katetextfilter - en to nb translation catalogue (12 entries)

[ctx: @info]
en: <title>Result of:</title><nl /><pre><code>$ %1
    <nl />%2</code></pre>
nb: <title>Resultat av:</title><nl /><pre><code>$ %1
    <nl />%2</code></pre>

en: You are not allowed to execute arbitrary external applications. If you want to be able to do this, contact your system administrator.
nb: Du har ikke lov til å kjøre vilkårlige eksterne programmer. Hvis du vil kunne gjøre dette må du kontakte din systemadministrator.

en: Access Restrictions
nb: Tilgangsrestriksjoner

en: Text Filter
nb: Tekstfilter

en: Usage: textfilter COMMAND
nb: Bruk: textfilter KOMMANDO

en: <qt><p>Usage: <code>textfilter COMMAND</code></p><p>Replace the selection with the output of the specified shell command.</p></qt>
nb: <qt> <p>Bruk: <code>textfilter KOMMANDO</code></p> <p>Erstatt utvalget med utdata fra den oppgitte skallkommandoen.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFilter)
en: Enter command to &pipe selected text through:
nb: Oppgi kommandoen du vil &føre den valgte teksten gjennom:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, copyResult)
en: Copy the result to clipboard leaving a document unchanged.
nb: Kopier resultatet til utklippstavla og la dokumentet være uendret.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, copyResult)
en: Copy the result instead of pasting it
nb: Kopier resultatet i stedet for å lime det inn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mergeOutput)
en: If checked, an output from STDOUT and STDERR will be merged and no errors will be reported.
    Otherwise, STDERR will be displayed as a passive message.
nb: Hvis dette er slått på vil utdata fra STDOUT og STDERR bli flettet sammen og ingen feil blir meldt.
    Ellers vil STDERR bli vist som en passiv melding.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeOutput)
en: Merge STDOUT and STDERR
nb: Flett sammen STDOUT og STDERR

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nb: Verk&tøy
