katesymbolviewer - en to nl translation catalogue (44 entries)

en: Show Functions
nl: Functies tonen

en: Functions
nl: Functies

en: Show Macros
nl: Macro's tonen

en: Show Structures
nl: Structuren tonen

en: Macros
nl: Macro's

en: Structures
nl: Structuren

en: Show Subroutines
nl: Subroutines tonen

en: Show Modules
nl: Modules tonen

en: Show Uses
nl: Gebruiken tonen

en: Show Pragmas
nl: Pragma's tonen

en: Uses
nl: Gebruiken

en: Pragmas
nl: Pragma's

en: Namespaces
nl: Naamruimtes

en: Defines
nl: Definieert

en: Classes
nl: Klassen

en: SymbolViewer
nl: Symboolviewer

en: Tree Mode
nl: Boomstructuurmodus

en: Expand Tree
nl: Boomstructuur uitvouwen

en: Show Sorted
nl: Gesorteerd tonen

en: Show Parameters
nl: Parameters tonen

en: Symbol List
nl: Symbolenlijst

en: Filter...
nl: Filteren...

[ctx: @title:column]
en: Symbols
nl: Symbolen

[ctx: @title:column]
en: Position
nl: Positie

en: Sorry, not supported yet!
nl: Helaas, wordt nog niet ondersteund!

en: File type: %1
nl: Bestandstype: %1

en: Display functions parameters
nl: Parameters van functie tonen

en: Automatically expand nodes in tree mode
nl: Items in boomstructuur automatisch uitvouwen

en: Always display symbols in tree mode
nl: Symbolen altijd in modus boomstructuur weergeven

en: Always sort symbols
nl: Symbolen altijd sorteren

en: Parser Options
nl: Ontlederopties

en: Symbol Viewer
nl: Symboolviewer

en: Symbol Viewer Configuration Page
nl: Configuratiepagina van symboolviewer

en: Show Methods
nl: Methoden tonen

en: Show Classes
nl: Klassen tonen

en: Globals
nl: Globalen

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &Settings
nl: &Instellingen

en: Show Tags
nl: Tags tonen

en: Show Params
nl: Param's tonen

en: Show Variables
nl: Variabelen tonen

en: Show Templates
nl: Sjablonen tonen

en: Params
nl: Param's

en: Variables
nl: Variabelen

en: Templates
nl: Sjablonen
