kate - en to nb translation catalogue (6 entries)

en: Enter RBQL query
nb: Skriv inn RBQL-spørring

en: Add new tab
nb: Legg til ny fane

en: Execute query
nb: Kjør spørring

en: File has header
nb: Fila har filhode

en: Failed to get separator for current document. Not a CSV/TSV doc?
nb: Klarte ikke å finne delelinje i det gjeldende dokumentet. Kanskje ikke et CSV/TSV-dokument?

en: Document is empty
nb: Dokumentet er tomt
