kate - en to nb translation catalogue (46 entries)

en: Could not open file '%1'.
nb: Klarte ikke åpne fila «%1».

en: Malformed JSON file '%1': %2
nb: JSON-fila «%1» er feilformatert: %2

en: Could not load '%1': malformed macro; wiping it.
nb: Kunne ikke laste «%1»: ugyldig makro som blir slettet.

note: i18n: ectx: ToolBar (keyboardmacros)
en: Keyboard Macros
nb: Tastetrykkmakroer

en: <b>Keyboard Macros:</b> %1
nb: <b>Tastetrykkmakroer:</b> %1

en: Can't save macro during recording. Please end recoding first
nb: Kan ikke lagre makroer under innspilling. Stopp innspillingen først

en: Recording…
nb: Spiller inn …

en: ended
nb: avsluttet

en: canceled
nb: avbrutt

en: Recording %1
nb: Tar opp %1

en: Saved '%1'
nb: Lagret «%1»

en: Loaded '%1'
nb: Lastet «%1»

en: Wiped '%1'
nb: Slettet «%1»

en: Usage: %1 <name>.
nb: Bruk: %1 <name>.

en: No keyboard macro named '%1' found.
nb: Fant ingen tastetrykkmakro med navnet «%1».

en: Cannot save empty keyboard macro.
nb: Kan ikke lagre tom tastetrykkmakro.

en: <qt><p>Usage: <code>kmsave &lt;name&gt;</code></p><p>Save current keyboard macro as <code>&lt;name&gt;</code>.</p>%1</qt>
nb: <qt><p>Bruk: <code>kmsave &lt;navn&gt;</code></p><p>Lagre gjeldende tastetrykkmakro som <code>&lt;navn&gt;</code>.</p>%1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmload &lt;name&gt;</code></p><p>Load saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code> as current macro.</p>%1</qt>
nb: <qt><p>Bruk: <code>kmload &lt;navn&gt;</code></p><p>Last lagret tastetrykkmakro <code>&lt;navn&gt;</code> som gjeldende makro.</p>%1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmplay &lt;name&gt;</code></p><p>Play saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code> without loading it.</p>%1</qt>
nb: <qt><p>Bruk: <code>kmplay &lt;navn&gt;</code></p><p>Spill av lagret tastetrykkmakro <code>&lt;navn&gt;</code> uten å laste den først.</p>%1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmwipe &lt;name&gt;</code></p><p>Wipe saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code>.</p>%1</qt>
nb: <qt><p>Bruk: <code>kmwipe &lt;navn&gt;</code></p><p>Slett lagret tastetrykkmakro <code>&lt;navn&gt;</code>.</p>%1</qt>

en: &Keyboard Macros
nb: &Tastetrykkmakroer

en: Record and play keyboard macros.
nb: Spill inn og av tastetrykkmakroer.

en: &Record Macro...
nb: &Spill inn makro …

en: Start/stop recording a macro (i.e., keyboard action sequence).
nb: Start/stopp innspillingen av en makro (f.eks. tastetrykksekvenser).

en: &Cancel Macro Recording
nb: &Avbryt makroinnspilling

en: Cancel ongoing recording (and keep the previous macro as the current one).
nb: Avbryt pågående innspilling (og la den forrige makroen være gjeldende).

en: &Play Macro
nb: &Spill av makro

en: Play current macro (i.e., execute the last recorded keyboard action sequence).
nb: Spill av gjeldende makro (f.eks. kjør den sist innspilte tastetrykksekvensen).

en: &Save Current Macro
nb: &Lagra gjeldande makro

en: Give a name to the current macro and persistently save it.
nb: Navngi den gjeldende makroen og lagre den for senere bruk.

en: &Load Named Macro...
nb: &Last inn lagret makro …

en: Load a named macro as the current one.
nb: Last en lagret makro slik at den blir gjeldende.

en: &Play Named Macro...
nb: &Spill av lagret makro …

en: Play a named macro without loading it.
nb: Spill av en lagret makro uten å laste den først.

en: &Wipe Named Macro...
nb: &Slett lagret makro …

en: Wipe a named macro.
nb: Slett lagret makro.

en: End Macro &Recording
nb: Avslutt makro&innspilling

en: Load %1
nb: Last inn %1

en: Load the '%1' macro as the current one.
nb: Last makroen «%1» slik at den blir gjeldende.

en: Play %1
nb: Spill av %1

en: Play the '%1' macro without loading it.
nb: Spill av makroen «%1» uten å laste den først.

en: Wipe %1
nb: Slett %1

en: Wipe the '%1' macro.
nb: Slett makroen «%1»

en: Save current macro as?
nb: Lagre den gjeldende makroen som?

en: Wipe the '%1' macro?
nb: Vil du slette makroen «%1»?

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nb: Verk&tøy
