katebacktracebrowserplugin - en to nds translation catalogue (22 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lstBacktrace)
en: #
nds: Nr.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lstBacktrace)
en: File
nds: Datei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lstBacktrace)
en: Line
nds: Reeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lstBacktrace)
en: Function
nds: Funkschoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnConfigure)
en: Configure Paths...
nds: Padden instellen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClipboard)
en: Use Clipboard
nds: Twischenaflaag bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnBacktrace)
en: Load File...
nds: Datei laden...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gFolderList)
en: Search Folders
nds: Ornern dörkieken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please add the source folders in which to search for the files in the backtrace:
nds: Giff bitte de Bornornern an, binnen de Du na de Dateien ut de Fehlerspoor söken wullt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
nds: &Wegmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add
nds: &Tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: File types:
nds: Dateitypen:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtExtensions)
en: List of file extensions. Example: *.cpp, *.h, *.c, etc...
nds: List vun Dateiverwiedern. Bispill: *.cpp, *.h, *.c, usw...

en: Indexing files...
nds: Dateien warrt indizeert...

en: Load Backtrace
nds: Fehlerspoor laden

en: Loading backtrace succeeded
nds: Fehlerspoor mit Spood laadt

en: Loading backtrace failed
nds: Dat Laden vun de Fehlerspoor is fehlslaan

en: File not found: %1
nds: Datei lett sik nich finnen: %1

en: Opened file: %1
nds: Datei opmaakt: %1

en: No debugging information available
nds: Keen Fehlersöök-Informatschonen verföögbor

en: Backtrace Settings
nds: Fehlerspoor-Instellen

en: Backtrace Browser Settings
nds: Fehlerspoor-Kieker instellen
