kate - en to nb translation catalogue (115 entries)

en: Filter…
nb: Filter …

en: LSP Client
nb: LSP-klient

en: No JSON data to validate.
nb: Ingen JSON-data å validere.

en: JSON data is valid.
nb: JSON-dataene er gyldige.

en: JSON data is invalid: no JSON object
nb: JSON-dataene er ugyldige: mangler JSON-objekt

en: JSON data is invalid: %1
nb: JSON-dataene er ugyldige: %1

en: Delete selected entries
nb: Slett valgte oppføringer

en: Delete all entries
nb: Slett alle oppføringene

en: LSP server start requested
nb: Start av LSP-tjeneren er forespurt

en: Do you want the LSP server to be started?<br><br>The full command line is:<br><br><b>%1</b><br><br>The choice can be altered via the config page of the plugin.
nb: Vil du starte LSP-tjeneren?<br><br>Den komplette kommandolinje er:<br><br><b>%1</b><br><br>Valget kan endres i programtillegget sin oppsettside.

en: User permanently blocked start of: '%1'.
    Use the config page of the plugin to undo this block.
nb: Brukerene blokkerte starten av «%1» permanent.
    Bruk programtilleggets oppsettside for å fjerne blokkeringen.

en: Go to Definition
nb: Gå til definisjon

en: Go to Declaration
nb: Går til deklarasjon

en: Go to Type Definition
nb: Gå til typedefinisjon

en: Find References
nb: Finn referanser

en: Find Implementations
nb: Finn implementasjoner

en: Highlight
nb: Marker

en: Symbol Info
nb: Symbolinfo

en: Search and Go to Symbol
nb: Søk og gå til symbol

en: Rename
nb: Endre navn

en: Expand Selection
nb: Utvid utvalg

en: Shrink Selection
nb: Legg sammen utvalg

en: Switch Source Header
nb: Bytt kildehode

en: Expand Macro
nb: Utvid makro

en: Code Action
nb: Kodehandling

en: Show lsp completions
nb: Vis LSP-kompletteringer

en: Show selected completion documentation
nb: Vis dokumentasjon for valgte kompletteringer

en: Enable signature help with auto completion
nb: Slå på signaturhjelp med autofullføring

en: Include declaration in references
nb: Ta med deklarasjoner i referanser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkComplParens)
en: Add parentheses upon function completion
nb: Legg til paranteser ved komplettering av funksjoner

en: Show hover information
nb: Vis informasjon når pekeren er over

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOnTypeFormatting)
en: Format on typing
nb: Formater ved skriving

en: Incremental document synchronization
nb: Inkrementell dokumentsynkronisering

en: Highlight goto location
nb: Marker bokmerkeposisjon

en: Show Inlay Hints
nb: Vis innleggshint

en: Show Diagnostics Notifications
nb: Vis diagnostikkmeldinger

en: Show Messages
nb: Vis meldinger

en: Server Memory Usage
nb: Minnebruk på tjeneren

en: Close All Dynamic Reference Tabs
nb: Lukk alle faner med dynamisk referanse

en: Restart LSP Server
nb: Start LSP-tjeneren på ny

en: Restart All LSP Servers
nb: Start alle LSP-tjenerene på ny

en: Suspend All
nb: Suspender alle

en: Go To
nb: Gå til

en: More options
nb: Flere valg

en: Expand All
nb: Utvid alle

en: Collapse All
nb: Legg sammen alle

en: RangeHighLight
nb: Områdeutheving

en: Line: %1:
nb: Linje: %1:

en: No results
nb: Ingen resultater

[ctx: @title:tab]
en: Definition: %1
nb: Definisjon: %1

[ctx: @title:tab]
en: Declaration: %1
nb: Deklarasjon: %1

[ctx: @title:tab]
en: Type Definition: %1
nb: Typedefinisjon: %1

[ctx: @title:tab]
en: References: %1
nb: Referanser: %1

[ctx: @title:tab]
en: Implementation: %1
nb: Implementasjon: %1

[ctx: @title:tab]
en: Highlight: %1
nb: Marker: %1

en: No Actions
nb: Ingen handlinger

en: Loading...
nb: Laster …

en: No edits
nb: Ingen redigeringer

[ctx: @title:window]
en: Rename
nb: Endre navn

[ctx: @label:textbox]
en: New name (caution: not all references may be replaced)
nb: Nytt navn (advarsel: ikke alle referanser kan byttes)

en: Not enough results
nb: Ikke nok resultater

en: Corresponding Header/Source not found
nb: Fant ikke korresponderende hode/kilde

