katefilebrowserplugin - en to nds translation catalogue (12 entries)

en: Search
nds: Söken

en: Enter a name filter to limit which files are displayed.
nds: En Naamfilter ingeven, de de wiesten Dateien ingrenzt

en: You are trying to open 1 file, are you sure? | You are trying to open %1 files, are you sure?
nds[0]: Wullt Du redig 1 Datei opmaken?
nds[1]: Wullt Du redig %1 Dateien opmaken?

en: Bookmarks
nds: Leestekens

en: Current Document Folder
nds: Aktuell Dokmentenorner

en: Options
nds: Optschonen

en: Automatically synchronize with current document
nds: Automaatsch mit aktuell Dokment synkroniseren

en: Toolbar
nds: Warktüüchbalken

en: A&vailable actions:
nds: &Verföögbor Akschonen:

en: S&elected actions:
nds: &Utsöcht Akschonen:

en: Filesystem Browser
nds: Dateisysteem-Kieker

en: Filesystem Browser Settings
nds: Instellen för den Dateisysteem-Kieker
