @action]
en: &Pipe to Terminal
nb: &Send i rør til terminalen

[ctx: @action]
en: S&ynchronize Terminal with Current Document
nb: S&ynkroniser terminalen med gjeldende dokument

en: Do you really want to pipe the text to the console? This will execute any contained commands with your user rights.
nb: Er det sikkert at du vil sende teksten rett til konsollet? Dette vil føre til at eventuelle kommandoer som ligger i teksten blir kjørt med dine brukerrettigheter.

en: Pipe to Terminal?
nb: Send i rør til terminalen?

en: Pipe to Terminal
nb: Send i rør til terminalen

en: Sorry, cannot cd into '%1'
nb: Kan dessverre ikke cd til «%1»

en: Run
nb: Kjør

en: &Automatically synchronize the terminal with the current document when possible
nb: Synkroniser &automatisk terminalen med gjeldende dokument når mulig

en: Run in terminal
nb: Kjør i terminal

en: Prefix:
nb: Prefiks:

en: Set &EDITOR environment variable to 'kate -b'
nb: Sett miljøvariabelen &EDITOR til «kate -b»

en: Important: The document has to be closed to make the console application continue
nb: Viktig: Dokumentet må være lukket for at konsollprogrammeet skal fortsette

en: Terminal Settings
nb: Terminalinnstillinger

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nb: Verk&tøy