[ctx: @info]
en: LSP Server
nb: LSP-tjener

[ctx: @info]
en: LSP Client
nb: LSP-klient

en: Question from LSP server
nb: Spørsmål fra LSP-tjener

en: Restarting
nb: Starter om

en: NOT Restarting
nb: Starter IKKE på ny

en: Server terminated unexpectedly ... %1 [%2] [homepage: %3]
nb: Tjeneren avsluttet uventet … %1 [%2] [hjemmeside: %3]

en: Failed to find server binary '%1' for language '%2'
nb: Klarte ikke finne tjenerens kjørbare fil «%1» for språket «%2»

en: Please check your PATH for the binary
nb: Sjekk STIEN til den kjørbare fila

en: See also %1 for installation or details
nb: Se også %1 for installasjon eller detaljer

en: Failed to start server '%1' for language '%2'
nb: Klarte ikke starte tjeneren «%1» med språket «%2»

en: Started server %2: %1
nb: Startet tjener %2: %1

en: Failed to parse server configuration '%1': no JSON object
nb: Klarte ikke å tolke tjeneroppsettet «%1»: mangler JSON-objekt

en: Failed to parse server configuration '%1': %2
nb: Klarte ikke å tolke tjeneroppsettet «%1»: %2

en: Failed to read server configuration: %1
nb: Klarte ikke lese tjeneroppsettet: %1

[ctx: @action]
en: Go to next symbol highlight
nb: Gå til neste symbolmerke

[ctx: @action]
en: Go to previous symbol highlight
nb: Gå til forrige symbolmerke

en: Symbol Outline
nb: Symbolomriss

en: Tree Mode
nb: Trevisning

en: Automatically Expand Tree
nb: Utvid tre automatisk

en: Sort Alphabetically
nb: Sorter alfabetisk

en: Show Details
nb: Vis detaljer

en: Symbols
nb: Symboler

en: LSP server does not support symbol outline.
nb: LSP-tjeneren støtter ikke symbolomriss.

en: No LSP server for this document.
nb: Mangler LSP-tjener for dette dokumentet

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Client Settings
nb: Klientinnstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFmtOnSave)
en: Format on save
nb: Formater ved lagring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSemanticHighlighting)
en: Enable semantic highlighting
nb: Bruk semantisk syntaksmerking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInlayHint)
en: Enable inlay hints
nb: Skru på innleggshint

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Completions:
nb: Kompletteringer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowCompl)
en: Show completions
nb: Vis kompletteringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkComplDoc)
en: Show inline docs for selected completion
nb: Vis dokument sammen med valgt komplettering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSignatureHelp)
en: Show function signature when typing a function call
nb: Vis funksjonssignatur når du  skriver et funksjonskall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoImport)
en: Add imports automatically if needed upon completion
nb: Legg til importer automatisk om det trengs ved komplettering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Navigation:
nb: Navigering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRefDeclaration)
en: Count declarations when searching for references to a symbol
nb: Tell deklarasjoner ved søk etter referanser til et symbol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoHover)
en: Show information about currently hovered symbol
nb: Vis informasjon om symbolet under musepekeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHighlightGoto)
en: Highlight target line when hopping to it
nb: Maker mållinje når den hoppes til

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Server:
nb: Tjener:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDiagnostics)
en: Show program diagnostics
nb: Vis programdiagnostikk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMessages)
en: Show notifications from the LSP server
nb: Vis varslinger fra LSP-tjeneren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkIncrementalSync)
en: Incrementally synchronize documents with the LSP server
nb: Synkroniser dokumenter inkrementelt med LSP-tjeneren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Document outline:
nb: Dokumentomriss:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolSort)
en: Sort symbols alphabetically
nb: Sorter symbolene alfabetisk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolDetails)
en: Display additional details for symbols
nb: Vis flere detaljer for symbolene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolTree)
en: Present symbols in a hierarchy instead of a flat list
nb: Presenter symboler i et hierarki i stedet for en flat liste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolExpand)
en: Automatically expand tree
nb: Utvid treet automatisk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHighlightSymbol)
en: Highlight symbol under cursor
nb: Marker symbolet under markøren

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Allowed && Blocked Servers
nb: Tillatte og blokkerte tjenere

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: User Server Settings
nb: Tjenerens brukerinnstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Settings File:
nb: Innstillingsfil::

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Default Server Settings
nb: Standard tjenerinnstillinger

note: i18n: ectx: Menu (LSPClient Menubar)
en: &LSP Client
nb: &LSP-klient

note: i18n: ectx: Menu (lspclient_more_options)
en: More Options
nb: Flere valg
