katesymbolviewer - en to nds translation catalogue (37 entries)

en: Show Functions
nds: Funkschonen wiesen

en: Functions
nds: Funkschonen

en: Show Macros
nds: Makros wiesen

en: Show Structures
nds: Strukturen wiesen

en: Macros
nds: Makros

en: Structures
nds: Strukturen

en: Show Subroutines
nds: Ünnerroutinen wiesen

en: Show Modules
nds: Modulen wiesen

en: Subroutines
nds: Ünnerroutinen

en: Modules
nds: Modulen

en: Show Uses
nds: Bruken wiesen

en: Show Pragmas
nds: Pragmas wiesen

en: Uses
nds: Bruken

en: Namespaces
nds: Naamrüüm

en: Defines
nds: Definitschonen

en: Classes
nds: Klassen

en: SymbolViewer
nds: Symboolkieker

en: Symbol List
nds: Symboollist

[ctx: @title:column]
en: Symbols
nds: Symbolen

[ctx: @title:column]
en: Position
nds: Steed

en: Display functions parameters
nds: Funkschonen-Parameters wiesen

en: Automatically expand nodes in tree mode
nds: In Boomansicht Knütten automaatsch utfoolden

en: Always display symbols in tree mode
nds: Symbolen jümmers as Boom wiesen

en: Always sort symbols
nds: Symbolen jümmers sorteren

en: Parser Options
nds: Inlees-Optschonen

en: Symbol Viewer
nds: Symboolkieker

en: Symbol Viewer Configuration Page
nds: Symboolkieker-Instellen

en: Show Methods
nds: Metoden wiesen

en: Show Classes
nds: Klassen wiesen

en: Globals
nds: Globale Variabeln

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &Settings
nds: &Instellen

en: Show Params
nds: Parameters wiesen

en: Show Variables
nds: Variabeln wiesen

en: Show Templates
nds: Vörlagen wiesen

en: Params
nds: Parameters

en: Variables
nds: Variabeln

en: Templates
nds: Vörlagen
