kate - en to nb translation catalogue (46 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Reloa&d
nb: &Last inn på nytt

en: Reload selected document(s) from disk.
nb: Last valgte dokument(er) fra disk på nytt.

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
nb: Lukk

en: Close the current document.
nb: Lukk det gjeldende dokumentet.

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other
nb: Lukk andre

en: Close other documents in this folder.
nb: Lukk andre dokumenter i denne mappa.

en: Rename the selected file.
nb: Fjern den valgte fila.

en: Print selected document.
nb: Skriv ut det valgte dokumentet.

en: Show print preview of current document
nb: Vis forhåndsvisning av gjeldende dokument

en: Close and delete selected file from storage.
nb: Lukk og slett  valgte fil fra lageret.

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear History
nb: Tøm historien

en: Clear edit/view history.
nb: Tøm rediger/vis-historien

[ctx: @action:inmenu]
en: Tree Mode
nb: Tre-visning

en: Set view style to Tree Mode
nb: Sett visningsstil til tre-visning

[ctx: @action:inmenu]
en: List Mode
nb: Liste-visning

en: Set view style to List Mode
nb: Sett visningsstil til liste-visning

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Document Name
nb: Dokumentnavn

en: Sort by Document Name
nb: Sorter etter dokumentnavn

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Document Path
nb: Dokumentsti

en: Sort by Document Path
nb: Sorter etter dokumentsti

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Opening Order
nb: Åpningsrekkefølge

en: Sort by Opening Order
nb: Sorter etter åpningsrekkefølge

[ctx: @action:inmenu]
en: Open With
nb: Åpne med

[ctx: @action:inmenu]
en: View Mode
nb: Visningsmodus

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
nb: Sorter etter

en: Background Shading
nb: Bakgrunnsskygge

en: &Viewed documents' shade:
nb: Skygge for &viste dokumenter:

en: &Modified documents' shade:
nb: Skygge for &endrede dokumenter:

en: &Sort by:
nb: Sorter &etter:

en: Opening Order
nb: Åpningsrekkefølge

en: Document Name
nb: Dokumentnavn

en: Url
nb: Nettadresse

en: &View Mode:
nb: &Visningsmodus:

en: Tree View
nb: Trevisning

en: List View
nb: Listevisning

en: &Show Full Path
nb: Vis full &sti

en: When background shading is enabled, documents that have been viewed or edited within the current session will have a shaded background. The most recent documents have the strongest shade.
nb: Når bakgrunnsskygge er aktivt, får dokumenter som er vist eller redigert i den åpne økta en skyggelagt bakgrunn. De nyeste dokumentene har sterkest skygge.

en: Set the color for shading viewed documents.
nb: Sett farge for skyggelegging av viste dokumenter.

en: Set the color for modified documents. This color is blended into the color for viewed files. The most recently edited documents get most of this color.
nb: Oppgi farge for dokumenter som er blitt endret. Denne fargen går over i fargen for viste filer. De filene som sist ble endret får mest av denne fargen.

en: When enabled, in tree mode, top level folders will show up with their full path rather than just the last folder name.
nb: Når dette er slått på, blir mapper på toppnivå i trevisning vist med fullt stinavn i stedet for bare det siste mappenavnet.

en: Documents
nb: Dokumenter

en: Configure Documents
nb: Sett opp dokumenter

[ctx: %1 is the full path]
en: <p><b>%1</b></p><p>The document has been modified by another application.</p>
nb: <p><b>%1</b></p><p>Dokumentet er blitt endret av et annet program.</p>

en: Previous Document
nb: Forrige dokument

en: Next Document
nb: Neste dokument

en: Save the current document
nb: Lagre det gjeldende dokumentet
