kate - en to nn translation catalogue (67 entries)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Clang Format Full File
nn: Clang-formater heile fila

[ctx: External tool category]
note: i18n: file: 4
en: Tools
nn: Verktøy

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Clang Format Selected Text
nn: Clang-formater merkt tekst

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Google Selected Text
nn: Google-søk på merkt tekst

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Insert UUID
nn: Set inn UUID

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: JSON Format Full File
nn: JSON-formater heile fila

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Qt Quick 2 Preview (qmlscene)
nn: Qt Quick 2-førehandsvising (qmlscene)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Run Shell Script
nn: Køyr skalskript

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: XML Format Full File
nn: XML-formater heile fila

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lbTools)
en: This list shows all the configured tools, represented by their menu text.
nn: Viser ei oversikt over alle oppsette verktøy, med tilhøyrande menytekst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add
nn: &Legg til

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Edit...
nn: &Rediger …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
nn: &Fjern

en: External Tools
nn: Eksterne verktøy

en: Starts the external tool '%1'
nn: Startar det eksterne verktøyet «%1»

en: Edit External Tool
nn: Rediger eksternt verktøy

en: Revert tool to default settings
nn: Tilbakestill til standardinnstillingar

en: External Tool
nn: Eksternt verktøy

en: You must specify at least a name and an executable
nn: Du må oppgje minst namn og programfil

en: Select the MimeTypes for which to enable this tool.
nn: Vel kva MIME-typar verktøyet skal brukast for.

en: Select Mime Types
nn: Vel MIME-typar

en: Add Tool...
nn: Legg til verktøy …

en: Add Tool from Defaults
nn: Legg til standardverktøy

en: Add Category
nn: Legg til kategori

en: Uncategorized
nn: Ikkje-kategorisert

en: New Category
nn: Ny kategori

en: New Category %1
nn: Ny kategori %1

en: Configure...
nn: Set opp …

en: Launch external helper applications
nn: Køyr eksterne hjelpeprogram

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ToolDialog)
en: Edit Tool
nn: Redigeringsverktøy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Na&me:
nn: Na&mn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtName)
en: The name will be displayed in the 'Tools->External Tools' menu.
nn: Namnet vert visa på menyen «Verktøy → Eksterne verktøy».

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtName)
en: Short name of the tool
nn: Kortnamn på verktøyet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExecutable)
en: Executable:
nn: Programfil:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, edtExecutable)
en: Application or interpreter
nn: Program eller fortolkar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblArgs)
en: Ar&guments:
nn: Ar&gument:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtArgs)
en: Command line arguments
nn: Kommandolinjeargument

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInput)
en: &Input:
nn: &Inndata:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, edtInput)
en: Optional standard input
nn: Standardinndata (valfritt)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWorkingDir)
en: Working directory:
nn: Arbeidsmappe:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, edtWorkingDir)
en: Uses current document path if empty
nn: Brukar adresse til gjeldande fil dersom tom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeType)
en: Mime &types:
nn: MIME-&typar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtMimeType)
en: A semicolon-separated list of mime types for which this tool should be available. If empty, the tool is always available.
nn: Ei semikolonskild liste med MIME-typane som verktøyet skal vera tilgjengeleg for. Viss tom, vert verktøyet alltid tilgjengeleg.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtMimeType)
en: Show tool only for given mime types
nn: Vis berre verktøyet for visse MIME-typar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, btnMimeType)
en: Opens a dialog that helps in creating a list of mimetypes.
nn: Opna dialogvindauge som hjelper til å laga lista over MIME-typar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSave)
en: Save:
nn: Lagra:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbSave)
en: Optionally save the current or all modified documents prior to running the command. This is helpful if you want to pass URLs to an application like, for example, an FTP client.
nn: Lagra eventuelt gjeldande eller alle endra dokument før køyring av kommandoen. Dette er nyttig når du vil oversenda ei nettadresse til eit program, for eksempel til ein FTP-klient.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: None
nn: Ingen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave)
en: Current Document
nn: Gjeldande dokument

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave)
en: All Documents
nn: Alle dokumenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkReload)
en: Reload current document after execution
nn: Last inn att gjeldande dokument etter køyring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: O&utput:
nn: &Utdata:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Ignore
nn: Ignorer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Insert at Cursor Position
nn: Set inn ved skrivemerket

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Replace Selected Text
nn: Byt ut merkt tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Replace Current Document
nn: Byt ut gjeldande dokument

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Append to Current Document
nn: Legg til på slutten av gjeldande dokument

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Insert in New Document
nn: Set inn i nytt dokument

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Copy to Clipboard
nn: Kopier til utklippstavla

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Display in Pane
nn: Vis i eiga rute

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Editor command:
nn: Redigeringskommando:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtCommand)
en: If you specify a name here, you can invoke the command from the view command line with the_name_you_specified_here. Please do not use spaces or tabs in the name.
nn: Viss du skriv inn eit namn her, kan du køyra kommando frå kommandolinja med «namnet_du_oppgav_her». Ikkje bruk mellomrom eller tabulatorteikn i namnet.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtCommand)
en: Optional view command line name
nn: Kommandolinje-namn for vising (valfritt)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabOutput)
en: Output
nn: Utdata

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, teOutput)
en: Displays output from the external tool
nn: Viser utdata frå eksternt verktøy

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nn: V&erktøy

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje
