katesymbolviewer - en to nb translation catalogue (38 entries)

en: Show Functions
nb: Vis funksjoner

en: Functions
nb: Funksjoner

en: Show Macros
nb: Vis makroer

en: Show Structures
nb: Vis strukturer

en: Macros
nb: Makroer

en: Structures
nb: Strukturer

en: Show Subroutines
nb: Vis subrutiner

en: Show Modules
nb: Vis moduler

en: Subroutines
nb: Subrutiner

en: Modules
nb: Moduler

en: Show Uses
nb: Vis bruk

en: Show Pragmas
nb: Vis pragmaer

en: Uses
nb: Bruk

en: Pragmas
nb: Pragmaer

en: Namespaces
nb: Navnerom

en: Defines
nb: Definisjoner

en: Classes
nb: Klasser

en: SymbolViewer
nb: Symbolvisning

en: Symbol List
nb: Symbolliste

[ctx: @title:column]
en: Symbols
nb: Symboler

[ctx: @title:column]
en: Position
nb: Posisjon

en: Display functions parameters
nb: Vis funksjoners parametre

en: Automatically expand nodes in tree mode
nb: Fold ut noder automatisk i trevisning

en: Always display symbols in tree mode
nb: Vis alltid symboler i trevisning

en: Always sort symbols
nb: Sorter alltid symboler

en: Parser Options
nb: Tolkervalg

en: Symbol Viewer
nb: Symbolvisning

en: Symbol Viewer Configuration Page
nb: Innstillingsside for symbolvisning

en: Show Methods
nb: Vis metoder

en: Show Classes
nb: Vis klasser

en: Globals
nb: Globale

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

en: Show Params
nb: Vis parametre

en: Show Variables
nb: Vis variabler

en: Show Templates
nb: Vis maler

en: Params
nb: Parametre

en: Variables
nb: Variabler

en: Templates
nb: Maler
